Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnák tenni ellene, és...

Mit tudnák tenni ellene, és hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves szuka huskym. pár hónapos korába nagyon jól elvolt minden kutyával. nem éltem fel ezzel a lehetőséggel így hát 2-3 évig nem volt kutyákkal. ha a ház előtt elsétál egy azonnal megugatja. hónapokkal ezelőtt tesóm barátnője elhozta a husky szuka kutyáját pórázon és megnéztük mit csinál vele az én kutyám. apa fogta a kutyámat pórázon és apa alig bírta el,mert az én kutyám oda akart menni a másikhoz, nem tudom hogy támadni akart-e vagy csak megszaglászni,megismerni.. (én nem voltam ott,apáék mesélték) de most szeretnék egy pár hónapos huskyt az én kutyámnak játszótársnak,mert én suliba vagyok,ő meg itthon unatkozik,de nem tudom hogy jó ötlet lenne-e.. ha jó ötlet lenne akkor már csak anyát kéne rávennem,de apa megengedi a másik huskyt :) van egy kennelünk de az én kutyámat nem szoktattuk hozzá,ezért nem szeret ott bent lenni.. ha vehetnék másik huskyt tarthatnám ott bent,de akkor semmi értelme nem lenne,mert az én kutyám nem tudna vele játszani..


szóval a lényeg,hogy hogy szoktathatnám le a kutyát a másik kutya megtámadásáról?!:)



2012. szept. 5. 17:54
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
66%

Kérlek, KÉRLEK mondd, hogy nem az a helyzet, hogy van egy huskyd, egy HUSKYD, és nem hogy kutyák közé, de még a kerten kívülre sem gyakran (talán egyáltalán nem) ment az utóbbi HÁROM évben!!!

Ha mégis így van, akkor csak arra kérlek, hogy ADD ODA a fajtamentésnek, és NE akarj több huskyt.

2012. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

"hogy szoktathatnám le a kutyát a másik kutya megtámadásáról?!:)"


Könyörgöm! Most írtad le, hogy nem is biztos, hogy megtámadta volna a másik kutyát, mert alkalma sem volt odamenni.

Lóf@sz kell nektek nem még egy husky.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ajándékozzátok el és többet ne tartsatok kutyát.

2012. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha van egy kutyád, akivel senki nem foglalkozik, miért akarsz még egyet elhanyagolni? A kutya sajnos olyan állat, amire időt-energiát kell szánni. Vidd sétálni, tanítsd, neveld, foglalkozz vele, az a megoldás, nem még egy kutya halálos unalomra ítélése.
2012. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak semmi értelme, hogy veszel egy új kutyát, és bezárod a kennelbe. Ha meg a másik huskyd nem jön ki jól más kutyákkal, akkor ne akarj még egyet... Foglalkozz vele suli előtt és suli után, és akkor nem fog unatkozni.
2012. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

első kettőnek ~ látom nem tudtok olvasni..szoktam sétáltatni,és a kertbe is kimehet MINDIG.csak olyankor mikor sétálunk az úton nem megyünk oda kutyákhoz és azok se jönnek ide..bár apa mindig jön velünk sétálni :) és lehet szarul írtam az utolsó sorba a kérdést..vegyétek úgy hogy az utolsó kérdést nincs is ott mert annak tényleg semmi értelme..az én kutyámmal mindig foglalkozok..reggel suli előtt és délután mindig..most is esőbe vittem el sétálni/futni..és utolsó írtam hogy nem akarom a kennelbe

tartani..és amúgy is mért kell leoltani egyből...? kedvesebben is meg lehetne mondani szerintem..

2012. szept. 5. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Idéz már be, hogy hol írtad, hogy szoktad sétáltatni, mert az valahogy szerintem kimaradt a kérdésből.


Egyébként meg, ha tényleg viszed az dicséretes, de miért nem engeditek oda más kutyákhoz? Egy kutyát szocializálni kell. Te hogy éreznéd magad, ha soha senkivel nem kommunikálhatnál, csak úgy élnél, (mert úgy tartanak,) mint egy remete?

2012. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sippara ***** válasza:
Még ha ki is vitted, jól értem, hogy pórázon sétálsz vele, amennyit te bírsz? Tudod te, mennyit futnak, húznak, mi mindenre képesek (mind erőben, mind ügyességben, mind intelligenciában) a huskyk? Neked milyen lenne, ha mostantól HÁROM ÉVIG nem találkozhatnál más emberekkel? Gondolj bele kicsit, mit csináltál szerencsétlennel.
2012. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a kérdésben nem írtam le hogy sétáltatom ez tény..és azért nem merem odavinni a másik kutyákhoz mert tudom vagyis remélem hogy nem bántaná őket csak ÉN vagyok az aki fél..:S és igen belegondoltam és tényleg rossz neki :/
2012. szept. 5. 19:19
 9/14 sippara ***** válasza:
Nagyon jó! Vissza is vettem a harapós stílusomból, ígérem :) Már haladunk valahová. Jó lenne rengeteget olvasni a témában (kezdetnek mondjuk Jan Fennel - Kutyapszichológia) nem csak neked, de a szüleidnek is. Ha rendesen mozgatva van, találkozik más kutyusokkal és a falkasorrenddel (szintén keress rá!) is minden rendben, akkor a "köztes időben" simán alszik, így nem kell neki játszótárs - bár amúgy sem. Ha nem valószínű, hogy támadna (amit egyébként látni lehet a kutya viselkedéséből, testtartásából, jeleiből), akkor oda kell engedni ismerkedni (miután megkérdeztétek a másik kutya gazdiját, hogy az övé barátságos-e és nem zavarja-e a haverkodás).
2012. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :))
2012. szept. 5. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!