Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pontoznak le, hogyha a...

Miért pontoznak le, hogyha a kutyás kérdésekre az alábbi válaszokat szoktam adni?

Figyelt kérdés

Nem offolás, hanem olyan kérdésekre, amikre ezek tényleg válaszok.

- kertes házban lakunk, kint lakik a kutya télen-nyáron

- nem kap konzervet

- nem szoktuk "sétáltatni"

- póráz nélkül sétálunk vele az erdőben vagy a folyóparton

- az erdőben és a szántóföldön nem szedjük fel a kutyagumit - máshol meg nem nyomja ki

- hagyjuk, hadd szaglásszák meg a többi kutyát

- mindig rajtuk van a nyakörv

- nincs sípolós kutyajátéka (van kutyajátéka, csak nem sípolós, hanem olyan, amit rágni tud, de nem tud szétrágni. Már ezért is pontoztak le.)

- vizsla, de nem adunk rá télen kabátkát



2012. aug. 27. 07:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha a hangulatodat mások határozzák meg, akkor szomorú életnek nézel elébe. Tudod magadról, hogy lelkiismeretes gazda vagy, és boldog a kutyád? Akkor mit foglalkozol másokkal? Úgy akarod tartani a kutyát, hogy az az ide járóknak mind megfeleljen, vagy úgy, ahogy neki jó?
2012. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sokkal boldogabb az a kutyus, amelyiknek engedik, hogy saját maga, saját tempóban, saját kedve szerint futkározzon, mint amelyik "tanult viselkedés" alapján szófogadóan sétál a gazdival, és parancs-szóra végzi el a kis- és nagy-dolgát.


Ne törődj azzal, hogy mások mint mondanak, látni lehet azt a kutyuson, ha boldog. Neked pedig csak ez legyen a lényeg!

2012. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

- kertes házban lakunk, kint lakik a kutya télen-nyáron -- ezzel akkor van probléma, ha a válaszodon látszik, hogy mindenkit elítélsz, lenézel, aki bent (is) tartja. Nekem volt csak kinti a kutyám, kinti-benti is, de mindkét véglet idegesít, azt is aki szerint csak kint lehet és azt is aki szerint csak bent.

- nem kap konzervet -- ezzel nincs semmi baj, a konzerv nem is jó a kutya fogának

- nem szoktuk "sétáltatni" -- ha nem szoktátok sétáltatni, akkor az erdő meg a folyópart mi? Amúgy ezt azért pontozzák le, mert nem helyes. A kutyának szüksége van mozgásra, és mindenek felett új információra. Hiába van nagy kertje, az nem elég. Te hogy éreznéd magad ha egész életedben ugyanazt a kertet kéne nézned?

- póráz nélkül sétálunk vele az erdőben vagy a folyóparton -- szabály vonatkozik arra, hogy a kutyát pórázon kell tartani, erdőben meg főleg. Veszélyezteti a vadak, más kutyák, háziállatok, emberek, és a saját jólétét is. A legtökéletesebben nevelt kutya is (is nem sértésből, de ahogy látom te nem is merültök annyira bele a kutyakiképzésbe) hibázhat, és elég csak egy alkalom, ezen kívül másnak nem kötelessége tudni azt hogy a te kutyád nem fog gondot okozni.

- hagyjuk, hadd szaglásszák meg a többi kutyát --- ezzel akkor van probléma, ha előtte nem kértek engedélyt. Pl az előbbivel összekapcsolva: a kutyára nem raktok pórázt és mindenkihez odamegy megszaglászni. Nos hát minden embernek joga ven eldönteni, hogy akar-e barátkozni a kutyáddal, és akarja-e hogy a kutyája barátkozzon. Nem tudhatod milyen a másik kutya. Lehet hogy félős, agresszív, beteg, tüzel stb. De ha egyik sem, akkor is joga van arra, hogy békénhagyják ha a gazdája úgy akarja.

- mindig rajtuk van a nyakörv -- ezzel semmi baj, bár az én kutyám már volt életveszélyben amiatt, hogy felakadt rá a kertben. És ha elveszik, egy nyakörvet könnyű eltávolítani, a chip sokkal biztonságosabb.

Az, hogy valaki évek óta tart kutyát nem egyenlő azzal, hogy ért is hozzá és mindent helyesen csinál.

