Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » -Tulajdonképpen milyen az...

-Tulajdonképpen milyen az agility? -Keverék kutyák is játszhatják? -Kecskeméten vannak ilyen edzések/gyakorlópályák? -Ilyenből versenyek is vannak? Ha igen, akkor kb. mennyi a nev. Díj, és keverék kutyák is részt vehetnek-e rajta?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 09:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nincsenek olyan versenyek, ahol csak ugratnia kell a kutyának? És ott közben lehet-e rajta póráz? Mert az én kutyám olyan, hogy ha nincs rajta póráz és átugrotta az akadálysorozatot, akkor elszalad másfelé, majd kis idő múlva visszajön ugrani... :/
2012. szept. 1. 09:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keverék, ivartalanított kutyák is agilityzhetnek, versenyezhetnek. Kecskeméti kutyaiskoláknál érdeklődj utána. Póráz nem lehet, de az edzések, a felkészülések azért vannak, hogy megtanuld irányítani a kutyádat. Van olyan ágazat, hogy "jumping", de azt hiszem, ott is van kúszó. Az agility egy nagyon jó, nagyon élvezetes sport kutyának és gazdának egyaránt jó testmozgás, elmefárasztás, csapatjáték.
2012. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Az agility nagyon jó móka, mind embernek mind kutyának. :o) Természetesen keverék kutyák is csinálhatják - az alap követelmény annyi kell h legyen, h a kutya jól motiválható legyen és figyeljen a gazdájára. Kecskeméten van agility:

[link]

Vannak versenyek, legtöbbször Budapesten és vonzáskörzetében. Itt tudod nyomon követni őket:

[link]

[link]

[link]

A nevezési díjak 3000-3500 Ft körül vannak. Keverékek is részt vehetnek ezeken, egyetlen verseny ahol csak törzskönyvezett kutyák indulhatnak az az FCI világbajnokság. De pl a másik legnagyobb nemzetközi rendezvényre a European Openre már mehetnek keverékek.

2012. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor ez nekem nem jöhet össze... igazából csak ugrani szoktam a kutyámmal, és nincs kidobni való pénzünk edzésekre... és csak pórázon tudom végigvinni egy pályán a kutyát, szval akkor ennyi az álmaimról... :'//
2012. szept. 1. 16:24
 5/13 A kérdező kommentje:
de azért ment nektek a zöld pacsi ;)
2012. szept. 1. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha az álmaid megvalósítására szánt ráfordítás neked pénzkidobás... de te tudod, csak feltűnő az ellentmondás. :)
2012. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előzőhöz, elég érdekes a felfogásod...

ingyenes oktatás/verseny sehol sincs (csak az ár a változó, de kecskemét olcsó kategóriába tartozik abszolut, ennek ellenére azonban az edző tudása magas)

amúgy meg ne a kutyád jelenlegi szintje legyen a kifogás, hisz azért járnak a kutyák iskolába (na meg a gazda is), hogy tanuljanak, egy kutya se úgy pottyan a fölrde, hogy már tud mindent, egy egész pályát le tud küzdeni

az agility meg nagyszerű sport, fejleszti a kutya-gazda közötti kapcsolatot és remek időtöltés

amúgy meg én is két keverékkel üzöm versenyszinten ;) az agility nyitott


(((amúgy a széchenyi városban van egy kutyajátszótér, amit az "agility" szóval titulálnak, dehát nem az; az ingyenes ;) )))

2012. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
61%

Most nyílt egy suli Kecskeméten. Ott érdeklődj az oktatással kapcsolatban.

[link]

Ha pedig magadnak szeretnél akadályokat szerezni, akkor ajánlom magamat: [link]

2012. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
és ott mégis hol van agility???
2012. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A probléma h a tükörmódszeres sulikban nem jó az agility. Egyszerűen ők nem értenek hozzá, illetve nem fogadják el, h az agilityt nem úgy tanítják magasabb szinten ahogy ők gondolják. Pl. hétvégén láttam egy lányt egy versenyen, őrmezei volt. A kutyája olyan szinten alulmotivált h hihetetlen, ő meg nulla motivációval csak elvárta h a 20 centis kutyája ugorja át a 30 centis aksit anélkül h ő bármit csinált volna, majd nyomta a klikkert... és sajnos ez csak egy példa volt. Be kell látniuk h a tükörmódszer az agilityre nem húzható rá, ráadásul aki magasabb szinten akarja űzni ezt a sportot annak sok tükrös alap sem jó.
2012. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!