Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátokat mikor altatták...

A ti kutyátokat mikor altatták el, szerintetek mikor kell elaltatni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 19:39
1 2
 1/16 geobarbi ***** válasza:
100%
13 évesen operálhatatlan sérvvel döntöttünk az altatás mellett (1 éves szenvedés, huzavona után), amikor szegény folyamatosan bepisilt, nem tudta tartani, iszonyúan túlsúlyos volt már (a mozgása kb. 0-ra csökkent), aztán a végefelé már teljesen magábafordult, mellé még öregségére süket volt. RIP bébi.
2012. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
14 éves volt, agyvérzést kapott szegény, és már nem lehetett műteni a kora miatt :/
2012. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olyan fájdalmai voltak hogy nem kelt fel a kosárból,a cicát pedig amikor hányt egésznap a daganattól a hasában és nem kelt fel a hányásból megmosakodni :((

kitartást

2012. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
21 éves német juhászom, süket, vak, járni alig alig tud, mikor nem dolgozom, szinte egész nap mellette vagyok már 2 éve, gyakorlatilag szinte teljes tudatos életemben mellettem volt jóban rosszban... Én miért tennék másképpen, csak azért mert egy ember öreg, vagy beteg, még nem végzünk rajta eutanáziát, mert nem erkölcsös... Egy állat elaltatása miért nem ébreszt az emberben erkölcsi kérdéseket? Ha én öreg vagy beteg leszek, akkor is szeretném kiérvezni, az életem minden egyes percét, kihozni belőle a maximumot, nem szeretném, hogy valaki csak úgy elaltasson, mert neki úgy kényelmesebb az élete...
2012. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére eddig egyet sem kellet elaltatnom amelyik elment mindegyik szépen elaludt, de mivel dolgoztam állatorvossal sokat altattunk el.

Amikor már szenvedésnek az élet, nem eszik nem bír járni csillapíthatatlan fájdalmai vannak akkor meg kell hozni a döntést.

2012. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
7- évesen altattuk el az egyik kutyánkat :( daganat volt a hasában,a doki ultrahanggal nézte meg és egy szervéhez volt hozzá nőve, a doki szerint a műtét kockázatos lett volna,tehát nagy eséllyel a mütő asztalon meghalt volna; így nem műtettük meg,mert nagy eséllyel ki is újulhatot volna,nem volt nagy akkor a daganat egy így nem azzonal altatuk el hanem pár hónappal később amikor már láttuk hogy szenved :( pár hónap alatt 3xsára nőtt a daganat :( :(
2012. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:04

és ez nem arról szól inkább hogy nem akarod elengedni?egyébként egy süket kutyát én sem altatnák el de amikor csak nyüszít a fájdalomtól...

tudod én emberben is láttam ilyet és senkinek nem kivánom

Hát engem altassanak el inkább...remélem addigra már lessz ilyen tövény

2012. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először felmerül benned a gondolat, hogy itt az ideje.

Párom az első kutyájával hetekig "kínlódott", míg végül rászánta magát, a második megvárta míg hazaér, és elment, a harmadikat agyvérzés után azonnal elaltattatta. 18 évig voltak a társai, de megértem 6mindhárom urnában van, a szobánkban/.

2012. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy élet addig élet amíg élvezhető. Mondhat bárki bármit én se akarnék vakon, fájdalmak közepette szinte magatehetetlenül tengődni.

A mi 11 éves snacinkat azért kellett el altatni mert rákos volt és fájdalmai voltak. A kora miatt nem lehetett műteni. Nem akartunk altatni amíg jól volt. De egyik nap már olyan rosszul volt hogy alig kapott levegőt , a tekintete már elszállt. Nem bírt felállni, kihívtuk a dokit és azt mondta hogy már nem tehetünk semmit. Így humánusan és gyorsan pihenhetett le örökre.:(

2012. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

4: érdekes kérdést vetsz fel. Én a másik oldalról szoktam így érvelni: ha egy állatnak kijár az eutanázia, akkor egy ember miért nem dönthet a saját haláláról, vagy a meghatalmazottjai, mikor már gyógyíthatatlan, és az életet egy percre sem élvezi a mérhetetlen fájdalmai között, mikor a morfium sem hat, és már kínszenvedés, ha "magánál van"? Volt ilyen a családban. Én pont, hogy szeretném, ha ebben a helyzetben "segítenének" rajtam ezzel.


A mi németjuhászunkat 14 évesen kellett elaltatni, miután lebénult, egyéb problémák miatt operálhatatlan volt, és már süket is. Amikor már nem érdekelte a séta sem, és már a gyógyszerek mellett sem volt ereje semmire. Szörnyű volt, de úgy érzem, így volt a legjobb, nem azért, hogy nekünk kényelmesebb legyen, hanem azért, hogy neki jobb legyen.

2012. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!