Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

6 hónapos tacsi keverékről van szó.

júni 27.-e óta van nálam a kutya...

szerencsére szoba tiszta ,de bosszúból rá wc-zik ( kicsi,nagy) az ágyakra.

Ágyra nincs felengedve.

Próbáltam újságpapírral letakarni az ágyakat az se vált be.Falkavezérség?-férjem..

Hiába van megverve a kutya nem tanul belőle..

Nincs ajtó a szobákon,így azt a megoldást találtam ki h levettem az asztal tetejét és kizártam vele a konyhába!!

előfordult h kijött ( nem tudom hogy) vagy állandóan ugatott. Idő után abba hagyta,pihent majd újra kezdte.

tud nekem vki vmi jó megoldást?? a problámámra?

Tapétát is leszedte bekentem borssal ...akkor is...

Tegnap pucoltam ki az ágyakat és most hajnalba hallom h a ugrik le az ágyról..kaki az egyik ágyon pisi a másikon...

Este lent voltunk 2 órát...meg van a rendszeressége is..

Pl. levittem szokásosan reggel..elvittem a lányomat oviba 15 perc alatt megjártam az ovit és már kaptam egy pisit az ágyra. Ez bosszú....

Nagyon szeretem ,de ott tartok h tovább adom a kutyát!

fiatal,kölyök oké.... de nem hiszem el h nem fogja fel!!!

nektek lenne türelmetek állandóan ágyat pucolni minden nap??


2012. szept. 6. 05:30
1 2 3
 1/28 sippara ***** válasza:
84%

...és ezt látja egy óvodás kislány "kutyatartás" címén. Jézusom. A kislányotokat is agyonverte a hűdemekkoraférfi férjed? Téged is azzal nevel?

Vagy tanuljatok meg kutyát tartani, vagy adjátok tovább szegény kiskutyát, mert NEM ILYEN CSALÁDOT ÉRDEMEL!!!


Ja és a magánvélemény a végére: nem, hogy a kutya, de talán még én is telepiszkítanám az összes ágyatokat. Gondolkodj már, agyonveritek, miért lenne kedves? Miért engedelmeskedne? Miért szeretne? Miért tisztelne?


Az ember igazi jelleme abból ismerszik meg, ahogy a nála gyengébbekkel bánik. Nektek gratulálok, emberségből akkora dupla nullára végeztetek, mint egy ház.

2012. szept. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt az értelmes választ!!!


A gyerekemet nem verem!!!! Nem vagyunk gonosz rossz szülők sem!!!!

Próbáltam először újságpapírral nevelni az nem vált be!!

Azt ne mondd h Te nem csapnál a fenekére!!

2szer kapott ki!!!!

Tudja azt h következménye van ha rosszat csinál!!

2012. szept. 6. 06:10
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Hát először is. Valahogy felszokott az ágyra, szóval ott elrontottatok valamit. Másodszor ha veritek csak torzul a jelleme, veszélyessé is válhat, gyerek mellett az duplán rossz. A férjedet sem tiszteli, csak fél tőle valószínűleg. Negyedszer, ha kizárod a konyhába persze hogy ugat. A borsot pedig még az is lehet hogy szereti, bár kifejezetten rossz az orrának, és a gyomrának is hogy nyalogatja, inkább pont vigyáznod kéne hogy ne is jusson fűszeres cuccokhoz. A kutyád egyáltalán nincs megnevelve. Tipikusan az van nálatok hogy amíg kicsi aranyos volt, most már nagy, de kicsinek kellett volna nevelni, határozottan, de nem veréssel. Vagy segítséget kértek mellé, és szakértővel pl. kutyasuli orvosoljátok a problémát, és meghallgatjátok a tanácsait, vagy tényleg gazdit kerestek neki, mert ő is jobb otthont érdemel, a leírtak alapján. Vannak egyébként kutya nevelős műsorok a TV-ben is, csak a címüket nem tudom, de problémás kutyák esetében jó tippeket adhatnak, ha gondolod nézz utána.
2012. szept. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
Én is csaptam már a popijára az enyémnek, de csak jelzés értékűen. Lehet hogy valamiért azt szokta meg hopgy az ágyra kakil, lehet hogy becsúszott egy mikor kicsi volt, de úgy voltatok vele hogy véletlen és nem szidtátok meg, hanem esetleg megsimogattátok, így az rögződött benne hogy az a jó. Akkor határozottan át kell nevelni, mindig ha pisil vagy kakil rossz helyen, leszidni, ha kint pisil nagyon megdicsérni. Ha látod hogy kezd pisilni, már vinni is ki, nem megvárni míg befejezi, ha látod hogy pisiléshez helyezkedik, akkor megfogni és vinni is le. De ilyen idősen nem tudopm mennyire fog beválni.
2012. szept. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 sippara ***** válasza:

Nem újságpapírral meg veréssel kell nevelni, hanem ésszel és hozzáértéssel, bár látom, újságpapírból jelentősen több van arra felé.

