Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikus?

Kutyakozmetikus?

Figyelt kérdés

Meglehet élni belőle? Hogyan kezdted (kezdő tőke honnan lett?(kölcsön,hitel)

Hol tanultad ki a szakmát?



2012. szept. 2. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó vagy belőle meg lehet élni,de ha havonta 5-6 kutya megy akkor az nem jó, ha már naponta 3-4 vagy több kutya fog menni akkor annak utána lehet számolni :)de ez nem egyik napról a másikra megy, sok tapasztalat kell, egy darabig vki mellett kell dolgozni,hogy sok gyakorlatod legyen aztán félre kell rakni pénzt,de ha nem elég akkor szerintem hitel kell egy saját kozmetika megnyitásához..


Én majd érettségi után megyek tanfolyamra vagyis jövőre,de előtte pár hónapig dolgozok vmit ,hogy a tanfolyamra gyűjtsek, vmennyit bele adnak a szüleim és a nagy szüleim is ,de a nagy részét nekem kell összegyűjtenem,mert a legjobb helyre akarok menni és ott nem olcsó az oktatás :)

plussz a felszerelésre is gyűjteni kell ami nem olcsó 80-90 ezer vagy több biztos, én ahova megyek tanfolyam az 200 ezer-be kerül,de az legjobb hely Pesten :)


egy kozmetika nyitás 1-2 millió amibe minden benne van,vagy pedig helyet bérelsz az olcsóbb..

én tuti majd sajátot szeretnék nyitni :)

2012. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is most fogok érettségizni és utána szeretnék vagy kozmetikushoz menni és ott kitanulni vagy tanfolyamra. Létszíves ha megmondanád hogy milyen tanfolyamra mész ha linkelnél az nagyon jó lenne. Miért gondolod hogy az a legjobb tanfolyam?
2012. szept. 2. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg ha jó környéken vagy tényleg profi vagy és okat bírsz dolgozni és elbírod az elmebet gazdákat én abba hagytam mert olyan fizut nem lehet keresni mint amit most keresek és nem bírta a felelötlen idióta embereket.

Kell hozzá egy alap komoly kutyás tudás anélkül nicns értelme elkezdeni tanulni.

2012. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

úgy ne nyiss üzletet ezt verd is ki a fejedből hogy nincs vendégköröd. 0 vendégkörrel öngyilkosság üzletet nyitni.

Akkor ugye ott van hogy először vendégkör szerzés házhozjárással. 2 választási lehetőség : vagy feketén csinálod tehát az egész jövedelem a tied,de bármikor lebukhatsz adóellenőröknél,vagy vállalkozóit kiváltasz de örülhetsz ha megkapod a kutyanyírás 60%-ának az összegét. És akkor még fizesd a kiszállítási díjadat,amit elkérhetsz de nem hiszem hogy díjazza a legtöbb panelos kisnyugdíjas,samponok ára,balzsamok,nyírógép,fejek hozzá,ollók abból is kell vagy 3 féle hogy minden fajtát jól tudj nyírni,aztán éleztetés főleg az elhanyagolt kutyák után..

de a többibe most nem akarok belemenni úgyse fontos ez itt. Tehát ha házhoz jársz is sok idő kell hogy kialakuljon,ha kialakul vendégkör. Télen igen kevés a forgalom örülhetsz ha van kutya,inkább csak törzsvendégek jönnek ilyenkor,tavasz és nyár az a szezon mikor boldog boldogtalan rájön hogy jé van egy kutyám már egy tömbfilc az egész le kéne tolatni egy kozmetikussal. Na ilyenkor kezdenek el szállingózni. De mi van a téllel? Ugyanúgy kell fizetni a jövedéki adót hiába nincs vendéged.

Pár év múlva ha már ott tartasz hogy valamit is ér a dolog és van visszatérő vendégedből legalább 10-15,de ez nagyonk evés szám nyitsz egy kozmetikát. Aztán vagy követnek a vendégeid,vagy ők nem fognak a szalonba kijárkálni,kényelmesebb volt nekik háznál. És itt is veszíthetsz ezzel vendégeket. Kozmetikát meg felszerelni több milliós összeg.

Bocs ha hosszú voltam pedig a lényeg bent sincs,összefoglalva az hogy mellékállásnak ha NEM a pénzért akarod csinálni vágj bele. De ahhoz hogy valaki főállású kozmetikus legyen vagy gazdag férj vagy gazdag szülők vagy sok sok év tapasztalata kell.

Ez nem olyan szakma hogy megélsz belőle elsőre. Ahhoz még sok hónak kell leesnie.

Na gondold végig és igen sok mindent kihagytam ha esetleg kolléga olvassa,de nem véletlenül nem térek ki.

2012. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

és a másik,ha nem normális tanfolyamra mész,hanem olyanra mint pár ismerősöm hogy egy kutyára volt 6 tanuló,trimmelésről még csak hírből se hallottak,örülhetnek ha mancsnyíráshoz hozzáfértek,és az elméletet bemagolni csak,még rosszabbul jársz mert akkor élesben kell gyakorolni amiért elég gáz pénzt kérni. Legtöbb frissen végzett kozmi elmondja hogy tisztelt uram/hölgyem ő az első uszkárom tehát ingyen vállalom,gyakorlásképp. De mondom ez akkor ha ilyen helyet fogsz ki.

Én csak a spanitáról hallottam jót ha pesti vagy akkor oda menj feltétlenül. Ha ott kitanulod a szakma csínját akkor jó esélyed van. De mondom mégegyszer,nem megélhetési fogalkoztatási ág a kutyakozmetika.

2012. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nicns saját szalonom, de addig nincs is értelme, míg nincs egy fix, állandó vendégkör. Még nálam ez csak alakulóban van, egyelőre nem elég ahhoz, h fenntartsak belőle egy szalont. Jelenleg a "reklám" időszakban vagyok :)


Igazából a kezdőtőke megvan, van félretéve. Megélni belőle ritkán lehet (mondjuk a tanárom pont ellenkezője ennek, nála napi 20ezer az átlag bevétel), én sem azért csinálom. Megélni simán megélünk a párom fizujából, még félre is tudunk belőle rakni. Amit én keresek, az szintén egyből megy a félretett pénzhez.

2012. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy 3-4 napot dolgoznék mint kutyakozmetikus attól függően mennyi a vendég. Mellette pedig ilyen alkalmi munkákat vállalnék és kutyakiképzéssel(konkrétan nem kutyaiskolát nyitnék esetleg ha van rá igény akkor, hanem vállalnám mások kutyáinak lemozgatását és az alapok betanítását, és frisbee és dog dancing órákat tartanék ha van rá igény).

Én szlovákiai vagyok és itt nagyon elmaradott a kutyatartás, nem úgy mint Magyarországon szerintem amióta vannak a tükörmódszeres sulik meg más kutyaiskolák azóta szerintem fejlődött a kutyatartás szintje. Szeretném ha legalább egy picit segíthetnék a kutyásoknak és leendő kutyásoknak a kulturált állattartásért.

2012. dec. 6. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ez akkor éri meg, ha van munkád és MELLETTE kozmetikuskodsz, mert akkor a járulékokat már fizeti utánad a munkahelyed és akkor már csak a jövedelmed után kell leadózni. Viszont az meg elég fárasztó...


Feketén nyilván csak úgy megy, ha szintén munka mellett csinálod. Csak akkor meg tényleg nagy a kockázat. A szomszéd is felnyomhat ha éppen rossz passzban van, v unatkozik...

2012. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!