Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvos lesz belőle? Ezek...

Állatorvos lesz belőle? Ezek már tünetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlreagálom a dolgot, és ha nem múlik el, valószínűleg délután úgyis orvoshoz viszem, ha nem jön elég megnyugtató válasz...

Szóval a kutyám éjjel hányt egyet. Ez nem nagy dolog, máskor is volt már, hogy nem evett egész nap, mert nem volt éhes, vagy nem volt gusztusa a táphoz, és egyszerűen nem kért (bezzeg a parizerre rájárt volna), éjjel meg hányt egy kis nyálat meg ilyesmit, kicsit habos, sárgás trutyit. Gondoltam tegnap is, hogy oké, remek, takaríthatok, de holnapra úgyis elmúlik. Hát nem múlt el.

Ma hajnalban is hányt már kétszer, ugyanilyen nyálat, meg reggel is próbált egyet, de akkor már az sem jött. Levittem kicsit sétálni, akkor összevett némi füvet, fenn viszont semmit nem kér, még szalámit vagy csokit sem, amikért egyébként ölni tudna. (Nyugi, nem édességgel tömöm, csak nagy ritkán kap egy falatot.) Egyébként száraz eledellel és konzervvel is etetem, ugyanazzal a típussal mindig, tehát kajaváltás nem lehet az ok. Séta alatt is nagyon figyelek rá, és jól nevelt is, nem eszik össze semmit. Arra is figyelek, hogy futkosás előtt ne egyen, hogy ne legyen bélcsavarodása, mindig viszünk magunkkal vizet neki, de tegnap este mondjuk, a hányás előtt találkoztunk két kutyával, az egyik szuka, és teljesen rá volt kattanva, arra is gondoltam, hogy simán az adrenalin meg a hormonok miatt van most így maga alatt, de most már a hasa is gugyog, hallom, ahogy nyekereg. Egyébként nem nyüszít, megfogdostam óvatosan, hátha érzékeny, de nem zavarta, meg sem moccant, semmi, tehát láthatóan fájni nem fáj neki, de nem érzi túl jól magát. Fekszik, csak akkor lelkesül be valamelyest, ha mondom neki, hogy lemegyünk egy picit. Közepesnél kicsit kisebb keverék kutya, két éves kan. Másnál is volt már ilyen?



2012. szept. 6. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a nem evés általában nem jó jel, főleg ha még a kedvenc ételét sem eszi meg. Én is mindenképpen dokit javasolnék, mert nem tudod megállapítani, mennyire súlyos a baj.
2012. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát...sokat nem tudunk mondani, csak azt, amit mi is tennénk. Mindenképp vidd dokihoz. Lehet kis gyomorrontás, de lehet komolyabb bélfertőzés, vagy megannyi más baj. Majd írd meg, mi volt a dokinál.
2012. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mandula gyúladásnál voltak ezek a tünetek....
2012. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A széklete normális, nincs hasmenése, most néztem, és most kihányta a füvet, amit reggel megevett, de gondolom azzal éppen ez volt a célja. Ha nem múlik el, és a kedve sem lesz jobb, délután orvos. :(
2012. szept. 6. 09:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
úgy gondolom a kutyusodnak sok a sava ezért a habos sárgás hányás és a fű evés! Háztartási kekszet adjál neki az felszívja a savat és hamar rendbe jön :-)
2012. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lementem vele megint, pisil, meg szaglászik, szóval a kedve lent nem különösebben rossz, csak itt fenn van nagyon elkenődve. Lent evett füvet, azonnal ki is hányta, és ment tovább, de itt fenn csak fekszik. Az a baj, hogy egyébként elég nagy színész, meg képes megbántódni és megijedni akkor is, ha pl. veszekszik a család valamin, és olyankor elbújik. Kínáltam sajttal, felvágottal, kenyérrel, mert azt is szereti, kutyatáppal, de egyelőre nem kér semmit, csak a füvet ette, de aztán úgy tűnt, hogy jobb neki. Most mégis megint ilyen kis nyomott. :( Azért vagyok egyébként ennyire aggodalmas, mert ő az első kutyám. Voltak már mások, akikkel együtt laktam, sőt együtt nőttem fel, de ők egyrészt többnyire kinti kutyák voltak, és nem láttuk, ha hánynak, másrészt ha látták is a gazdái (apám, anyám), legyintettek, hogy egy kutya ilyen, sokat hány, ha összeeszik valami bogarat, fűt-fát-dögöt, vagy megcsípi egy beteg szúnyog, attól is rosszul lehet, ezt anno az állatorvos mondta egyszer.

Szóval fogalmam sincs, mit tegyek, mert ő az én felelősségem, viszont anyagilag ott tartunk, hogy nem tudnánk egy felesleges állatorvosi vizsgálatot megengedni magunknak.

Meddig várjak vajon, hogy javuljon? Délután háromkor iskolába kell mennem, és este érek haza. A mai napon még hagyjam, hátha jobban lesz, mert tényleg csak túlreagálom, vagy este zargassam az orvost?

2012. szept. 6. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Én tuti nem várnék, bár lehet, csak én vagyok ilyen aggodalmas. Volt egy cocker spánielem, akit félrekezelt a doki, elment pár nap alatt, na azóta én nem szórakozom, ha már egy rosszat köhint valamelyik kutyám, rohanás van a dokihoz (normálishoz, nem ahhoz a kontárhoz). Vannak betegségek, amik 1-2 nap alatt elviszik a kutyát, én nem kockáztatnék a helyedben.
2012. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor volt nagy hányás, amikor a kutyából a végén feljött egy üres gyógyszeres levél, valamivel felnyalhatta séta közben az okos. De az egy fél nap alatt kint volt belőle. Ha a tiéd is benyelt valamit, ami ott dekkol a gyomrában, azt inkább szedje ki a doki, minthogy bajt okozzon. Nálunk sem volt semmilyen más tünet, csak egy csomó hányás egymás után.
2012. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi újság?
2012. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan várhatsz vele holnapig, valószínűleg csak egy kis gyomorrontás vagy a szuka miatt van ennyire maga alatt(ekkor viszont egy ivartalanítás nem ártana). Ha holnap sem eszik és még mindig hány, akkor elég elvinni.
2012. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!