Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a családomnak?

Figyelt kérdés
11 éve vannak saját kutyáim akik tartásában a családom semmilyen módon nem kíván résztvenni. Ezzel nincs is semmi baj, én nem akarom, hogy segítsenek. Igen ám de 11 éve folyamatosan felháborodnak, hogyha nem simogathatják meg akármikor, nem dobálhatják be nekik a moslékot ha lusták elmenni a kukáig, vagy ha nem mutogathatják őket -sokszor a jelenléten, tudtom nélkül- mint a cirkuszi állatokat részemről (ebből következően a kutyák részéről) vadidegen embereknek stb. Ráadásul egygazdás kutyáim vannak és ezt ők is tudják. Arról nem is beszélve, hogy folyton kioktatnának a kutyatartásról. Tehát a jó az kéne amikor épp eszükbe jut, de más nem. Szerintetek igazuk van?

2012. szept. 5. 19:50
 1/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
41%
Ezen már korábban is összevesztünk itt a gyk-en. Nem akarod hogy segítsenek,hát nem akarod. De amíg az ő fedelük alatt élsz addig el kell ezt viselned. Költözz külön és megoldódnak a problémák.Mudik,ugye?
2012. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen nincs igazuk. Ha segítenének a kutyák nevelésében, akkor sem kellene belőlük cirkuszi majmot csinálni... Ez viszont csak akkor fog megváltozni, ha majd elköltözöl otthonról.
2012. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban eddig. Nem kéne következtetésekbe bonyolódni információ nélkül. Különben sem az volt a kérdés, hogy ki vagyok és 2 kutyám van jelenleg, 1 roti és egy mali.
2012. szept. 5. 19:58
 4/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Na hála Istennek! Egyébként a kérdésedre meg válaszoltam...
2012. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az utóbbi időben jöttem rá, hogy anyósom mennyire durva szeparációs stresszt okozott az amúgy kiegyensúlyozott és normális kutyámnak (hogy a sajátjának volt, azt tudtam, de hiába magyaráztam neki), és azóta nem tudom eldönteni, hogy a saját fejemet verjem a falba, mert nem vettem észre, mit csinál, vagy az övét, hogy nem érti meg, hogy ez így baromira nem jó. A kutya meg nyüszít és ideges, és nem tudok vele mit kezdeni. Hétvégén kérdezek szakembert, de sajnos gyanítom, hogy ő is alá fogja támasztani, amit gondolok, hogy költözzek el vagy cseszhetem.

Szóval én teljes mértékben megértelek, és igen-igen tisztellek, hogy a kezdetektől kitartasz a szabályok mellett. Én sajnos engedtem, mert kissé bizonytalan helyzetben érkeztem, nem voltam még elég határozott, most meg már nem mondhatom anyósnak, hogy szíveskedjen ignorálni a kutyámat, mert félig a sajátjának tekinti, és eléggé érzelmi alapon működik...

Szóval azzal egyetértek én is, hogy egy fedél alatt lakunk és alkalmazkodjunk egymáshoz, de elsősorban a kutya érdekeit nézzük, és csak utána a sajátunkat. Ha a kutya érdeke az, hogy ne etessék moslékkel, meg ne csesztessék, akkor mindenki ehhez tartsa magát.

2012. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretik az állatokat és nem zavarja őket semmiben amúgy. Tehát nem az akaratuk ellenére hoztam haza kutyát.
2012. szept. 5. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked van igazad, és sajnos el kell viselned a veled együttélők hülyeségeit, míg velük laksz.

Változás csak akkor lehetséges, ha sarkadra állsz és külön költözöl. Viszont akkor gondolkozz el azon, hogy vajon hajlandóak lesznek-e téged meglátogani,hiszen nem vadidegenekről van szó. Nem okoz-e problémát a kapcsolatotokban?

2012. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már nem azért de miért ne lennének hajlandók meglátogatni? Olyat hallottam már, hogy valakihez azért nem mennek mert elviselhetetlen elvek szerint tartja az állatait, olyanról még nem, hogy azért nem mennek mert nem is látják, hogy milyen állata van, annyira elrakja szem elől, hogy ne zavarjon senkit. Különben meg én is mehetek hozzájuk. Csak nem sértődnek meg, hogy nem viszem magammal az egész állatkertem xD Amúgy meg most is van olyan családtag aki csak látogatni jön haza - azok is ugyanúgy megpróbálnak, ha mást nem kioktatni, hogy miben nincs igazam.
2012. szept. 5. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!