Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Valóban elvennék...

Ki a hibás? Valóban elvennék a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy nem normális gyerek a házban. Olyanokat csinál, hogy inkább nem is mondom (pl. szomszédok macskáinak terrorizálása, öreg nénik molesztálása a bkv-n, folytonos ordibálás stb.), az anyja meg szerintem fogyatékos, mivel képtelen irányítani. Tegnap a kutyámat simogatta kérdés nélkül, hiába mondom neki hogy ne... és a kutya tegnap elkezdett vicsorogni rá, ugatni, ezelőtt sose láttam ilyennek, biztos érez a kutya benne valamit. Ha rászólok a gyerekre, hogy ne simogassa ennek ellenére mégis, és tegyük fel a kutya megharapja akkor ki a hibás?? És ez mind az udvaron történik, közös tulajdon még 20 lakóval.

2012. aug. 26. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pofozd el onnan te a gyereket, az a biztos. Sajnos kutyatámadás esetén mindig előbb veszik elő a kutyát, mint azt, aki provokálta. Meg eleve ne a kutyának kelljen megvédenie magát, mikor ott vagy te.
2012. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké. De bármit csinálok én a gyerekkel vagy a szomszédok az állataink megmérgezésétől félünk.. volt rá példa, hogy valaki szólt neki, hogy állítson magán, másnap a macskának kitéte a szőrét, rugdosta, stb. Nagyon kis g.ci a kölyök. Nem akarom, hogy csináljon valamit a kutyával. De ha meg felpofozom akkor képes lenne rendőrséget hívni, hpgy bántalmaztam stb.
2012. aug. 26. 14:40
 3/12 A kérdező kommentje:
bocs: kitépte
2012. aug. 26. 14:40
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ő lenne a hibás!

Te figyelmeztetted!

Ha valaki pl. megsimogat egy kutyát kerítésen keresztül, és ki van írva, hogy a kutya harap, akkor az aki megsimogatta a felelős. Itt te is szóltál neki!

2012. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó hát van, amit nem lehet kivédeni. Mindenesetre azt akadályozd meg, hogy a kutya megharapja, és igyekezz vigyázni a kutyára, hogy ne mérgezhessék meg.
2012. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, a 20 lakó mellett nincs állandóan a kutyád az udvaron. Így csak akkor kell a kölyköt távol tartani, ha veled van a kutya. Úgy meg akár meg is tépheted, hiszen a mérgezés kizárva ilyen formában.
2012. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De itthon is hagyom a kuytót és az ablakokat is zárjam be?? Mert a bukóablakon befér a keze... jó a kutyának 5-6 óra úgy , hogy az ablak nincs nyitva?
2012. aug. 26. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem normális a fiú és akár más miatt is úgy gondolja egyszer, hogy meg akarja mérgezni a kutyádat, akkor mi lesz? Találni kell megoldást, hogy amíg nem vagytok otthon, ne férjen a kutya az ablakhoz.
2012. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

úristen ,hány éves ez a hülye gyerek??

de hogy pszihiátriai(bocsi nem tudom ,hogy írják) eset az biztos!!


nem lehetne az anyával beszélni vagy vmi rokonával??mert elég gáz,hogy megmérgezné a kutyádat ,meg a macskákat terrorizálja ez állatkínzás,hanem másért ezért már fel kéne jelenteni!!!


ha lenne harapás és nincs szemtanú tuti téged vonnának felelőségre !!


nálam majdnem ez volt, a kutyám antiszoc. volt a gyerekeket nem szerette,ha egy is közeledett már oda kapott és ugatott amikor a rehabilitálás alatt voltunk fontos volt,hogy hirtelen gyerek/ember ne nyúljon a kutyához csak akkor amikor én látom a kutyán hogy nyugodt,egyik séta alkalmával egy gyerek rohant felénk síkitózva én mondtam neki,hogy ő harapós ne nyúlj hozzá ,erre meg a pofájához nyúlt basszus ha nem jó a reflexem akkor a gyereket tuti megharapta volna utána hevesen ugatott a kutyám, a gyerek sírni kezdett ,de mondom nem harapta meg szerencsére, a szülő rohan oda ,hogy mért engedtem a kutyám oda a gyerekéhez,meg milyen felelőtlen vagyok, mondom nem én vagyok a felelőtlen hanem maga ,hogy a gyerekét oda engedi idegen kutyához,mondtam,hogy rehabilitáció alatt van a kutyám és egy rohanó,síkitózó gyerek eléggé felzaklatta,szerencsére volt ott egy bácsi aki szintén mondta,hogy a gyerek nem kérdezte meg ,hogy meg szabad e simogatni,csak hozzá nyúlt és hogy én is mondtam ne nyúljon hozzá,csak hát azt hittem megértette erre meg mégse..


most már végeztünk a rehabbal, a kutyám a 3 éves uncsitesómmal nagyon jól elvan,persze el magyaráztam neki,hogy óvatosan nyúljon hozzá ne tegyen hirtelen mozdulatot,de a kutyum tűri a simit és a dögönyözést, amúgy minden gyerekkel nagyon jól kijön már bárki megsimogathatja,már azóta eltelt pár év és tényleg minden gyerekkel nagyon jól kijön :)

szóval azért írtam le,hogy ha nem lenne szemtanú akkor tuti te lennél a hibás, szerencsére az én esetemnél,volt egy bácsi aki a nővel megértette,hogy én nem tehetek semmiről..

2012. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
14 asszem.. az anyja mondom fogyatékos sztem mert a gyerek úgy beszél vele, hogy rossz hallgatni, nem tudja a kölyköt kontrollálni. Az egész udvar mellettem állna és azt mondaná, hogy ő provokálta a kutyát, mert így van, nem simogatja normálisan...
2012. aug. 26. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!