Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben néha egyszerűen...

Séta közben néha egyszerűen befékez a kutyám, és nem tudok vele mit csinálni. Tippek?

Figyelt kérdés
Szóval a láb melletti sétát gyakoroljuk, és néha (kan) amikor megérez valami nagggggyon jó szagot helyben hátrafordul, vagy kioldalaz és húz oda hogy megszagolja. Na én ezt nem hagyom, és nem engedem oda, mert hogy engem ne rángasson már a másik irányba egy szag miatt... És mikor észleli h nem éri el, mert nem hagyom, egyszerűen befékez. Hogy most vagy megszagolom, vagy nem megyünk innen sehova. Persze nem engedek, néha csak ácsorgok meg guggolok és eléggé hamar jön velem tovább, ha nem akkor hívom, és akkor is jön, de egyre gyakoribb, hogy ezek sem használnak, de tudom, hogy gyengítené a falkavezérséget ha hagynám, hogy ide-oda rángasson egy-egy szaghoz. De ma úgy megállt, hogy már visszamentem hozzá, és mellőle próbáltam lendületesen elindulni, a végén már húzkodtam, hívtam, akkor megint mellé, futva elindulok, de satufék. 10 percet ott ácsorgotunk (mértem!!), és végül hagytam, hogy visszamenjen a szaghoz... Tzdom, hogy tilos, de nekem sietnem kellett volna haza, és már elegem volt... Mit tegyek vele??
2012. aug. 28. 19:48
 1/3 Vike02 válasza:
Szerintem ne engedd oda. Ha 1x odaengeded, tudja hogy mindig eljátszhatja ezt és a végén neki lesz igaza.. Ne húzd el, mert abból meg nem tanul semmit, csak azt hogy ha húznak háth húznak .. Apró rángatásokkal bírd rá, hogy tovább menjen melletted (így 2 rángatás között van ideje gondolkodni, hogy vajon mit vársz el tőle), vagy vigyél magaddal valami nagyon finom kaját amit szeret és azzal vond el a figyelmét, úgy hívd magad után. Ha a rángatás nem jönne be, mert mondjuk 1 pitted van (ez nem derül ki), aki leszarja hogy rángatod, mert meg sem érzi, akkor szerezz rá egy NEM SZÖGES fojtó nyakörvet, így jobban érzi a rángatást..
2012. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus példája annak, hogy nem te vagy a "falkavezér", hanem ő. Az csináljátok amit a kutya akar. Én nem vagyok kutyatartó, ezért tanácsokat nem tudok adni, de akár egy jó kutyás könyvben találsz olyan egyszerű trükköket, amivel ez a viszony helyretehető. Lehet, hogy meglepő de a kutyák falkaszellemben "gondolkodnak": vezér, alárendelt . Valakinek el kell vállalni a falkavezér szerepet: a kutya nyilván bénán csinálja egy emberrel szemben, viszont a Te tudod ezt nagyon is jól, ha utánanézel. Véleményem szerint a kemény és következetes gazdák kutyái jobban érzik magukat, arról nem is beszélve, hogy sokkal idomíthatóbbak.
2012. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, a falkavezéres dolog... És az segítene mondjuk, ha nincs nálam kaja, de megint befékez, hogy egyszerűen lefektetem (nem parancsszóval, hanem lefektetem magam), és addig ott tartom amíg le nem nyugszik? Vagyis ledominálom...
2012. aug. 29. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!