Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nyersen adok csirkefarhátat...

Ha nyersen adok csirkefarhátat a kutyáknak, akkor meg kell várnom míg szoba hőmérsékletű lesz (hűtőből kivettre gondoltam)?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 17:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
nyáron nem szoktam várni. szereti a kutyusom így.
2012. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
oksi :)
2012. aug. 31. 17:42
 3/35 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne adj neki nyers csirkét mert szalmonellás is lehet tőle a kutya. Amit nyersen lehet adni neki az csakis a marhahús.
2012. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Igen a csirke veszélyes lehet. Viszont, ha mindenképpen így adod neki, akkor csak frisset és jól mosd meg előtt meleg vízzel.
2012. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

a csirke nyersen veszélyes??

azt nem tudtam,múltkor megfőztem nekik,de olvastam,hogy jobb ha nyersen kapják ,mert sok vitamin nyersen megvan benne,de a főzés alkalmával kimennek belőle..

2012. aug. 31. 18:11
 6/35 anonim ***** válasza:

Hogyha megmosod mielőtt odaadnád nem lesz tőle baja.

nekem 3 kutyám van és évek óta kapják nyersen.

2012. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ha fagyasztod előtte, v tudod, hogy friss, akkor nyugodtan mehet nyersen! Sertést és főleg vadat nem szabad adni nyersen.

És igen, ne legyen olyan hideg,ha tálalod!

2012. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Neked írtunk egy másik kérdésnél a BARf étrend kapcsán, ugye?

Én azt ajánlom, mielőtt belekezdenél a nyers etetésbe, olvass nagyon-nagyon sokat róla, mert nem ilyen egyszerű, hogy odaadjuk neki a farhátat és kész.

Elöljáróban:

BARF étrend (klasszikus modell, aztán ezen lehet változtatni attól függően, hogy hogy alakul a kutya szőrzete, szélklete stb.):

30% hús, 40% húsos csont, 30% zöldség-gyümölcs.

Csirkét adhatsz neki nyersen, de kizárólag úgy, hogy előtte legalább 3-4 napig fagyasztottad (minden húsnak megvan a fagyasztási ideje BARF étrendnél). Igazából oldalakon keresztül írnak erről, nem tudnék neked minden infót leírni.

Ezeket olvasd el és még keress rá google-ban is, mert nem olyan egyszerű ez, ahogy elképzeli az ember :) Sok olvasás, utánajárás kell, pontosan összeállított étrend, de megéri :)

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

szerintem igen én vagyok :)

többnyire csirkefarhátas kérdéseket tettem fel :D


amúgy nem hiszem hogy a BARF módszerrel etetnék hosszú távon ,mert már olvastam utána és eléggé ki kell mérni miből mennyi kell..meg hát a hús sem olcsó,jó a csirkefarhát elég jó árban van..


úgy gondoltam,hogy 1 hónapba 2 hétig kapnának csirkefarhátat, belsőséget esetleg, gyümit és zöldséget,rizst,főtt tojást pár naponta a maradék két hétben meg minőségi tápot..

nem tudom,hogy úgy hogy jönnék ki,csak olcsóbbra szeretnék,mert a minőségi tápot két kutyának hiába kistestűek nem tudjuk úgy biztosítani és gondoltam,ha főzök is meg táppal is etettek akkor hátha olcsóbbra jövök ki..


a múltkor 2 kg csirkefarhátat vettem 360 ft-ért elég húsos volt,a feje és a nyaka is rajta volt 2 hétig elég volt a kutyáknak,mellette főztem hozzá rizst és répát.. meg kaptak minden nap egy kis almát is :)


a linkeket elolvasom köszi :)

2012. aug. 31. 19:04
 10/35 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Egyébként lehet találni olcsó húsforrásokat :)

Mi most egy páran (egy másik fórumról) épp azon vagyunk, hogy vadat keresünk. Van egy vadfeldolgozó üzem, ahol vadhús nyesedéket (ami ugye a BARF hús részének megfelelő) lehet venni 130Ft/kg áron :)

Csak a fuvart kell megoldanunk és megszervezni :)

Kacsa farhátat vettem a héten vágóhídon, 200Ft volt kilója, olyan finom illata van nyersen, hogy megkívántam :D Most épp a fagyasztóban van, a fagyasztási idejét tölti :)

2012. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!