Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata szukám 8 kölyke mind...

Dalmata szukám 8 kölyke mind fehéren született. Ez miért van? Miért nem pettyesek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 11:01
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Dalmatákat tenyésztesz?
2009. júl. 27. 13:03
 22/34 A kérdező kommentje:
Amúgy ha rám azt mondod, hogy gusztustalan vagyok, akkor mit mondasz azokra az "emberekre" akik ólban, ketrecben tartják a kutyáikat, évente kétszer elletik őket, oltás nélkül 5-6 hetesen eladják a kicsiket, és moslékon, vagy Pedigreen élnek? Én lenneék gusztustalan aki orvosi felügyelet, ellenőrzés mellett lehoztam egy almot a 2 éves törzskönyves szukámtól, én aki Orijennel etetem, és napi 2-3 órát sétálok, foglalkozom vele és tanítom, és a kölyköket 9 hetesen, 2 oltással fogom eladni? Na ezek után légyszíves ne merd rám azt mondani hogy gusztustalan vagyok!!!
2009. júl. 27. 13:13
 23/34 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem 1-1 az állás!

Bocsánat hogy így fejeztem ki magam !

Nem vagy gusztustalan , most hogy leírtad hogy milyen odaadást mutatsz a picik és a kutyád iránt!

De te is írtál róla olyat ami nem szép :P

Így akkor nem kell vitát nyitni!

Gratulálok a babykhez , boldog 8 hetet kívánok!

2009. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Egyetértek:)

Köszönöm, és neked is jó kutyázást!

2009. júl. 27. 14:59
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Megint én :D

Csak még annyit hogy nem Dalmatákat tenyésztek hanem Francia buldogokat !

De mindig is szerettem volna ,és majd egyszer talán lesz is egy Dalmatám :)

Majd küldj nekem 1-2 képet ha nem veszed tolakodásnak!

itt a címem : lovascsajszi18@freemail.hu

2009. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
64%
Tudod, Kedveském, az, hogy a kutyáknak van törzskönyve, még édeskevés a tenyésztéshez! Ha Te nem szaporító vagy, hanem tenyésztő, ezekkel a dolgokkal tisztában kellene lenned és az egy dolog, hogy mindkét szülő törzskönyves, a szakszerű párosítás ennél sokkal többről szól! Ugyan szűrést csináltattál-e a szülőknek? Ezt én is kérdezem. De ez is csak egy része. Szomorú, hogy sok ember még itt tart, "jaj legyen legalább egyszer kölyke a kutyámnak", szakértelem nuku... Tisztában vagy-e azzal, mennyit árthatsz ezzel egy fajtának? Főleg azok után merem ezt mondani, hogy még azzal sem voltál tisztában, hogy a kölykök csak később pöttyösödnek. Ha értenél ahhoz, amit csinálsz, nem a nagy izgalom közepette kellett volna elfelejtened megkérdezni az orvost, hanem már jó előre tájékozott lettél volna. De hát igen, végül is A Tenyésztő, az nem itt kezdődik. Gratulálok!
2009. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
72%

Ja és, egy almot sem kellett volna elletned a szukáddal. Helyesebb lett volna ivartalanítanod egyből. Szeretettel ajánlom figyelmedbe az ivartalanitas.hu oldalt. Tudtad-e, hogy Magyarországon másfél millió kóbor kutya van? Lehet, el tudtad adni a kölyköket, de vajon azt tudod-e, a gazdijelölt nem fogja-e 2 év múlva megunni és az utcára tenni? A tenyésztés a Tenyésztő dolga kell, hogy legyen és a kiállítási eredmény nem nagyképűség, hanem referencia. Ha tudnád, milyen komoly és sokéves munka áll a díjak mögött, nem mondtál volna ilyet. Én 170 ezer forintért vettem a kutyámat, 2 évet vártam a tenyésztőnél, mire talált olyan kant a szukájának, amivel pároztatta és nem kell attól félnem, hogy "rejtett" genetikai betegségek léphetnek fel. Ennek ellenére A Tenyésztő garanciát vállal mindenre. Te vajon megteszed ezt? Mit csinálsz, ha mondjuk az egyik kölyök pl. allergiás lesz, az új gazdi a gatyáját rákölti, és neked reklamál majd (jogosan)? Visszaveszed tőle a kutyát, vagy fizeted az egész életére szóló kezelést, amit a gondatlan párosítás okozott? Vagy majd megy a kutya a menhelyre? Vagy elaltatják? Óriási felelősség ez.

A másik kutyám menhelyről van, nem mellesleg ő is a felelőtlen emberi magatartás áldozata, ezért fogadtam be, nem tehet Ő arról, hogy hozzá nem értés végett jött a világra szegény. De a baj az, tudod, hogy annyi embernek nem kell kutya, mint ahány gazdátlanul tengeti szegény kis életét. :(

2009. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Már pöttyösek!
2009. aug. 7. 07:06
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
nem értitek idióták hogy törzskönyvesek ,vannak eredményei vagy tenyészszemle?senki sem azért jön ide hogy elolvassa 18-szor hogy ne szaporíts
2009. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nincs tenyészszemléje meg kiállításra sem jártunk.
2009. aug. 8. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!