Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dagi a kutyám. Hogy fogyasszam...

AngelBones kérdése:

Dagi a kutyám. Hogy fogyasszam le?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam egy fajtatiszta chihuahua szuka kutyust és nagyon el van hízva.Nem hajlandó sem játszani,sem sokáig sétálni.Hogyan fogyaszthatnám le?Mert a gazdái nem keresik én pedig ilyen egészségtelen kutyust nem szeretnék tartani.Egyáltalán nem öreg és nem értem,miért nem hajlandó játszani.Nekem azt javasolták,hogy ne adjak neki 2 napig enni,de nem tudom,ez mennyiben jó ötlet.Segítsetek kérlek!!

2012. aug. 29. 12:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Viszont a néninek - már ha tényleg néni - lehetnek ismerősei, családtagjai :)

Pláne hogy a nénik sem szeretnek kimozdulni, ez a megoldás sem túl jó.

De ha ilyen vonalat követünk, az is lehet hogy egyszerűen meghalt a gazdija és a rokonok dobták ki a kutyát.

Érdemes minden követ megmozgatni, aztán ha a gazdija nem is, de találhatsz neki olyan gazdit aki így is szereti :)

2012. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De hiába találok olyan gazdit,attól még a kutya egészségtelen marad!Nem arról van szó,hogy dagi,hanem hogy egészségtelen,hogy ilyen!Aggódom az ilyen állatokért :(
2012. aug. 29. 13:30
 13/15 anonim ***** válasza:
Bőven elég hogy kiplakátoltad a várost, még annyit megtehetsz szerintem hogy bemész egy fényképpel a helyi menhelyre és szólsz hogy ha valaki keresné a kutyát akkor nálad van, és megadod az elérhetőségedet nekik. Ha valaki keresné azt a kutyát az tenne is érte valamit úgy gondolom, gazdájának kéne minden követ megmozgatni hogy megtalálja a kutyáját és nem annak aki befogadta de ez csak az én véleményem.
2012. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel egyetértek.

Ami pedig a fogyást illeti, tényleg csökkentsd az étel adagját, és az se baj, ha mondjuk egy napig nem is adsz neki enni, csak vize legyen sok, mert a folyadék segít a fogyásban :) Igyon mindig sokat.

Egy kicsit képes sétálni, vagy egyáltalán semennyit?

Mert, ha egy kicsit igen, akkor sétáltasd annyit, amennyit bír, és naponta növeld egy kicsit a séta hosszát. Néha próbáld meg rávenni futásra is. Ha pórázon sétáltatod, és Te elkezdesz futni, akkor kénytelen ő is veled menni, persze csak egy pár métert fuss vele, és mint a sétánál is, naponta egy kicsit többet.

Az is jó, ha naponta kétszer, háromszor, vagy négyszer sétáltatod, és egy séta alkalmával nem túl sokat. Itt is növelheted naponta az "adagját".

Játékra pedig úgy próbáld rávenni, hogy sípolós játékokkal felhergeled , vagy rongyot húzogatsz előtte, így próbálod felkelteni a zsákmányszerző ösztönét, stb.

Lehet, hogy az is segít, ha más kutyák közé viszed, mert ot lehet, hogy szívesebben mozog.

Ha pedig az állatorvos nyaral, vidd egy másikhoz,olvastasd le a chippet és nézesd meg a dokival a kutyát, mert lehet, hogy valami nagy egészségügyi probléma áll az elhízás hátterében.

13/L

És amúgy nem vemhes? :):D

2012. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,mindent elkövetek :) Egyébként biztos nem vemhes :)
2012. aug. 30. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!