2012. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem ítélem el, aki bent tartja és nem nézem le. Miért tenném? És szabad tudnom, miért idegesít téged, hogy mi kint tartjuk? Bent nem is éreznék jól magukat, ezek sokat mozognak, mindig nekimennének a bútoroknak, és elcsúsznának a rongyszőnyegen.


Azt írtam, hogy nem szoktuk "sétáltatni". A kutya nem játékbaba, tud menni magától, és nem a városba visszük, hogy mindenki megcsodálja, milyen szép kutyát neveltünk, aztán elegáns mozdulattal elővegyük a zacsit, ha épp a piacon végzi a dolgát. Mivel betanított vadászkutyák, azt hiszem, nem kell tovább magyaráznom. Elég annyit mondani, hogy "maradsz", és nem fog világba szaladni, hanem mellettünk jön, vagy nem megy el olyan messzire, hogy ne lássuk. Arra meg kíváncsi lennék, milyen háziállatokat veszélyeztet az erdőben. Meg a "jólétét"? Ezt nem értem, bocs.

A kutya nem egész életében tüzel, és nem igaz, hogy azt a pár napot nem lehet kibírni úgy, hogy ne vigye más kutyák közé. Van nálunk a stég, sokan visznek le kutyát, de gond mindig csak a tüzelő szukákkal és azokkal van, amit a gazdi egyből ölbe kap, amint meglát egy pulinál nagyobb ebet közeledni.

Köszönöm a kioktatást, remélem, most igen jól érzed magad, hogy ezt megtetted.

2012. aug. 27. 15:43
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem a saját véleményem írtam le hanem azt hogy szerintem másoknak miért nem tetszhet a válaszod. Engem nem az idegesít aki kint tartja a kutyáját, mint mondtam én is tartottam kint. Engem az idegesít aki szerint csak valamelyik véglet a helyes (csak kint, csak bent), és mindenki más buta. Ha te nem vagy ilyen akkor ne törődj a pontozással.
2012. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%
A sétáltatáson ne lovagolj szerintem, az csak fogalomzavar. Te kitaláltad, hogy neked nem tetszik ez a kifejezés, de ezért meg ne legyél felháborodva, rajtad kívül senki nem azt érti sétáltatás alatt, amit te. Meg a drótszőrű vizsládon se akadj fenn, hanem írd le, hogy drótszőrű. Úgy beszélj, hogy mindenki értse, és sokkal kevesebb konfliktusba fogsz keveredni. De persze ha neked ez öröm, mert szeretsz csámcsogni azon, hogy mások mennyire hülyék, akkor nem muszáj, ha viszont nem erről van szó, akkor nézz kicsit magadba, és igazítsd a mondataidat az olvasókéhoz.
2012. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Tök mindegy milyen kutyád van, akkor is el kell fogadni, hogy bármikor hibázhat. A saját jóléte alatt azt értem, hogy valamit csinál amitől saját maga kerül veszélybe. Megijed és elszalad, összeverekszik valakivel, bántja egy "kedves" ember. Nem tudok róla, hogy a kiképzett kutyákra más szabály vonatkozna, javíts ki ha tévedek. A törvény az törvény, ha a vadászkutya nem dolgozik éppen, akkor is meg kell kötni. Nekem pásztorkutyám van, elébb harapná el a nyelvét mint hogy bántson egy másik állatot de ettől még a szabály az szabály, inkább megkötöm mint hogy kilőjék mellőlem a határban.

A sétáltatás és a tüzelésre meg: már ne haragudj, de ugye itt jön az, hogy "csak én tudom a tutit és a kutyát kint kell tartani". Van akinek nincs kertje hogy oda engedje amíg tüzel, vagy muszáj valahove elmennie hirtelen a kutyával. Akkor pedig muszáj kivinni. Illetve aki városban lakik és nem a pusztában az mégis mi a fenét csináljon? Szégyellje magát csak mert játékbabája van, hisz a városban sétáltatja? Milyen buta gondolat ez? Nem mindenkienk van lehetősége erdőbe vinni... Ettől még nem lesz kevesebb mint te. De ha ilyen a hangnemed mindig akkor ne csodálkozz, hogy lepontoznak.

