Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen emberekkel mit lehet...

Az ilyen emberekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Ma sétáltattam a kutyámat, és az egyik háznál ki volt engedve az utcára egy másik kutya, aki nekiszaladt az én kutyámnak. Nem lett baja, de visszamentem utána megkeresni a gazdát és felvilágosítani a jogairól, ő viszont ovodás módjára ordítozott hogy mi közöm van hozzá nekem. Még olyat is mondott hogy "ne hozzad azt a hülye dögöt erre sétáltatni". Egyszerűen undorító hogy aki a törvényeket betartva viszi sétáltatni a kutyáját, annak el kell tűrnie ilyen ignoráns embereket akik a törvényeket magasról lesz*rják. Ti ilyen helyzetekben mit szoktatok csinálni?
2012. aug. 28. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
" visszamentem utána megkeresni a gazdát és felvilágosítani a jogairól," Nem inkább a kötelességeiről? Milyen törvényekre gondolsz?
2012. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl. arról, hogy közterületen NINCS joga kutyát póráz nélkül tartani, és ez szankciót vonhat maga után.
2012. aug. 28. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Megbolondították az embereket ezekkel az új állatvédelmi törvényekkel, Budapesten és környékén a szomszéd feljelenti a másikat, mert az egy időre megkötötte a kutyáját (szerelőt várt). És ráküldi az Állatőrséget. Vidéken mindenki azt csinál, amit akar, nyitott kapun rohannak ki támadó kutyák, póráz nélkül sétáltatnak stb. Ott NINCS Állatőrség? Inkább oda kellene!
2012. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azon kivül amit csináltál nem sokat, de úgyse fog vele törödni hiába mondasz neki bármit.

Ha tudod kerüld el a környéket. Itt felénk is van egy-két rész amit kerülni szoktam a szabadon kóborló (gazdás) kutyák miatt, nem akarom,hogy baj legyen belőle, a kutyák összeverekedjenek vagy bármi.

2012. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy ha megtámad egy ilyen kutya, akkor a kutyádat a hátad mögé parancsolod/húzod, és elzavarod a másik kutyát...ha hirtelen jött a kutya és nem láthattad, akkor mielőbb szét kell őket szedni, hogy ne legyen súlyos sérülés.

A gazdát pedig megfenyegetheted, hogy ha még egyszer kint látod a kutyáját az utcán szabadon, akkor lefotózod és feljelented az állattartási szabályok megszegése és kutyával való veszélyeztetés miatt!

Tarts magadnál paprikasprayt vagy erős illatú parfümöt a kutyák elriasztására...

2012. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!