Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki tényleg nem jó első...

A yorki tényleg nem jó első kutyának?

Figyelt kérdés
Másfél szobás lakásba lakunk és mindenképpen yorkit akartam de olvastam olyanokat h mivel terrier nem jó első kutyának ez igaz? Bennem egy világ dőlt össze mikor ezt megtudtam.De akkor miylen kutyafajták vannak még 2 kilóig amik jók első kutyának?Remélem h enm igaz ez a yorkis dolog köszönöm minden értelmes válaszolónak.

2012. aug. 25. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked való terrier, mert elég tökös vagy hozzá, akkor jó első kutyának. Sosem a fajta számít igazán, hanem hogy mennyire passzol hozzád. Ez az első kutyás ajánlás inkább azért van, hogy ne vegyél olyat, amit ha elcseszel, akkor nagyon gáz lesz, például 70 kilós gyilkológép lesz belőle véletlenül. Egy yorkie valószínűleg senkire nem fog veszélyt jelenteni, ha nem neki való gazdához kerül.

És ami még jó hír neked, hogy manaspgá már rendelkezésre állnak olyan kutyaiskolák, ahol tényleg minden segítséget megkapsz ahhoz, hogy a lehető legtöbbet kihozd a kapcsolatotokból, tehát nehéz nagyot hibázni, ha hajlandó vagy segítséget kérni. De azért persze bármit is válassz, gondold át, hogy neked való-e, mert akkor lesz a legjobb neked is és a kutyának is.

2012. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tori-chan válasza:
Igaz az, hogy a terrierek nem a legjobbak első kutyának. Makacsak és önfejűek, persze vannak kivételek. De nekem az első kutyám egy beagle volt/van pedig ugyanez a szóbeszéd járja, hogy beagle-t ne vegyél első kutyának. De vettem egyet és most pl versenyekre járok vele. Nem mondom, hogy minden tökéletes rajta, mert a nevelésbe elrontottam pár dolgot, de szerintem az első kutyánál szinte mindenki ront el pár bakit. Azóta van már 2 beaglem egy magyar vizslám és egy yorkiem. Szóval ismerem a fajtát ;) Ha nem dölsz be mindig a cuki pofi nézésének ami nehéz akkor nem lesz nagy gond. Így nyíltan nem tudom megmondani vegyél-e vagy ne, de ha be tudod tartani a falkavezér szerepét akkor lényegtelen milyen fajtát veszel, de kicsit több meló lesz egy terrierrel mint egy pásztor kutyával például. Szóval hajrá, és mindenképp rendes tenyésztőtől vegyél, törzskönnyvel, NE szaporitótól!!!
2012. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A terrierek makacsok, mozgékonyak és nehezebb őket nevelni, mivel alapvetően önálló vadászatra, önálló munkára kitenyésztett fajták - a yorki is ilyen, önállóan dolgozott: egérre meg patkányra vadászott. Ráadásul, ha beüt a "minikutya szindróma" (tehát az, hogy a gazda kis termete miatt nem kutyaként tekint a kutyájára, nem veszi komolyan, ha agresszív viselkedést mutat, nem elégíti ki a szükséges mozgásigényét meg ilyenek), különösen nehéz lehet velük. A legtöbb első kutyás kb azt se tudja, hogy tartsa a pórázt, egy, a fajta jellegéből adódóan öntörvényű kutya nehezebb falat lehet. De ha eljársz vele kutyaiskolába, kiskorától fogva szocializálod és hozzászoktatod az engedelmességhez meg ahhoz, hogy új dolgokat tanítasz neki időnként (ezeket egyébként más fajtákkal is meg kell tenni), akkor nem hinném, hogy komolyabb gondot okozna. Gondolom családi kedvencnek kell és nem akarsz vele 101 trükköt megtaníttatni meg vigyázzban elvégzett feladatokat.

A yorki olyan 3 kg körül van (csak hogy tudd, ha nagyon ragaszkodsz a 2 kg-os határhoz). Ha mégis eltántorodnál tőle, akkor a bischonok - bár kicsivel nagyobbak - de sokkal tanulékonyabbak, s egy akkora lakásban ugyanúgy elférnének.

2012. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kéyezteted el, nem hordozod ölben állandóan, és nem bánsz vele úgy mint egy kisbabával, akkor jó kutya.

Ha babusgatod, zsarnokká és követelőzővé válik. Szüksége va szabályokra, de persze lehet szeretgetni is, csak azért normálisan, úgy mint egy kutyát.

Ha tényleg nem volt soha kutyád, jó ötlet lenne kutyaiskolába járni.


És ami még fontos, a tenyésztő. Sajnos sok selejtes yorkit adnak el, mivel nagy rájuk a kereslet, elég nehéz olyan tenyésztőt találni, aki nem csak a pénzt látja a kutyáiban, hanem szereti is, és tőrődik is az állataival. Sok sikert!

2012. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!