Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyám nagyon rosszcsont...

Yorki kutyám nagyon rosszcsont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igaz, én választottam a yorkit, mert tudom, hogy okos, és hát igen aktív.

Félig szobakutya, félig "kinti". Közös udvarunk és kertünk van (4 lakás), nem megoldható az elkerítés. Ha dolgozunk, akkor az étkező és folyón van. Ha otthon vagyon, szabadon mászkálhat az udvaron, bár figyelnem kell rá, mert fedezi fel a világot (7 hónapos).

Játszani és sétálni is szoktunk, tudatosan kezdem tanítgatni dolgokra.

De ha egyedül van otthon... hát iszonyatos !!!! :)))

Már 3x tépte meg a tapétát, amit tavaly raktunk fel. Külön saját papucsa van cibálni, a többi cipőt nem is bántja. Mindig hagyok neki játszanivalót: fadarabot, övet, labdát, mü.flakont, műcsontot.

Ennek ellenére már kétszer jó nagy területen felszakította a linóleumot az erkélyen, sőt még a fehér vakolatot is kapargálja, mindezt akkor, amikor nem vagyok otthon.

Nem tudom mit tegyek, mert egyébként nagyon szeretnivaló rosszcsont :)



2012. szept. 6. 14:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, itt befejezem !

Én ember vagyok !!! elsősorban !!! van családom, és elsődlegesen azzal kell foglalkoznom !

Nem vagyok az a tipus, aki elviseli a retikül kutyákat, ez felháborít.

Nem fogom bezárni egy 1x1 m-es helyre sem !!! Amig nem vagyok otthon, az övé az étkező és a folyosó !

És még 1x leírom, úgy vagyok berendezkedve, de a falról a tapétát nem tudom eltakarni !

Másrészt aki javasolja nekem, hogy naponta séta !!!!

Talán javasolja ezt a kutyatartók 80 %-nak, akik csak láncra teszik, és megetetik... ennyi.

Én foglalkozom vele, szeretgetem, figyelek a testi állapotára, a fejlődésére, hogy szabad lehessen az udvaron, mostanában szociálizálom, de séta közben nem találkozunk kutyával .. ez egy kis falu.

Imádom az unokám ! De vannak szabályok és határok, akkor ez méginkább vonatkozik a kutyára !!!!!!

És én tisztában vagyok, hogy ki a falkavezér nálunk !

Arra kértem tanácsot, amikor nem vagyok otthon kb. 9 óra hosszát, akkor hogy védjem meg a linóleumot !


Az olyan túlbuzgó kutyatanácsadóknak meg azt ajánlom, hogy foglalkozzanak a saját családjukkal és szeretteikkel legalább annyit, mint amennyi sétát nekem ajánlanak !


Na erre varrjatok gombot.


A yorkisnak köszönöm, ő megértette, hogy mi a gondom, és tisztában vagyok vele, hogy a kutya fajtája is mérvadó ... igaz, én kértem yorkit ... és most se bánom.

2012. szept. 6. 15:33
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Na álljon meg a menet! Hátrább az agarakkal! Igenis kell a kutyának minden nap a séta, legyen az egy komondor vagy egy csivava. Ha nem tudod ezt biztosítani, akkor inkább add oda olyannak, aki megfelelően ellátja. Elhiszem h van ápolandó anyukád meg unokád, csak épp ez senkit sem érdekel - a kutyát se. Neki nem arra van csak szüksége h szeretgesd meg cirógasd, hanem arra h fizikailag és mentálisan is fáradt legyen. Erre még senki sem talált fel más megoldást, csak az intenzív mozgást és tanulást. Amíg nincs olyan bogyó, amit beadsz a kutyának és azzal minden igénye ki van elégítve, addig bizony ezt KELL csinálni.


Ha azt se tudod mi az a szeparációs stressz, akkor nehogy azt mondd már h neked nincs szükséged kutyasulira, mert eldobom a hajam.

2012. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, te tanácsot kértél, mi a saját időnket nem sajnálva válaszoltunk, de neked egyik kifogás jön a másik után. Nem tetszik a szobakennel? Pedig pont a drágalátos Cesar Millan ecseteli az előnyeit a könyvében. Neked nincs időd a kutyára? Akkor mi a jó büdös francért kellett megvenni? Gondolom 5 hónapja sem volt több időd. Mit gondoltál van valami varázslat, vagy csodaszer, aminek hatására a kutya hirtelen megtanul viselkedni? Elárulom, nincs. Foglalkozni kell vele, mozgatni kell, és nevelni. Attól még, hogy valaki Vészhelyzetet néz még nem lesz jó sebész, így van ez a kutyanevelős műsorokkal is, hiába látod, ha gyakorlatban nem tudod alkalmazni. A szőnyeg levizelése egy komoly dominancia problémára utal, ergo a kutya falkavezérnek gondolja magát és megjelölte a területét.
2012. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

Ja, és oké h te tisztában vagy vele h ki a falkavezér, csak ezt a kutya másképp gondolja. Szerinted te vagy, szerinte meg ő. Na itt a bökkenő.


Azt meg légyszíves ne ajánlgasd h mindenki foglalkozzon a saját dolgával, mert te jöttél ide tanácsért. Senki nem ugrott neked, senki nem volt bunkó, kivéve téged.


