Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű és féltékeny kutyáva...

Nagytestű és féltékeny kutyával kistestű kutya összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Hogyan álljunk neki, s egyáltalán érdemes-e, vagy nem is érdemes, mert egy rossz pillanatában úgyis kinyírja? Van egy kb 12 hetes, kb 2 kg-os "árokpartink" (vmi csivava-puli-terrier, rosebb tudja mi keverék... ), aki lesz max 4 kg. Meg van egy boxer-pointer, kb 60kg-os nagy masszív szín izom , szeretetfüggő és szeretnivaló de roppant önző , 7 éves kan kuytánk. A pici 3 hete van itt, még a lakásban. Azonban nem akarjuk szoba kutyának semmiképpen már felnőttként. Ja, meg van egy 3 éves leonbergi keverékünk, aki már most imádja a picit. Ő kb 70 kg, de tuszakolja az orrával, nyugodtan össze lehet őket engedni. (a terasz le van kerítve, ott volt a próba. ) Az önzőkénk, viszont olyan sunyítva méregeti, hogy semmi jót nem nézek ki belőle. AZ igazsághoz hozzá tartozik, hogy tavaly hazahoztam egy kidobott kiskuytát az út mellől, s egyszer kinnthagytam a teraszon amikor elmentem itthonról. Azt hittem nem lesz gond... De ez a szemét mire hazajöttünk, a pofájába hordta a megfojtott kis jószágot. Akkor a párom nagyon megruházta, 2 -3 napig nem is mert a közelébe menni . Az a kuytus 3-4 napja volt még csak itt. Most ha nekem vmi szakértővel sikerülne beszélnem, s azt mondja, idő, és türelem kérdése, s tudna néhány jó tanácsot adni (mert az önzőnk pofája akkora hogy egy másodperc, és szétroppantja a kicsi fejét. Akkor is ha kicsi felnőtt lesz. ) hogyan álljunk neki. Szívvel megtartanánk ezt a kis vacakot, de ha azt mondja szakember, hogy esélytelen, akkor inkább továbbadjuk. Akármennyire is elférne az udvarban.


Előre is köszönöm ha válaszol hozzáértő!!



2012. aug. 24. 23:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
A kutyát az ember tenyésztette, magának, sokszor lakásba, nem a természet formálta. És régen az emberek nem a házaikban éltek, hanem rengeteget voltak kint az udvaron, meg a földeken, együtt a kutyáikkal. Manapság max. füvet nyírni megyünk a kertbe, egyébként bent döglünk a tévé előtt, meg munkahelyen, meg iskolában, meg a haveroknál fél várossal odébb. A kinti kutyák sokkal többet nélkülözik az embert, mint régen.
2012. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az ivartalanítás is sokat segítene, de mindenképpen szakember kell.Ez olyan mértékű probléma amit egyedül nem tudtok megoldani.És nem rosszból, de nem kell belenyugodni,hogy ilyen a vére.Ezt Ti csináltátok vagyis nem csináltátok.
2012. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Z.O.L.


Cseszd meg!! Odaírtam, hogy szakember segítségét tanácsát várom!Ha hasznosat nem tudsz, minek kell ide írni egyáltalán??? Arról szól az oldal, hogy KÉRDEZEL ha segítségre van szükséged! Nemde???? Te ezzel segítettél úgy érzed??? Pfff.... Megjegyezem 22 éve vannak kutyáim átlag 3 egyszerre. S csak, hogy mennyire vagyok kritikus magammal szembe: rendelkezem kutyakiképzői végzettséggel, amit az országos munkakutya sport egyesületnél szereztem évekkel ezelőtt, de attól nem érzem, ógy hogy én szaxtam a spanyol viaszt. .Kiállításokra jártam kutyákkal etc. De hiába ülnek, fekszenek, követnek, etc a kuytáim, van olyan probléma amivel nem tudok mit kezdeni. Érted??? Na ennyit arról mennyi közöm van a kutyákhoz, s mit látok, be , s mit nem. Itt segítséget keresek, ha itt nem találok tovább lépek. De mert olyan rohadt nagy idő millimos vagyok itt kezdem a neten.


