Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fejlődést várhatok el,...

Milyen fejlődést várhatok el, ha a kutyámat kutyaoviba viszem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kutyaovi alatt mit értesz? Reggel leadod és munka után mész érte?
2009. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alom után tovább tanulja a kutyák közti kommunikációt, más emberekkel való viselkedést, a pórázon járást. Szocializálódik, játszik. Ismerkedik a parancsokkal. Előkészület a kutyasulira.
2009. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovira szüksége van a kiskutyának, hogy jólnevelt szocializált kutyus legyen. Megismerkedik idegen kutyákkal, emberekkel, tárgyakkal, helyzetekkel amire azért van szükség, hogy ha meglát egy ismeretlent, vagy ismeretlen környezetbe kerül, ne féljen, ne támadjon, ne akarjon mindent és mindenkit széttépni.

És Neked is fontos lenne, mert szakemberek (kutyakiképző) segítségével megtanulhatsz "kutyául". Megtanulhatod hogy neveld, hogy tanítsd, és megértheted egyes mozdulataival mit is akar mondani.

2009. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kiképzőként mondom a kutyaovira semmi szükség.


Normál esetben ha a kutyával egy kicsit is foglalkoznak otthon, és viszik sétálni, a szocializáció végbe megy a hétköznapokban. Ehhez nem kell kutyaiskola.


Után az alapengedelmeshez már igen.


Ha mégis viszed kutyaoviba ott semmi olyan fejlődés nem fog végbemenni ami a játszótéren a többi kutyával szaladgálva ne történne meg!


Lehet tehát menni a jó társaság miatt vagy ha nincsenek megfelelő kutyák a környékeden, vagy ismerkedni akarsz a kiképzőkkel (bár megjegyzem pár helyen nincs is jelen a kiképző csak egy amolyan felvigyázó) de a szocializációhoz szükségtelen!

2009. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző voltam és még hozzátenném azt, hogy mire a kutya megkapja az összes oltását, már mehet alapengedelmes képzésre, előtte viszont én nem vinném kutyák közé, mert ki tudja.....szóval ebből a szempontból is kiesik a dolog.


nem hiszem hogy a kutyaiskolákban fenntartanak egy olyan helyet ahol soha nem járnak felnőtt kutyák, és a kiképző mielőtt bemenne fertőtleníti a talpát hogy ne vigyen be semmit....


bocsánat hogy ilyen szkeptikus vagyok, de túl sok kölyökkutyát láttam már parvotól elpusztulni, csak mert alapimmunitás nélkül vitték el valahova...

2009. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok kutyakiképző, csak szeretem az állatokat és az elmúlt 30 év alatt mindig volt kutyám. Teljesen egyetértek az elöttem szólóval, hogy nem szabad utcára, társaságba vinni az állatot amíg minden oltását nem kapta meg, aminek legrosszabb esetben is 4 hónapos koráig meg kell történnie. Azt viszont túlzásnak tartom, hogy egy 4 hónapos kiskutyát iskolába vigyünk alapkiképzésre, mint ahogy egy 3-4 éves gyereket se iratunk be az első osztályba. Egy éves kora elött csak nevelgetni kell, játékosan tanítgatni.

Valóban nem lenne szükség kutyaovira, megtenné a játszótér is a szocializációhoz, azonban nagyon sok gazda felelőtlen. Gátlástalanul ráengedi a neveletlen 50 kg-os durva kutyáját a pár hónapos kölyökre, holott tudja, hogy el fogja taposni a kicsit. Ennek következtében a kiskutya semmi jót nem tanulhat, vagy félős lesz, vagy agresszív. Ilyen egy kutyaoviba is előfordulhat, de ezért vannak a felvigyázók, akik időben helyre teszik a meggondolatlan gazdit, kiküldik az ovi elkerített területéről. Egy játszótéren -ami inkább kutyafuttató, mert játszótérre nem lehet kutyát bevinni- hiába mondod a lökött tulajnak, hogy szóljon a kutyájára, vagy kiröhög, vagy elküld az anyádba.

Biztos, hogy nem áll a kutyaovi közepén egy kiképző, de ovi ott szokott lenni, ahol iskola is van, az iskolában pedig ott vannak a kiképzők, akihez odamehetsz és kérdezhetsz. Lehet, mi nagyon jó iskolába jártunk, de a kiképzők fél szemmel figyeltek a kölykökre és a gazdikra. A szünetekben jöttek, szóltak, hogy ne így, hanem úgy csináld. Sokat segítettek.

2009. júl. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!