Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha b*zis a...

Mit csináljak, ha b*zis a házőrző kutyánk? Dobermann

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó kennelből választottuk házőrzőnek, de totál melléfogásnak tűnik. Mindenkivel barátságos, az idegenekkel is. Egész nap képes a kerítésnél a farkát csóválni, bárki jön a házba, azonnal játszani akar vele.

Van egy másik házőrző a háznál, egy idős németjuhász, aki ugyanezt a nevelést kapta és eszméletlenül intelligens házőrző lett belőle.


Viszont ezen a kutyán semmilyen domináns jellem nem látszik, sőt, pont az ellentettje. 7-8 hónapos koráig nevelő is járt hozzá rendszeresen, utána mi neveltük, és nagyon sokat foglalkoztunk vele, de nem lett agyonpátyolgatva, hanem követtük a szakértők tanácsait, amik rajta kívül minden házőrzőnél tökéletesen működtek.


Nagyon hiperaktív, sokat fut, okos, de hát házőrzőnek lett szánva és semmi eredmény. Képes egy macskának megalázkodni, de ha én birkózom vele, akkor is csak nyalogat és amint földre kerül megadja magát.


Soha nem bántotta senki, kan és nincs ivartalanítva. 90%-ban én voltam vele, de bárkinek engedelmeskedik első szóra, ez megint aggasztó.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi a teendő? Kutyaiskolában menthető még a dolog?



2012. aug. 28. 17:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Mit vársz el pontosan a dobermanntól?

És a német juhászod mit csinál, egész nap rohan a kerítés mellett, és ugatja az idegeneket? Vagy ha idegen jön hozzátok, akkor rátámad?

2012. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
A dobermannt nem házőrzésre, hanem személyvédelemre tenyésztették ki. Házőrzésre kaukázusit, kuvaszt, komondort, KÁJ-t és hasonló fajtákat kell választani. Kutyasuliban megtaníthatod vezényszóra támadni, de ettől nem lesz jobb házőrző. Az egy ösztön, ami vagy benne van, vagy nincs. Amúgy az, hogy nem őrjöng a kerítés mellett, nem feltétlenül jelenti azt, hogy éles helyzetben sem védené meg a házat. Egy kutya egyébként sem akadály annak, aki nem fél a kutyáktól, lefújhatják, megmérgezhetik stb. Aki meg fél tőlük, annak egy hangos, de teljesen ártalmatlan mudi is hatékonyan állhatja útját.
2012. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok, a második tökéletesen megfogalmazta a véleményemet.
2012. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%

és próbáltátok már, hogy egy idegen csibész (védőruhában) ha az utcán támadást imitál, mit csinál a kutya?

csak kíváncsi lennék rá.


Amúgy meg persze, hogy lehet változtatni ezen...

De örülj, hogy ilyen kezes kutyád van... Annyi lehet szerintem, hogy iszonyatosan omega.

Egy tükör ŐV rontani nem ronthat a dolgon.:)


megkérdezhetem, milyen szakemberekhez fordultatok, és mit takar a foglalkozás?


Szóval én a tükör sulit ajánlom.

Ami hátrány, hogy az Őv-höz végig kell csinálnotok az alap- és a középfokot. viszont annyira értik a dolgukat, annyival mások, mint a hagyományos sulik, hogy szerintem bőven megéri. (Pláne, hogy itt inkább gazdiképzés van...

pl. megtanulod klikkerrel formálni a kutyád... ezzel simán eljutsz odáig, hogy ugasson, ha ember jön a kapuhoz...)


Na de az igazi tutiság, az az , hogy náluk egészen más az ŐV...

Na, estig tudnám őket dicsérni, mert nekem két kutyámmal csodát tettek úgy, hogy más sulikban lemondtak róluk...:)



kutyasuli.hu

vagy tukormodszer.hu

jó nézelődést.:)

Ja, érdemes utánanézni, Korom Gábor, az alapító milyen komoly ŐV múlttal rendelkezik... icipicit nagy rálátása van a dolgokra és pont arra van kihegyezve a tükör ŐV, hogy a látszólag fejletlen zsákmányossággal és/vagy védőösztönnel rendelkező kutyákból is kihozzák, ami bennük bujkál.:)

2012. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

Persze fizessen ki 100e Ft-ot csak mert nem véd a kutyája otthon, tényleg reális...

Én azt javaslom hogy menj el egy számodra szimpatikus suliba ahol van öv foglalkozás, és beszélj egy segéddel. Ha egyébként szófogadó a kutyád és nincs vele problémád (behívható, le tudod tiltani bármiről stb) akkor hiába mentek suliba, nem ott fog megoldódni a problémád hanem otthon, mivel a területvédő ösztönét egy suliban nem lehet fejleszteni. Azt nem írtad hogy mennyi idős a kutyád, elárulnád nekünk ?

