Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti belegondoltatok már, hogy...

Ti belegondoltatok már, hogy egy munkakutyásnak gyakorlatilag minden szabályt meg kell szegni a nevelés során?

Figyelt kérdés
Vannak köztudott dolgok, hogy mikor hozzák el a tenyésztőtől, mikor viszik sétálni először, mikor kezdik a kutyaiskolát, mikor lehet vizsgázni, sportokat elkezdeni, stb. Na most szerintem a munkakutyák nevelésénél gyakorlatilag ezeket mind meg kell szegni. De akkor mi értelme van az ilyen szabályoknak, ha anélkül is lehet kutyáét nevelni? Sőt még jobb kutyákat nevelnek így (engedelmesség és hozzáértés szempontjából biztos hogy jobbak, ezt nem sértésként mondom)
2012. aug. 25. 14:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Abban viszont biztos vagyok, hogy sokan egyszerűen leszarják, hogy mi a jó a kutyának, rengeteg munkakutyáról például nehezen tudom elképzelni, hogy normális szociális élete van, és el lehetne engedni egy falka kutyával bandázni."

A legtöbb munkakutya imád a gazdájával dolgozni (az enyém is szerencsére) és nagyobb jutalom neki a munka annál, mint hogy a többi kutyával bandázzon.

Ezekben a kutyákban nincsenek elnyomva az ösztönök, sőt inkább megemelik az ösztönöket bennük amíg még kontrollálhatóak normálisan, így sok köztük a domináns egyed ezért nehezebben jönnek ki fajtatársaikkal, de ugye itt most nem is ez a fő szempont hogy jókat játsszon a többi kutyával.

Én leginkább ezt gondolom erről a témáról.

2012. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azért remélem, hogy manapság már nem lehet nagyobb sikereket elérni olyan kutyával aki nem szeret dolgozni. És ha szeret dolgozni, akkor remélhetőleg az azért van, mert jó gazdája van.
2012. aug. 25. 18:27
 13/13 anonim ***** válasza:
A munkakutyáknak a gazda a játszótárs. Vele él, kel, fekszik, játszik.Kell ennél több egy kutyának?
2012. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!