Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál hogyan működik a...

Kutyáknál hogyan működik a pároztatás?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves Westie szukám, és most fog nemsokára tüzelni, és szeretném, hogy legyenek kiskutyái. Tüzeléstől számított hányadik napon érdemes pároztatni? Meg hogy a kan kutyát itt kell hagyni a szukánál, vagy egyből megtörténik a dolog? Vagy ez hogy működik? És mik az első jelei, hogy terhes a kutyám?

2012. szept. 1. 16:31
1 2
 1/20 bamboochatheone ***** válasza:
22%
Te is jól leleszel "szaporítózva"...Előre sajnállak.
2012. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát aki le fog "szaporítózni", azt én fogom sajnálni. Miért is lennék szaporító? Azért, mert szeretnék a kutyámnak egy első almot? Okéé..

Ja és nem kell sajnálni! :)

2012. szept. 1. 16:37
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Húú, mit fogsz te ezért kapni...
2012. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
De meg is érdemli azt amit kapni fog
2012. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

a pároztatás - kutyák esetén fedeztetés - úgy működik, hogy kiváltasz egy MEOE kennelnevet, és a tenyészszemlézett, kiállításon jó eredményeket elért, fajtájához mérten kiváló adottságokkal rendelkező szukádon elvégezteted a szükséges egészségügyi szűréseket, majd kiválasztasz egy hozzá vonalban és/vagy tulajdonságokban jól illő, szintén egészséges, tenyészszemlézett kant. megbeszéled a kantulajjal a feltételeket, majd ha eljön a kellő idő elviszed a szukát hozzá, megesik az aktus, kitöltitek a fedeztetési jegyet, elkéred a kan törzskönyvének másolatát, és izgulsz az első ultrahangig, amikor is eldől, hogy vemhesült-e a szuka.


de amíg nincs kennelnév, nincsenek meg az egészségügyi szűrések, és a kiállítási eredmények, addig kár foglalkozni a többi dologgal. ezek hiányában pedig inkább az ivartalanításra költs, mint egy fedeztetésre.

2012. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 1. 16:54
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

3. válaszoló vagyok, és nem értem miért kell téged sajnálni?! És azt se, hogy engem miért kell lepontozni? Ha azt csinálod, amit a 4. válaszóló írt, és tenyésztőként pároztatod a kutyádat, akkor ok, nincsen semmi gond, senki sem ellenzi, elvégre ez a dolgod. De szerintem "egyszerű" gazdiként most még az lenne a dolgod, hogy ivartalanítsd a kutyádat, mert azzal sok szenvedéstől, kellemetlenségtől, betegségtől megvédheted a kutyádat és meghosszabbíthatod, boldogabbá teheted az életét. Itt egy oldal, amit érdemes lenne elolvasnod:

[link]

Egyébként meg:

1. Aki ilyen tájékozatlan, miért akarja elletni a kutyáját? Még azt se tudod mi hogy van, és azt írod, nemsokára tüzelni fog a kutya, és ilyen tudással akarod pár nap vagy egy hét múlva pároztatni? O.o

2. Ha NEMSOKÁRA tüzelni fog a kutyád, és pároztatni akarod, miért nem kerestél eddig kant? Mert ahhoz, hogy jó kutyát találj, több hónap is kellhet! Mit gondolsz, a tenyésztők fogják magukat, és egy nappal a fedeztetés időpontja előtt elmennek a legközelebbi utcasarokra, és szólnak a kutya gazdájának, hogy mi a szitu?

És ez csak két dolog, számtalan érvet fel lehetne még hozni, amiért nem kéne pároztatnod. Én nem veszekedni akarok veled, vagy ilyesmi, csak felvilágosítani, megóvni a szaporító lét szörnyűségeitől, és a kutyádat és megvédeni a felesleges szenvedéstől. Persze, a te dolgod, hogy mit csinálsz, de az, hogy mi történik az ország kutyázóival, kutyáival, az már kicsit a mi dolgunk is.

13/L

És bocs, ha valamivel megsértettelek, de máshogy nem tudom megfogalmazni amit közölni szeretnék.

2012. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy sajnálni kell?

Hogy miért pontoztalak le? Hmm.. Mert pl nem arra adtál választ, amit kérdeztem. Ennyire nehéz kitalálni?

Nem vagyok tájékozatlan, csak a biztonság kedvéért megkérdezek másokat is, hátha esetleg olyat mond, amit én még eddig nem tudtam.

Képzeld kerestem neki kant. Meglepődtél? Oké.


Nem értem, hogy ha én kérdezek valamit, akkor már egyből kioktatnak, és lehurrognak, blablabla, miközben azért kérdezek, hogy választ kapjak rá!

2012. szept. 1. 17:15
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Amíg ennyit sem tudsz a kutyák szaporodásáról, addig sehogy. Először művelődj, tudd meg, hogy egyáltalán mibe vágsz bele, beszélj a kutyád tenyésztőjével, és majd ha már mindent tudsz, amire szükséged lehet, akkor fogj neki.
2012. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ilyent ***** válasza:
19%

Látom senki nem írt normális dolgot.

Tüzeléstől számított 7-9 nap között kell pároztatni.

Ha nemsokára tüzel akkor adj neki antibiotikumot.

A testsúlyához mérten természetesen.

A pároztatásra a legjobb és legbiztonságosabb módszer az ínszeminalás.

Az első jel meg hogy megdagadnak a mellei.

Remélem kielégítő volt a válasz.


7-es Ivartalanítás???

2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!