Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi vizsgán volt...

Engedelmességi vizsgán volt akinek a kutyája megbukott?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kutyám az alap dolgokból tudja az ül,fekszik,marad parancsot nem a suliban tanították meg neki de egy alap fokú tanfolyam mindenképp jó ha végzünk mielőtt vizsgára mennénk?

Azért vannak még hibák póráz nélkül nem tud szépen jönni pórázzal is rángat:((


2012. aug. 25. 13:50
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
akkor mindenképpen suli, mielőtt vizsgázni akarnátok. A póráz "gondok" fontosak ilyen szempontból, ha ott problémátok van, akkor a kutya még nem irányítható, nem figyel rád - vagy legalábbis nem eléggé.
2012. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz:(Akkor suli lesz.Még azt mondták 5 hónaposan mit várok el tőle csak ovi lehetne neki amig nem lesz 8 hónapos:(Csak nehogy majd aztán késő legyen neki a suli 8 hónapos korára és nem tanulja meg amiket kell:(
2012. aug. 25. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
5 hónapos, mit vársz tőle? Eleve nem is mehet semmilyen vizsgára ilyen korban, sőt szerintem (nem emlékszem pontosan a korhatárra) engedelmes tanfolyamra sem.
2012. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egy 5 hónapos kutyától még nem lehet elvárni vizsgaképes munkát.

BH vizsga időpontja: 15 hónapos kor. Tükrösét nem tudom.

2012. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sippara ***** válasza:

Nyugodtan menjetek oviba, majd bőven ráértek a "rendes" sulival nyolc hós kora után. Az ovi szépen megalapozza a gazdi-kutya kapcsolatot és a későbbi engedelmességet is. Ilyenkor se feledd, hogy van még 15-20 évetek együtt, semmiről nem fogsz lemaradni :) (az előző kutyámat tizenkét éves korában kezdtem tanítani, fél év alatt elérte az alap engedelmesség szintet, a mostani pedig 9 hónapos és még csak öt hete van nálunk :))

Röviden és tömören: nyugi, gyakoroljátok a vezényszavakat, pórázon sétálást, póráz nélküli követést, menjetek oviba, aztán nyolc hónaposan suli :)


egyébként jó látni, hogy egy kérdező végre komolyan törődik a kutymájával gyakorin :)

2012. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van, hogy mikor gyakorolni akarok vele az ül vagy más parancs szót elszalad nem csinálja meg, elakarja kapni a kezem(azzal mutatom sokszor neki a parancsot)lefekszik:((De van, hogy szépen csinálja egyszer voltunk oviban vele de ott is már úgy húzott a pórázon, hogy csak na:((lehet sosem fogja ezeket megtanulni bár szeretném ha egyszer lenne neki ilyen örző védő vizsgája is:)
2012. aug. 25. 14:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy tudja az alapokat, de az engedelmesnek része a pórázon és a póráz nélküli kutyavezetés is, csoportkerülés...

Mindenképp menjetek majd el suliba, ha komolyan szeretnél vele foglalkozni, vizsgázni, versenyezni nem csak hobbi szinten akkor vannak olyan iskolák ahova nem csak oviba viheted, hanem egy csoporton belül egyénileg foglalkoznak veletek figyelembe véve téged (mit hogyan csinálsz, milyen megoldandó problémád van...) illetve a kutyádat is (mennyi idős, mivel motiválható, épp aznap mikor fárad ki...).

Ha ennyire komolyan nem érdekel a dolog, akkor gyakoroljátok a sétát, a behívást akár kutyás társaságban is meg a többit, nem kell túlerőltetni és mielőtt kezdő csoportba mennétek én még oviznék vele azt megelőzően pár alkalmat, de lehet egy hónapot is. A BH-nak meg én is úgy tudom, hogy a minimum megszabott életkor az 14 vagy 15hónap.

2012. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Akkor van még időnk:)

És megtudja valaki mondani, hogy az alap engedelmességi vizsga után rögtön lehet menni örző védőre is?És ott milyen feladatokat kell majd csinálni?

2012. aug. 25. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Iskolától függ, külön ÖV vizsgáról nem tudok, az IPO-nak van 3 ágazata:engedelmes, ÖV, nyomkövetés. Ha ilyen vizsgát szeretnél tenni, akkor ezt a suliban ahova majd mész jelezni kell és remélhetőleg az első naptól célirányosan, ennek megfelelően fognak téged felkészíteni a dologra, amibe beletartozik az ÖV is engedelmes képzés után.

Beírod a youtube keresőjébe, hogy IPO I C és meg tudod nézni, hogy mit kell majd csinálni, mi az ahova remélhetőleg el fogtok jutni.

Itt fent van a vizsgaszabályzat, olvasd át, ezt kell majd csinálni:

[link]

Ha k-99-es vizsgát szeretnétek tenni (ebből nem tudom van e ÖV) akkor arra keress rá neten, szerintem annak is fent van a szabályzata valahol.

2012. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. aug. 25. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!