Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 hetes golden retrieverünk...

13 hetes golden retrieverünk sántíthat a növés miatt?

Figyelt kérdés
2 napja vettem észre rajta, kicsit biceg. Átvizsgáltuk mind a 4 lábát, mancsait, de nincs benne semmi, ami fájdalmat okozna neki. A mellső jobb lábára sántít egy picit. Nem vészes, tehát nem emeli fel a lábát séta közben, és sokat rohangál is. Láthatóan nem a mancsát fájlalja. Még nem volt nagytestű kutyám, ezért nem vagyok járatos ebben a dologban, vagyis a növési fájdalomban. Vigyem el őt állatorvoshoz? Múlt héten voltunk, akkor kapott oltást, és megvizsgálta a doki, makk egészséges. A kedve jó, étvágya van. Nem sétáltatjuk sokat, naponta visszük, de csak negyed óra a max. Inkább vízpartra visszük le, szeret úszni. Ha ez számít, Acana puppy large breed-del etetjük. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez lehet növési fájdalom, vagy ilyen kicsi kutyáknál még nem kell jelentkeznie? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. aug. 28. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm labdadorjának ugyanilyen problémája volt. Érdemes elvinni állatorvoshoz, ők kaptak csonterősítőt.
2012. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia.

Ezer oka lehet a sántításnak! Attól kezdve, hogy ugrálástól megzúzódott odáig, hogy belelépett valamibe bármi lehet a baj! Azt nem tudom, hogy ilyen idősen a növéstől sántíthat e . De ha 1-2hét múlva is sántít vidd el orvoshoz és ő majd mond biztosat!

Amúgy kérhetnék képet a kutyusodról?:) További szép estét!:)

2012. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet véletlenül meghúzta, ha pár napon belül nem lesz jobb én elvinném megmutatni, vagy ha még nem kapta meg az összes oltását akkor úgyis jövő héten lesz esedékes a következő addig még talán várnék, ha nem vészes.

Lehet a növéstől is, ilyenkor viszont nem csont, hanem porcerősítőt illetve izületvédőt szoktak ajánlani. Ez nagytestűeknél megelőzésképp amúgy is nagyon hasznos, kérdezd meg az állatorvosod, hogy mit ajánl. Ami nekünk bevált az a GF 600.

2012. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Erről a GF 600-ról már én is hallottam. Igazából nem akartam "tömni" a kutyát ilyen táplálékkiegészítőkkel. Félek, hogy esetleg pont az ellenkezőjét érem el, mint amit szeretnék. Tudom, hülyeség ilyeneken agyalni. Ha továbbra is fennáll a sántítás, akkor elviszem dokihoz, bár lehet holnap felhívom, mit gondol erről. Köszönöm, hogy írtatok, szép estét nektek!
2012. aug. 28. 22:05
 5/7 anonim válasza:
Nekem 11 Hetes Amstaff kiskutyámnak ugyan ez a baja.. Növekedés miatt van, hisz nem fáj, nem duzzadt, csak ugye sántít, és gondolom van egy kis probléma a lábával... Ha hoztad valahonnan, akkor olyan táplálékot adj neki, amit ott evett.
2012. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kalciummal tényleg az ellenkezőjét érheted el, de ezzel ártani nem tudsz, túladagolni sem lehet és mellékhatása, káros utóhatása sincs.
2012. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hirtelen növéstől lehet csonthártyagyulladása - bár az lehet h csak később jön elő -, arra viszont kapnia kell gyulladáscsökkentőt. Nálunk volt ilyen és a Cafortan nagyon bevált rá (a gyulladáscsökkentős és pihentetős kúra után).
2012. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!