Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ a kutyák étvágya?...

Hovarju kérdése:

Mitől függ a kutyák étvágya? Függ az étvágy a kutya fajtájától? Mivel lehet javítani az étvágyat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egészséges kutya mindig éhes. De hallottam olyan kutyákról a környezetemben, akik nem nagyon esznek, csak hosszas unszolásra. Általában kisebb fajta kutyák gazdáitól hallom. Tényleg függ a kutya fajtájától az evés? Vagy csak véletlen, hogy westi,bischon, máltai kutyák gazdáitól hallom ezt a problémát?

2012. szept. 2. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen, de nem is a fajtával van összefüggésben igazából. Egyszerűen a kisebb kutyákat gyakrabban kényeztetik el a gazdáik, illetve hanyagolják el a nekik megfelelő foglalkozást, ami többek között ilyen jellegű problémákhoz is vezethet.

Amúgy az étvágy függ a kutya általános hajlamától az evésre, a napszaktól, hőmérséklettől, kedvtől, egészségi állapottól, meg egy csomó olyan dologtól, amitől például nálunk, embereknél is.

2012. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nekem yorkim van, a világ legnagyobb zabagépe, szerintem egyszer engem is meg fog enni :D

Tavaly vigyáztam egy másik yorkira 3 napig. A gazdája olyan pakkot adott mellé, azt hittem viccel. Táplálékkiegészítők, több féle táp, meg minden anyám kínja. Mondtam, hogy ok, majd figyelek rá, hogy rendesen egyen...csak mert a gazdi szerint borzalmas evő. Ja, és utál sétálni, és utál minden kutyát.

Hát én minden nap mentem velük 2-3 órát, és a kutya nagyon élvezte, és farokcsóválva ment oda minden kutyához, akivel találkoztunk, igaz látszott rajta, hogy nem nagyon tud mit kezdeni a helyzettel. Gondolom nem volt kutyákhoz szoktatva.

A nagy izgalmakra természetesen úgy ette a vacsoráját (száraztápot és volt mellette pár falat főtt hús), mint a gép.

A gazdi azóta sem hiszi el, és panaszkodik, hogy milyen rossz evő, "végül mindig sonkát kell neki adnom, mert mást nem eszik meg"

Most erre mit mondjak? el van kényeztetve.

2012. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2012. szept. 2. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól mozgasd meg, sétáljatok fussatok nagyokat. A mozgásszegény életmódtól is lehet.
2012. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket.


Szerencsére az én kutyám (labrador keverék), köszöni szépen jól van, mozog és eszik is rendesen. (néha még többet is tudna enni,mint amennyit kap.)

A kérdés a környékemen élő kistestű, nem evős kutyák miatt fogalmazódott meg bennem. Rajtuk - illetve a gazdáikon- szerettem volna segíteni.

2012. szept. 3. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!