Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyahámot mire használják?

Kutyahámot mire használják?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam , hogy beszerzek egyet, de először tisztázni szeretném, hogy mire is való pontosan. Annyit tudok, hogy akkor jó, ha a kutya dolgozik, mégis milyen munkára kell? Elég sokszor csak úgy az utcán is látok hámos kutyákat. Válaszokat előre is köszönöm

2012. szept. 3. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem csak lesz kutyám, de nekem azt mondták, hogy inkább a hám, mert ha meg rántom véletlen a kutyát akkor nem a nyakát rántom mint a nyakörvnél hanem a mellkasát. Nekem tacskóm lesz, de a tacsis gazdák mindenki azt mondja, hogy inkább nyakörv.
2012. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hámot sétához általában azokhoz a kistestű kutyákhoz használják akiket nem tanítottak meg rendesen sétálni, húznak és így ezzel nem fojtogatják magukat a gazdit meg nem igazán zavarja a húzás, mert elbír vele, ilyen esetekben szokta még az állatorvos is javasolni az olyan fajtáknál akiknek légzési nehézségei is adódhatnak pl francia bulldog.

A többiek meg azért használják mert vagy ez tetszik, vagy miért ne...

Nekünk K9-es hámunk van, kutyasuliban használjuk ÖV munkához, de lassan fel fog kerülni sétánál is, mert korábban sötétedik és fényvisszaverős, de a kutyámon továbbra is van nyakörv és azon a póráz.

Hámot használnak a súlyhúzó a mentő és a szánhúzó kutyák is. Valamint ha jól tudom akkor a bikejöringnél is canicrossnál is hám használatos.

2012. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tacsim van, és inkább nyakörv. Nem futtatós póráz, hanem sima.

Azért, mert ezzel tudod nevelni. Mivel a tacskó vadászkutya, ezért szinte minden mozgásra megindul. Sokkal szerencsésebb, ha megtanítod láb mellett sétálni. Ezt pedig nyakörvvel és sima pórázzal tudod megtenni. A hám csak akkor jó, ha azt akarod, hogy a kutyád nagyot rántson rajtad, és sokkal több erőt ki tudjon fejteni. Erre nincs szüksége egy tacskónak, úgyhogy elég neki a nyakörv.

2012. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A hámoknak több fajtája van. A munkakutyáknak munkahámot adnak, az vastagabb, erősebb anyagból készült. A legtöbb munkakutyának k9-es hámot adnak, ez így néz ki:


[link]


Van még a súlyhúzó hám, azt kifejezetten a súlyhúzó versenyen induló kutyákra adják, az nem roncsolja tán annyira össze a kutyát, azzal jobb a húzás.


[link]


A sima hámot igazán nem szeretem, mert sokan a nyakörvvel megtanítandó séta helyett hámmal rángatják a kutyát. a hám akkor jó, ha már a kutya tud szépen közlekedni.

2012. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Én a huskymmal biciklizek, és ő húzza a bringát hámmal (vagyis húzta, mert jelenleg nincs pénzem egy tisztességes hámra, a másik meg bevág neki).
2012. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mostmár értem :)
2012. szept. 3. 21:12
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

A többieket kiegészítve én városban is sokszor használok Julius K9-es powerhámot. Rácsatolok egy kis pórázt és mehet szabadon a kutya, ha pedig meg kell fogni, csak elkapom a pórázát :) BKV-n is nagyon hasznos, könnyebb és a kutya számára kényelmesebb is ezzel irányítani, hogy hova milyen pózba feküdjön.

Most lábfájás miatt csak flexin sétáltatom és ezt is a hámra kapcsolom, mert nem tekeredik a nyaka körül bele a lábaiba, nem csúszkál, nem kerül a feneke alá a legrosszabb pillanatban :D fixen a hát legmagasabb pontján áll.

De ezt csak nagyon engedelmes kutyákhoz ajánlom...az enyém 30 kg-os roti-nj keverék :D

2012. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért is jó a hám, mert fájdalom mentesen akadájozza a kutyust a húzásban. Valamint apró kutyáknál tanácsosabb a hám, mert gyengébb a nyakuk
2012. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!