Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek lehet adni...

Rottweilernek lehet adni nyers hust?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen kutyának nem igazán jó a nyers hús, úgy hallottam. Igaz én is szoktam nekik nyesedéket, fejet, lábat far-hátat adni, de egy picit felfőzöm. Nem kell sokat, csak éppen hogy felrottyanjon. Ízesítem egy kis sóval, aztán kész van. Nyersen igazán nem túl jó, azt hallottam. Pedig nagyok a kutyáim, mégsem kockáztatok, hogy valami betegséget kapjanak.
2012. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eNerdzsy ***** válasza:
Csak, ha bírja a pénztárcád...
2012. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy yorkinak is lehet... Megvannak a szabályai, BARF etetésnek hívják. Sertés húst TILOS adni nekik nyersen. Nézz utána.
2012. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet adni nyers húst, de nem mindegy milyent és előtte bizonyos ideig fagyasztani kell (BARF étrend).
2012. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért kell a húst fagyasztani?
2012. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne lehetne? Még sertést is lehet, bár nem ajánlott.

Én csak nyers hússal etetek, persze adok mellé rízst, zöldséget.


A fagyasztás azért jó, mert hőkezelés.

2012. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő tárolás mellett lehet. Sertés nem ajánlott.
2012. aug. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"A fagyasztás azért jó, mert hőkezelés."


A fagyasztás során az élelmiszerben lévő baktériumok nem pusztulnak el, csak inaktívvá válnak, nem szaporodnak. Viszont a kiolvasztás alatt, mihelyt elérik a megfelelő hőmérsékletet, újra szaporodni kezdenek. Nagy az esélye, hogy a fagyasztott és kiolvasztott élelmiszerben több baktérium van, mint a frissen adottban. Ezért a fagysztás csak akkor jó, ha nagyobb mennyiséget tárolni akarunk, de a frissen vett húst nyers etetése előtt felelsleges fagyasztani.

2012. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a baktériumokról van szó, nem amiatt kell a fagyasztás, hanem a férgek miatt.


A kutyák gyomorsava 15x erősebb a mienknél, a baktériumokat leküzdi.

2012. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Férgek? Én a kutyámnak csak olyan húst adok, amit én is megennék. És például egy tatárban nyersen. De a választ nagyon köszönöm.
2012. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!