Az ilyen rosszindulatú okoskodókkal már nem csak nekem van tele a ......! Én ha válaszolok valahol, azért teszem, mert úgy gondolom hasznos. Nem ártana, ha követnéd a példámat ebben. Kösszi

2012. aug. 26. 12:53
 14/20 A kérdező kommentje:
akumi, kb ugyanott vagyok a segítségeddel mint Z.O.L.-éval. Te lehet füvet nyírni jársz csak a kertbe, nálunk egész más az élet. Azt tanácsoltad, hogy menjünk szakemberhez. Ha ezen kívűl más nem megy, akkor kímélj meg a kutya fejlődéstörténetétől, meg a kutyatartás hogyanjaitól, mert nem ezekre keresek választ. Kösze!
2012. aug. 26. 12:57
 15/20 A kérdező kommentje:

12:49 -nek


AZ ivartalanításnál a pipcire gondoltál? Mert mi a nagyra... Mert neki kellene lecsillapodnia. :) Csak ennyi idősen nem tudom ez hatással volna -e rá. Merthogy az ivartalanított kutyák nyugodtabbak lesznek . (elvileg) Mindenesetre felhívom az orvosunkat , s megtudakolom, hogy a nagyot érdemes lenne -e .. Talán vissza venne a lendületből.

2012. aug. 26. 13:00
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, ha kutyakiképző vagy, akkor tudnod kell, hogy nem lehet írásban meg telefonon megtanítani senkit arra, hogyan csináljon profi őrző-védőt a kutyájából, de sokaknak még az ültetés is problémákat okoz. Ha működne minden távolból, nem lenne szükség kutyaiskolára, elegek lennének a könyvek. Nem értem, miért nem hiszed el, hogy a te problémádra is személyesen kell segítséget találnod.
2012. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12:49 ja nem rosszból, pont nem nyugszom bele. Azért kérdezősködök. :))) A leonbergink is 6 hós koráig bennt volt. S akkor még rosszabb volt a helyzet, mert nem volt terasz. Most van terasz lekerítve, így napközben amikor a pici kint van, közelebb van hozzá, szokja, már nem is feszül annyira rá.A leo meg játszana vele egyfolytában.. Bár nagyon nem tud a kis 70 kg-jával... :) Egy biztos: nagyban türelem kérdése.. :)) Megcsinálom én, csak megpróbáltam tud-e valaki vmi ötletet még a türelmen kívűl.. De hát sokra nem mentem. :S
2012. aug. 26. 13:06
 18/20 A kérdező kommentje:
akumi! Nem-nem hiszem el. Csak pont mert van némi közöm a kutyákhoz azonkívűl, hogy etetem őket, tudom azt is, hogy szóbeli tanáccsal is tudok én is segíteni másnak. Ha olyan olvasná ezt akinek volt hasonlóval dolga, akkor leírná az ő esetét. S az már hatalmas segítség lenne. Ennyi. Ennek reményében kérdeztem itt.
2012. aug. 26. 13:09
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
Azt hiába mondom, hogy szocializáld, meg tiltsd meg neki az agressziózást, mert gondolom ez vagy nem mond neked semmit, vagy már túl vagy rajta, ha értesz hozzá. Ezért mondom, hogy meg kéne néznie valakinek, mit csinálsz esetleg rosszul, meg ha falkavezérségi gondok vannak, akkor azt helyretenni, de ahhoz is jobb látni a dolgokat. Mert tudod, van az, amikor a gazda felsorolja a problémáit, elmész, és az 5 hónapos kölyök gyilkos tekintettel rád hörög a csontjáért, és nem érted, hogy ezt miért nem mondták maguktól. De nem csak ilyen feltűnő dolgok nem kerülnek szóba beszélgetéskor, fontos apróságokra is fel lehet figyelni, ha az ember személyesen látja a kutyát meg a gazdát.
2012. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igazából mind a 2 kutyára értem az ivartalanítást.De a nagyot mindenképpen.
2012. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!