Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ösztönből fakadó viselkedésfor...

Ösztönből fakadó viselkedésformák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiváncsi lennék, hogy ki hogy viszonyul ehhez a kérdéshez? Mármint rengeteg dolgot ösztönből fakadóan tesznek a kutyák, de mi az az ösztönbéli viselkedés, amit nem tiltasz a kutyádnak, mert úgy gondolod, hogy ártana neki?



2012. aug. 29. 10:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

7/10-hez

Igen valószínüleg ilyen típusú a kutyád. Vagyis nem csinál olyat ami neked nem tetszik.

Viszont nekem nem okoz problémát az átalam leírt eset, mert egyszeri és egyedi és mint ahogy fentebb írtam számomra kiváló példa arra, hogy a kutyák mennyire tolerálják és a maguk módján figyelnek egymásra.


Nem vagyunk egyformák, mindezek ellenére én sem szeretem ha a kutyám olyan tedd ide, tedd oda típus. Hozátenném, hogy rendesen megneveltem és nagyon szófogadó!

2012. aug. 30. 08:58
 12/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek küldtem a zöld kezecskét, mert örülök a sokféle válasznak.....és persze várom még a többit is:)
2012. aug. 30. 09:00
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban lakunk, jeleznek, ha egy másik kutya van a házban, ez nem zavar, egyet-kettőt ugatnak.

Zsákmányösztöne nagyon durva mind a kettőnek, szerencsére a kicsit már le tudom tiltani, huskymmal meg kutyasulizunk, a macskákra, madarakra úgy megy, mint az őrült, teljesen befeszül. Mást nem nagyon tiltok nekik, bár ha pórázas séta van, akkor nincs szaglászás, csak ha kiérünk a rétre.

2012. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kertes családi ház, kinti-benti kutya, 4 éves roti-nj keverék ivaros kan.

A területvédelmet nem tiltom, hadd élje ki magát legalább ebben, mert itthon egyébként csak fekszik-alszik, nem csinál (már) semmi kutyaszerűt, nem játszik, nem rágcsál játékot, csak a melegben gödröt ás, abba fekszik...ja, meg diót eszik :D

Ha jönnek-mennek a kapunk előtt, hol nagyon ugat, hol egyáltalán nem. Kutyákra azonnal pattan és habzó szájjal őrjöng, főleg két ismerős kutya láttán. Egy nj és egy golden. Még a nj helyett korábban egy káj volt, aki a kutyám fiatal korában megharapta az orrát a kerítésünkön keresztül kintről. Utána Argos csak akkor ugatta őket, ha már átértek az úttesten. Ez annyira benne maradt, hogy a káj halála után, most a nj-szal rohannak ugatva a kerítés mentén :D általában ráhagyom.

Ha viszont feleslegesen, vagy túl sok ideig ugat, akkor rászólok. Azt elvárom, hogy ha kint vagyok, akkor parancsra azonnal hagyja abba az őrjöngést és vegyen vissza magából.


Zsákmányszerző ösztönt kielégítem játékkal, gyakorlás közbeni motivációval. Emellett nem tiltom kifejezetten. Macskát nem kergethet az utcán, de odamehet megnézni. A Duna-parton és egyéb nagy szabad területeken varjakat, galambokat hajthat, sőt néha én küldöm el, legalább lefutja magát. Télen sokszor 2-300 méterre tőlem kergette egyik fáról a másikra a varjakat, de kontrollálható volt végig. Hadd élje ki magát :) senkinek nem esik baja.

Kacsákat néha felröppent a parton. A bányatónál hajlamos arra, hogy ha megunta az úszkálást, labdázást, akkor elindul a nádas szélén és kergeti a kacsákat :) Kb. két hete vagy fél órát ingázott két szemközti nádas közt...szegény kacsák már kmereket futottak a vízen :D


Kutyákkal való dominanciát egy adott szintig engedem. Nem mászhat rá sem tüzelő szukára, sem más kutyára. A szukáknál addig engedem, hogy egy mancsát rájuk tegye, mert ez még udvarlás és néha játék lesz belőle. Kanokkal a pózolást, egymás elé állást minimálisan engedem, de hamar ki szoktam vonni a szituból.

A játékát bevédheti más kutyáktól érzéssel, tehát morgás, vicsorgás, kifordulás, max odakapás oké, nagyobb reakció tilos.


Pórázon sétálva szigorúan láb mellett közlekedhet, engedéllyel mehet dolgát intézni, szimatolni, előttem laza pórázon sétálni. Szabadon engedve azt jelöl, szimatol, amit akar, de ha közben haladok, akkor legkésőbb hívásra köteles tovább jönni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe

2012. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, tőled nem is vártam mást:) Te egy nagyon jó gazdi lehetsz, mert sokat olvasom a hozzászólásaid:)


a yorki tulajdonos:)

2012. szept. 10. 09:26
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
Köszi :)
2012. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!