Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnák tenni ellene, és...

Mit tudnák tenni ellene, és hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves szuka huskym. pár hónapos korába nagyon jól elvolt minden kutyával. nem éltem fel ezzel a lehetőséggel így hát 2-3 évig nem volt kutyákkal. ha a ház előtt elsétál egy azonnal megugatja. hónapokkal ezelőtt tesóm barátnője elhozta a husky szuka kutyáját pórázon és megnéztük mit csinál vele az én kutyám. apa fogta a kutyámat pórázon és apa alig bírta el,mert az én kutyám oda akart menni a másikhoz, nem tudom hogy támadni akart-e vagy csak megszaglászni,megismerni.. (én nem voltam ott,apáék mesélték) de most szeretnék egy pár hónapos huskyt az én kutyámnak játszótársnak,mert én suliba vagyok,ő meg itthon unatkozik,de nem tudom hogy jó ötlet lenne-e.. ha jó ötlet lenne akkor már csak anyát kéne rávennem,de apa megengedi a másik huskyt :) van egy kennelünk de az én kutyámat nem szoktattuk hozzá,ezért nem szeret ott bent lenni.. ha vehetnék másik huskyt tarthatnám ott bent,de akkor semmi értelme nem lenne,mert az én kutyám nem tudna vele játszani..


szóval a lényeg,hogy hogy szoktathatnám le a kutyát a másik kutya megtámadásáról?!:)



2012. szept. 5. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök természetes, hogy megugatja a kutyád a kerítésen kívül elhaladókat. Minden kutya ezt teszi :)

És tök természetes, hogy oda akart menni a tesód barátnőjének a kutyájához, hiszen fajtársa. Meg amúgy is, a kutyák 99%-a odamegy a másikhoz legalább egy szaglászásra. Nem is értem, miért nem engedtétek el.


Másik: ha vennél még egy huskyt, akkor lenne 2 unatkozó kutyád...Ők nem fogják egymást sétáltatni, nem fognak egymásnak feladatot adni, és nem fogják egymásnak a csipogós játékot dobálni. És valószínűleg azzal a kutyával is ugyanaz lenne, mint a mostanival. Amíg Te nem hiszed el, hogy a kutyád nem akarja bántani a többi kutyát (márpedig a leírásod alapján nem hiszem) addig úgysem tudnál abban sem bízni, és nem engednéd el.

2012. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

remélem hogy nem bántaná őket csak ÉN vagyok az aki fél


Ez a legrosszabb. A kutya átveszi az állapotodat. Bizonytalan gazda mellet bizonytalan lesz és kiszámíthatatlan. Teljesen nyugodtnak, határozottnak kell lenned, uralnod a kutyát, ha más kutyákkal találkoztok és nincs a kutyád társasághoz szokva! A kutyákat legjobban határozott testi kontaktussal, megfelelő erejű (nem túl erős, de határozott) bökdöséssel vagy rugdosással lehet

irányítani, esetleges támadó szándékától eltéríteni. Tehát a lényeg: A kutyával légy elővigyázatos, mindig nyugodt, de határozott! És főleg türelmes. Új dolgokhoz, mint pl. a fajtársakkal való barátkozás megszokásához a kutyának sok időre van szüksége.

2012. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik se Te se a szüleid nem tudnak semmit a kutyák egymás közötti kommunikációjából, nem tudjátok értelmezni a kutyák jeleit. Ezért én nem javasolnám, hogy most boldog-boldogtalan szembe jövő kutyához engedjétek oda. Azzal, hogy nincs más kutyához szocializálva, azt okoztátok, hogy ő sem tudja a saját fajtársai jeleit, kommunikációját megfelelően értelmezni és ő sem képes egyértelmű jeleket adni a másik felé. Első lépésben ajánlanék egy terápiás megnézést, hogy szakember segítsen Nektek és a kutyának is értelmezni a többi kutya jeleit. Innen kétféle út lehet, az egyik az, hogy ajánlani fognak pár terápiás foglalkozást és utána mehetsz kutyasuliba alapfokú tanfolyamra, vagy a kutyádat rögtön viheted a tanfolyamra (ez utóbbi kevéssé esélyes).

Fontos lenne, hogy felfogd, most a kutyád kb úgy érti a többit, mint ha Téged 3 évig néma csöndben a többi gyerektől elzárva neveltek volna. Szóval keress egy jó kutyasulit (én Tükör módszerest ajánlok, mert azt ismerem)és kezdj el komolyan foglalkozni a kutyáddal.

2012. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
23%
Amíg egy kutyát nem tudsz rendesen kezelni, addig ne kelljen másik.
2012. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!