A megoldás a problémádra az, ha kutyaiskolába viszed.

2012. szept. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 sippara ***** válasza:

A verésből pedig nem azt tanulja meg, hogy "következménye van annak, amit csinál". Elmondom, ő mit lát, érez:

1. felszaladok az ágyra, odapisilek, hiszen SENKI nem tanította meg, hogy nem szabad.

2. leugrom az ágyról, teszek-veszek, mászkálok

3. egyszercsak jön egy idegbeteg, hisztérikusan üvöltő ember és agyonver.

Tanulság: nem megyek a közelükbe és minél többször török borsot az orruk alá, ráadásul én leszek a falkavezér, mert az olyan egyedek, akik idegbeteg módon reagálnak, nem képesek biztonságban ellátni egy falkát.

A szobatisztaságra szoktatást pedig - remélem - senki nem fogja itt neked leírni ÚJRA, használod majd a keresőt. Kutya nevelésével kapcsolatban ugyancsak kereső, nektek még gyakorlatilag BÁRMILYEN weboldal jó, amin szerepel a "kutya" szó.

2012. szept. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 sippara ***** válasza:
06:25, benti balesetnél nem szidjuk a kutyát. Téged megvertek/leszidtak, amikor babakorodban bepisiltél, mert még nem voltál szobatiszta?
2012. szept. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 sippara ***** válasza:
Ja és a gyanúsítgatásodra reagálva, kedves kérdező: A harmadik kutyámat nevelem, mindháromnak csaptam az orrára, sőt, grabancrázás is volt, de NEM egy szobatisztaság miatt, amit egy ötéves is betanít egy kutyának, mert pofonegyszerű. Bármilyen komolyabb fizikai kontaktust (ütést, csapást, legyintést) tartogatunk addig, amíg gond lesz a kutyával. Az, hogy lusták voltatok szobatisztaságra nevelni, nem a kutya hibája, hanem a tiétek, élen a verekedős "apucival". Arról nem is beszélve, hogy ha a kutya össze-vissza hugyozza a lakást, ott senki sem falkavezér, sőt, viccnek is rossz a feltételezés, hogy bárki nálatok bármilyen szintű vezetői szerepet töltene be a kutya számára.
2012. szept. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem dicsértem meg!!!

Nappal mikor itthon vagyunk tudok rá figyelni h ne menjen fel,meg többnyire ott van mellettem...

Mikor kiteszem a lábamat a lakásból akkor megy fel és csinál oda akkor h szólhatnék rá??? oda húztam és közel tettem az orrát és leszídtam h fúj nem szabad és letettem az ágyról. Egyáltalán nem verem napi 2szer kapott ki de akkor is csak rcsaptam nem erősen a fenekére h érezze h nem szabad..

utána jött az újság papír mikor újra oda pisilt,megint oda húztam és újságpapírral oda csaptam a fenekére ( AZ NEM FÁJ NEKIK) és megint mondtam h fúj nem szabad!!!

Ez egy hosszú folyamat ami idő...

Sok időt tölt velünk a kutyus és sokat játszunk is vele és ahova lehet oda visszük is magunkal,de mindenhova nem vihetem....

Marad a kutya suli..


2 hónapja van nálam a kutyus,utcán találtam,befogadtam.

Tanácsoták ezt a bors dolgot de nem egy marékkal kentem rá a falra..csak ha oda szagol érezze h az nem illatos...

2012. szept. 6. 06:46
 10/28 anonim ***** válasza:
ma 6:37 ahogy jónak látod, egyébként engem leszidtak mikor bepisiltem pl óvodában, de nem vagyok kutya! Hogy úgy mondjam amíg eredményes és nem minősül állatkínzásnak (mármint nem törvényileg hanem erkölcsileg) addig mindenki úgy neveli a kutyusát, ahogy jónak látja. Én mikor elhoztam a kutyusomat letettem az udvaron, játszottam vele egy negyed órát, megvártam míg pisil, megdicsértem. Aztán behoztam. Mikor bent pisilt rászóltam, leszidtam. Mikor láttam hogy pisilni kell neki, gyorsan kivittem, pisilt, megdicsértem. Így elég hamar szobatiszta lett. Persze ha bent volt éjszaka, és bepisilt, az ajtó elé, meg ha láttam hogy szalad ki, de nem bírja nem szidtam meg, de nem is kezdtem el ölelgetni, hanem szónélkül felmostam. Kb a harmadik nálunk töltött napjától kijár, most három hónapos és egy hetes, és teljesen szobatiszta, éjjeli baleset még van, de nagyon kevés, és látszik hogy menne ő ki, csak zárva az ajtó.
2012. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!