2012. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

Persze... menjen csak el egy hagyományos ŐV-re. Egy ilyen kutyát ott garantáltam szétb.sznak. Sőt, alapból kezdeni sem tudnak velük semmit.

De nem gáz.

Fizess 1-2 évig havi 6-10.000 forintot, vagy 7 hét alatt végezz el egy garanciás tanfolyamot, ami alatt még meg is tanulod megérteni a kutyádat, hogy mit miért csinál, és te ezen hogyan tudsz változtatni.

2012. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
a Dobermann nem házőrző. vannak korábban, és később érő egyedek is. Én ismerek olyan dobermannt, szintén kan, akinek 1 évesen még simán lengették a rongyot az orra előtt, és esze ágában sem volt megfogni. 15 hónapos korában változott, most meg olyan mint egy cápa. Kiskorában labdázott? rongyozott ?, mi alapján választottátok ki az alomból?
2012. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

A dobermann tényleg nem házőrző, látványnak, elrettentésnek tökéletes, de ahogy említették személyvédelemre és nem területőrzésre tenyésztették.

Az, hogy neked megalázkodik azzal nincs gond, ezen ne is akarj változtatni.

Kutyaiskolában annyiban menthető a dolog, hogy keresel egy hozzád közeli jobb hírű, lehetőleg nem tükörsulit (bocs a tükrösöknek, de itt nem szocializásiós gondok vannak, vagy játszani akar valaki ÖV-st a kutyájával, hanem használni) és lementek beszélni az iskolavezetővel vagy pár oktatóval, ha javasolnak egy alap kézést akkor azt végigcsináljátok és közben vagy utána megbeszélitek, hogy a területvédő ösztönét kéne fejleszteni amit úgy lehet, hogy házhoz mennek.

Ha a kutya erre alkalmatlan akkor ki fog derülni, ha nem olyan rossz a helyzet mint aminek hiszed akkor gondos munkával felépíthettek valamit, de sosem lesz olyan a viselkedése, mint egy magas territoriális ösztönnel megáldott, erre (is) szelektált fajta bármely egyede.

2012. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Én nem is mondtam hogy területőrzésre való ez a fajta, viszont annyit ki lehet hozni belőle hogy megugassa az embert ha az be akarna jönni anélkül hogy a gazdája ott lenne. Közben bennem az a kérdés is felmerült, hogy melyik kutyátok áll fentebb a rangsorban nálatok ? Mert ha a németjuhász akkor a kicsi lehet hogy azért is nem ugat mert ráhagyja az erősebbre, idősebbre a terület védését. Nálam is ez a helyzet, a kisebb kutyám szinte alig ugat de ha idegen van nálunk engedély nélkül akkor ő is beszáll a harcba ellene (segéddel teszteltük őket).


"Persze... menjen csak el egy hagyományos ŐV-re. Egy ilyen kutyát ott garantáltam szétb.sznak. Sőt, alapból kezdeni sem tudnak velük semmit. "

Persze garantáltan te már csak tudod -.- Azt se tudod mit beszélsz szerintem, de azért okoskodj csak...

2012. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Persze... annyira nem tudom, hogy egy Mephisto nevű dobit épp terápiázni kell, mert úgy elb.szták a nagyokosok...

Le lehet menni Népszigetre megnézni... na AZ bohóckodás, amit az a kutya ŐV néven művel hála a hagyományos kiképzésnek.

Amit pedig játéknak gondolsz, az véresen komoly munka. Képzeld, hogy MINDEN kutyában ott van a védő- és a zsákmányösztön.

Csak kiben a felszínen, kiben mélyebben. De az a párszáz éves szelekció a több ezer éves evolúcióval szemben lepkef.ng. Az ösztön ott van. És itt vagyott, de kering a kutyában.

A tükör ŐV (majdnem) minden kutyának segít a helyes mederbe terelve egészségesen elvezetni ezt az ösztönt. Amire nagyobb szükség van, mint azt te valaha el tudnád képzelni a hagyományos ŐV ködfelhőjéből.



Kérdező... a Te döntésed persze... de mielőtt sulit választasz, komolyan ajánlom, hívd fel a Népszigetiseket, kérdezd meg, mikor láthatod Mephistot... menj le, nézd meg a kutyát, tedd fel a kérdéseidet, és csak utána válassz.

(És hozzáteszem nem Mephi az egyetlen terápiázandó kutya az agyatlan ŐV miatt...)

2012. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!