Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mentetek valaha úgy kutyaki...

Ti mentetek valaha úgy kutyakiállításra hogy nem fürdettétek meg előtte a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen fajta volt?
2012. szept. 5. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
persze. sosem szoktam megfürdetni. Jó kaját kap, egészséges, gyönyörűen csillog a szőre. áttörlöm nedves baby törlővel, átkefélem, és kész. Dobermann.
2012. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó ismerősöm mondta, hogy volt amikor elfelejtette megfürdetni/kozmetikáztatni a kutyáját, és a bíró mondta, hogy megkapná a kitűnőt vagy a cacot, de nem adhatja meg, mert nem szép a szőre. Lehet, hogy a dobinál és egyéb rövidszőrű fajtáknál nem muszáj mindig, de már a közepes, kicsi szőrűt is meg kell rendesen kozmetikázni és fürdetni a kiáll előtt, ha ténylegf jó eredményt akarsz elérni
2012. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyan azt mondom, mint a 2. válaszoló!
2012. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű német juhász.
2012. szept. 5. 19:02
 5/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Mi az első kiállítási dogunkat minden kiállítás előtt megfürdettük.Ez annyit jelentett hogy áprilistól októberig minden hétvégén fürdött. Ez kicsit több volt mint elég. A franciákat csak néha fürdetjük.A német juhásznak szerintem nem kell a gyakori fürdés,csk szépen fésüld ki,ennyi :)
2012. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha se fürdettem meg kiállítás előtt. Ha megfürdetném, akkor illene megszárítani is, márpedig nálunk nem nézik jó szemmel a főnözött kutyákat. Én alaposan meg szoktam fésülni és annyi.
2012. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
én még soha... nálunk volt már, hogy kiküldtek valakit a ringből azzal, hogy "ez szépségverseny és illene legalább tisztán hozni a kutyát". Eszembe se jutott még fürdetés nélkül vinni. Mi kb hetente fürdetünk.
2012. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik, hogy ahány fajta, annyi szokás. Egy kifőnözött kaukázusit szerintem úgy kivágnának, hogy lába se érné a földet. Volt olyan, hogy a ring mellett a porban fésültem meg az utolsó pár percben a kutyámat, mert nem elég, hogy előző nap teljesen elázott, még el is késtünk a kiállításról. :) Azért a CACIB-ot igy is megkaptuk.
2012. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte soha nem fürdetem meg őket előtte. Régen minden hétvégén mentünk, tönkre is mennetőle a bőre. Persze kozmetikázós fajtáknál más ott muszáj. Nekem beaglejeim vann illetve régebben basseteim meg boxerem volt.
2012. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egyszer fordult elő, hogy megfürdettem előtte, de tök fölösleges volt, azóta sem tettem ilyet. rövidebb szőrű, ráadásul fekete így könnyen vagyok :)

viszont amikor megfürdettem nem volt időm rendesen megszárítani, így éjjel a fenekén elaludta a szőrét, ráadásul így nem is volt túl szép neki, kissé behullámosodott... :S

2012. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!