Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám délutántól zilálva...

A kutyám délutántól zilálva veszi a levegőt és öklendezni akar, de semmi nem jön föl? Mi lehet az oka? Ez már a harmadik eset 2 hónapon belül. Olyan, mintha asztmás lenne, csak öklendezik.

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 22:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Most már nem öklendezik, de nincsen étvágya. Füvet evett kinn a kertben szegény. Most már sokkal jobban van.

Úgy látszik érzékeny a csontokra a gyomra. Nem várunk öregkoráig, soha többet nem ehet csontot.

Nagyon beteg volt szegény tegnap.

2012. szept. 4. 22:41
 12/12 anonim válasza:

Szia, csak átfutottam pár kommentet, de nem láttam ilyen választ ezért én azt mondom, hogy:

-csontot kaphat, de nagyon ritkán jól átsütött, főzött húsról. simán bontott csontot nem mert sok szilánkosan törik.

-viszont! ha a kutya fehér bundás akkor lehet csirke allergiája (ha csont csirke volt) vagy egyéb ételallergiája van. ez esetben semmilyen csont sehogy nem ajánlott.

-bizonyos mennyiségű csont székrekedést okoz, ami vérzést aranyeret és sok sok szenvedést von maga után.

- csont és életkor dologról csak az idős kutyáknál beszélhetünk, ez kb egy 10évet élő állat esetében 7év körül van

-kistestű "un" túltenyésztett ebeknek egyáltalán nem adunk csontot mert emésztési gondok léphetnek fel, sőt, gyakran egyáltalán nem tudják megemészteni és jön a műtét.

-végezetűl a zihálás, én igy hirtelenjében nyelőcső szűkületre tippelnék.. ennek az esélyét növeli ha a kutya, fehér illetve kis termetű. az asztma is jogos, főleg hogy amióta felhős az ég, szmogosabb, rosszabb a levegő, ezt a zihálás magyarázná de az öklendezést nem. az inkább nyelőcsőben lévő panasz lehet, mindenképp orvosi vizsgálatra van szükség, hogy megállapítsa gyógyszer kezelés szükségességét illetve a tartásra vonatkozó feltételeket. gondolok itt olyanra hogy esetleg keveset lépcsőzzön, mennyit futhat, milyen állagú étel, stb. remélem segitettem.

üdv: Dusan

2012. szept. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!