De ismétlem, mindenkinek joga van arra, hogy ne kelljen barátkoznia ha nem akar. A kutyát mindig úgy kell tartani, hogy másokat ne zavarjon. Szerintem alapvető illem kérdése, hogy megkérdezzük: "odaengedhetem a kutyám", "megsimogathatom a kutyád?" stb. Mi is ezzel a probléma? Ha te ilyen illedelmes vagy akkor szintén nem foglalkozni azokkal akik lepontoznak.

2012. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Az erdőszélre és a folyópartra hoznak tüzelő szukát, és olyanok, akik szintén kertes házban laknak. Tudom, mert ismerem őket, még ha nem is vagyunk jóbarátok, csak ismerősök.


Nyilván le kell vinni a lakásban tartott ebet, ha tüzel, ha nem, de én nem is azt írtam, hanem azt, hogy vannak helyek, ahová sok kutyát visznek, és mindig a tüzelő szuka miatt szokott gond lenni. És nem, nem változtattam meg a véleményem.


Szaglászás. Képzelj el vagy kilenc-tíz kutyát, amik szabadon rohangálnak a stégnél, némelyik belemegy a vízbe, némelyik nem. Megy a nagy farokcsóválás meg az összeszimatolás. Akkor jön egy újabb kutya, újabb gazdival. A gazdi már messziről ordít, hogy kössük meg a kutyáinkat, mert az övé tüzel/agresszív/félős stb. Nem pórázon hozza, hanem anélkül, mint mindenki más. De, ha tudja, hogy agresszív, akkor miért? És nem az első eset, hanem úgy két éve folyamatosan. Akkor mégis ki a hülye? A kilenc gazdi vagy az az egy?

2012. aug. 27. 16:49
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy most itt elnézem a pontozásokat, azt hiszem azok pontoznak lefelé, akik könyvből tanultak kutyát tartani, és aki ugyanígy a könyv betűit betartva gondozzák az állatot, azok a 100-asak.

Akik pedig a kutya valós igényeit, örömét, tartják fontosnak, azok a 0-ásak.

De ahhoz vajon mit szóltak volna, ha kisgyermek korukban ők is csak azt kapták volna a mamájuktól, amit a könyvből olvastak, és nem őrájuk, a gondozásukra, nevelésükre bízott gyermek igényei szerint jártak volna el.


És most ezt a válaszomat is lehet lepontozni, ugyanúgy, mint a korábbiakat. Nagyokosok!

2012. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%

19es válaszolónak teljesen igaza van!


"- kertes házban lakunk, kint lakik a kutya télen-nyáron" : ez a legjobb neki szerintem, hisz biztosan van jó meleg házikója amibe be tud menni, mit gondoltok régen hol aludtak a kutyák, az emberek ágyában és betakarózták őket?!

"- nem kap konzervet " :biztos kap jobban, valami jó házi kosztot is, ami jobbat tesz neki.

"- nem szoktuk "sétáltatni"" : ha úgyis mentek erdőbe/folyópartra az még jobb neki, pláne póráz nélkül.

"- az erdőben és a szántóföldön nem szedjük fel a kutyagumit - máshol meg nem nyomja ki " :máshol nem csinálja, akkor? erdőben más állatok is szoktak sz*rni, pl a rókák, nekik se szedik fel.

"- hagyjuk, hadd szaglásszák meg a többi kutyát" :a kutyáknál ez a természetek, nálunk a köszönés/kézfogás.

"- mindig rajtuk van a nyakörv" :ez annyira nem jó, kivéve ha bolha nyakörv, mert az ha beakad azt szét tudja szakítani a kutya, és nem fullad meg, ha más fajta nyakörv, akkor szedd le róla szerintem, a chip kötelező lesz úgyis, szóval ennek így nincs sok értelme.

"- nincs sípolós kutyajátéka (van kutyajátéka, csak nem sípolós, hanem olyan, amit rágni tud, de nem tud szétrágni. Már ezért is pontoztak le.)" nem is kell neki, nekem sincs ipodom, mégis tök jól meg vagyok, köszönöm.

"- vizsla, de nem adunk rá télen kabátkát" a kutya az nem egy barbibaba, hogy át kelljen öltöztetni...


amúgy nálunk is van az utcában egy olyan vizsla, amit kint tartanak télen-nyáron, nem sétáltatnak egyáltalán, de így is boldognak tűnik (ráadásul rövid szőrű.)


amúgy nem kell kutyakönyveket olvasgatni, bánj úgy vele, ahogy kell, a könyvek általában ellent mondanak egymásnak...

2012. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!