Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon húz pórázon....

A kutyám nagyon húz pórázon. Öteletek, praktikák?

Figyelt kérdés
Egy nőstény szálkás szőrű tacsiról van szó. Már 3 éves, és még minig nagyon húz pórázon. Nem ő az első kutyám, az eddigiek mind szépen mentek pórázon, ő sem buta, sok parancsszót tud, foglalkoztam vele sokat, de ezzel a húzással egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Vannak ötleteitek, praktikáitok?

2012. aug. 25. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor sétáltatod pórázon, mihelyt megelőz határozottan fordulj vissza és húzd magaddal és csináld addig míg meg nem tanulja. De lehet nála nem válik be, mert a tacsik nagyon makacsok, pedig ezt szakértőtől tudom.
2012. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel próbálkoztál eddig?
2012. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
fojtó nyakörv vagy halti abban a pillanatban mikor elkezd húzni nagy rántás a pórázon.
2012. aug. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első hozzászólóval, persze csak az első részében. Nekem is tacsim van, és ezzel a módszerrel nagyon szépen jön mellettem.
2012. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
a legegyszerűbb : neveld meg!
2012. aug. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Amikor eléri a lábad vonalát a válla, akkor ránts rajta egy picit, fordulj az ellenkező irányba. Addig menj, amíg a póráz laza nem lesz, és melléd ér. Utána fordulás vissza és séta. Soha nem szabad magad elé engeded ez után. Ezt a mozdulatsort nem tudod úgy jutalmazni, hogy egyértelmű legyen. Amíg csinálod a rántást, forgást, ne nézz rá, ne beszélj. Egy 3 éves tacsinál ez hosszú folyamat lesz. Persze hogy melletted menjen, kell az is, hogy te legyél az abszolút falkavezér. Ha hívod, odamegy hozzád? Leül kérésre? Adsz neki kaját az asztalnál? Ha nem vagy falkavezér, ő fog elöl menni.

2012. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
amikor megakar előzni fordulj vissza és ne engedd magad elé mert azzal azt mutatod ki neki hogy te gyengébb vagy nála é irányítani tud. Ne engedd el hosszú pórázra. Amikor elviszed sétálni minden ajtón te menj ki előbb így érezteted a kutyáddal hogy te vagy a vezér. Próbáld ki azt, hogy mindig melletted menjen a kutya ne előtted. Ha eléd akar menni azt csináld hogy a pórázt oldalra megrántod, vigyél magaddal jutalom falatot ez lehet táp vagy valami hús de csak akkor adj neki belőle ha szépen megy melletted. Ha nem megy a kizökkentés akkor fordulj meg vele ezzel közlöd vele hogy nem arra mentek amerre a kutya akarja.
2012. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
[link] olvasgass, szerintem elég hasznos :)
2012. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezt a megfordulós módszert majd megpróbálom, köszönöm :)


A folytónyakörvön túlvagyunk, simán megfojtaná magát, úgyhogy nem merem többet rárakni.


Abszolút engedelmes, hívásra jön, tudja az ül, helyedre, pacsit, marad parancsszavakat, minig végre is hajtja őket, ha kinnt ülünk az asztalnál leül a lábam mellé, eggyáltalán nem kunyizik.

Egyedül ez a húzás van, és eddig eggyik másik tacsim sem csinálta.

2012. aug. 26. 20:27
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
van kiképzőpóráz is, én is olyat fogok venni a kutyámnak majd, de ő még kicsi, de majd ha akkora lesz, amekkorának kell lennie jó lenne ha nem húzna, úgyhogy kiképzőpóráz.
2012. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!