Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a cavalier...

Mit kell tudni a cavalier king charles spánielről?

Figyelt kérdés
Erről a fajtáról keveset tudok - csak azt, hogy egy kistestű brit spánielfajta -, ezért írjatok nekem le minden tudni valót a fajtáról. A Wikipédiát hagyjátok már, benne nincs minden.

2012. aug. 29. 17:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Írjatok már!
2012. aug. 29. 18:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán légyszi írjatok, nem?

A cavalier egy aktív, mozgékony kutya,vadászkutya, lakásban is lehet tartani, városban, panelban is, de inkább kertes házba való, kinti-benti tartással, esetleg kint is lehet tartani. Barátságos, kedves kis társ, kitűnő, energikus, sportos családi kutya, aktív családoknak ideális. 5-8 kg körül van, kb. 31-33 cm marmagasságú ezekben a színekben fordul elő:

tricolor (fekete-fehér-cser),

blenheim (fehér alapon gesztenye foltok),

ruby (vörös),

black and tan (fekete cser jegyekkel).

Mindig jó kedvű fajta, felvidítja gazdáját a legrosszabb napokon is (tapasztalat :D) Elegáns, kreatív, kölyökkorában nagyon könnyen tanítható, alakítható kutya, de vigyázni kell, hogy a személyiségét ne formáljuk át, mert ezek az elegáns kis "vakarcsok" maradjanak meg úgy, ahogy vannak :) Hidd el, úgy a legjobbak :) Szőrét hosszúsága ellenére nyírni nem kell, hetente kb. kétszer ajánlatos átfésülni. Ez a kutya imád mindent: a gazdáját elsősorban, a sportot, a mozgást, a túrát, a természetet, a gyerekeket, a többi kutyát (ha jól van szocializálva), a pihenést is, ha a gazdájával együtt teszi (úgy mindenért odavan), különben egész nap talpon van. Bátor kis kutyák, de idegenekkel szemben barátságosak. Veszélyt jelent számára az örökletes szívbetegség. Gyakoriak még a torokproblémák.

2012. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De még a fajta története is érdekel engem.
2012. aug. 29. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár a stílusoddal nem érdemelted ki:

[link]

2012. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A származása és is érdekel engem, még arról is írhattok.
2012. szept. 2. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
A származása tulajdonképpen egy és ugyanaz mint a története. Ha ismered a történetét, tudod azt is, hogy honnan származik.
2012. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt a 101 Nagykutya című ismeretterjesztő filmből is tudom. Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mivel cikket akartam írni a fajtáról az egyik HotDog magazinomba, ahol kutyafajtákról van szó, itt van a linkje: [link]
2012. szept. 2. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!