És igen, az itt válaszadók szinte 100%-a családos ember, dolgoznak, párkapcsolatban/házasságban élnek, sokuknál gyerek is van, mégis megoldják a napi 2 sétát. Tehát van még kifogás?

2012. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Tessen eldönteni, hogy megértésért jöttél ide, vagy megoldásért, és utána kezdjük előről a beszélgetést.
2012. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Hát megértést egy válaszadótól kaptam, aki érti a problémám.


Kedves Theia, Little Red !


Továbbra se tudom, mi az a szeparációs stressz, utána nézhetnék, de nem is érdekel, mert egyértelmű, hogy a válaszadó sem tudja, csak okoskodni akart.


Most is az az álláspontom, hogy a kutya az kutya, a családom meg a családom, és ők az elsőrendűek, akár tetszik, akár nem.

És súlyos jellemhiba, ha valaki ide leír olyan, hogy ki a francot érdekel az unokád, meg az ápolásra szoruló anyám.

Hát az ilyentől kellene kioktatást elfogadnom?


Már bocsánat... betöltöttem az 52 évem, de egy biztos, fontosabb volt a kutyámnak az összes védőoltása, és inkább magamnak nyírtam a hajam, mert nem volt pénzem fodrászra.

És normális kaját adok neki, nem kutyatápot !!!! mert az állatorvos is megerősített ebben.


Abban is biztos vagyok, hogy háztartást se vezettek, csak magatokkal vagytok elfoglalva, nem is csoda, hisz torzult az értékrendetek.


A Magyarországon élő kutyák 80 %-a örülne, ha ilyen körülmények között élnének, mint az enyém !

De lehet, hogy sok ember is, bár ezt hiába írom nektek, más értékrendeket vallunk.

Egy hozzászóló olvasta el és ÉRTELMEZTE !!! amit írtam, mert ti fel se fogtátok.


Végeredmény: gőzötök sincs sem a családról, sem a falusi életről ... úgyhogy mellőzöm továbbra is a fölösleges: kutyaiskola, meg szigorú napi sétáltatás, stb.


Vagy feljelentést tesztek ellenem állatkínzásért? :)))))

Nevetségesek vagytok.


Azért nem kell ide válaszolni, hogy okoskodjatok.

Érdemi tanácsot vártam, mert tuti, hogy nektek semmi gőzötök az állattartásról.

Vigyétek csak továbbra is fodros ruhácskákban a saját kutyátokat a kozmetikushoz.

Az enyémnek jó szabadon, szeretetben, gondoskodásban, ja és kutyának nézve !!!!! Nem embernek.

Mert a kutyának is az kell, hogy annak tartják, aminek született.


Fölösleges válaszolni, én már nem fogok.

2012. szept. 6. 18:34
 17/23 anonim ***** válasza:

:D:D:D:D:D:D

Már megérte benézni ma a gyk-re. :)

2012. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egy 52 évestől azért több értelmet várna az ember...

Látatlanban ítélkezel itt mások felett, akik próbálnának segíteni a problémádon.

Ez a 80% erős túlzás szerintem, max falun igen, de városban erősen kétlen.

Az meg hogy valaki felelős állattartó, az koránt sem jelenti azt hogy bohócruhában hordja a kutyáját (hozzáteszem, szerintem a kutyatartók 99%-a nem alázza meg ezzel a saját kutyáját).


Ha csak hajtod a saját magad igazát, holott látod mennyien mondják, hogy mit kellene tenned, akkor hogy akarod megoldani a problémádat?

2012. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem bírom megállni....


1: megnézném hogy hol árulnak fodros ruhácskát egy 30 kilós roti-nj keverék méretében. Esküszöm megvenném XD

2: nem járok kutyakozmetikushoz, nem kell, én az vagyok. A kutyám ápolása kimerül a karomvágásban, a fültisztításban, rendszeres furminátorozásban és kb féléventi fürdésben.

3: igen, mi nem tudjuk mi az a szeparációs sztressz, csak úgy odavetettük. És igazad van, ne nézz utána, még a végén meg tudnád nevelni a kutyádat.

4: Egy szóval se írtam h a francot se érdekli, csak speciel engem nem. Érdekes, akkor is tudtam vinni sétálni a kutyámat, mikor édesanyám agyvérzést kapott és jártam hozzá ápolni nap mint nap. Mert őt nem érdekli h beteg az anyám, de az se ha én beteg vagyok. Az se zavarta, mikor 38 fokos lázzal vittem másfél órát sétálni.

5: Nem talált, háztartást vezetek. Hétközben abban a lakásban, ahol lakunk a párommal, hétvégén pedig a másikban, ami egyelőre "hétvégi házként" üzemel. Ott ha bent kész vagyok, akkor kézbe veszem a kapát és megyek gazolni, ugyanis 2000 nm-es telket kell úgy rendbentartani, hogy csak hétvégén vagyunk ott.


Mindezt 24 évesen, változó munkarend mellett. Szóval még mindig várom a kifogásaidat....

2012. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Figyelj, én nem akarlak kioktatni, de tényleg próbáld ki a szobakennelt. én baromira idegenkedtem tőle, hogy uristen szegény kutyuska ketrecbe zárva. de aztán rájöttem, hogy bizony sok előnye van. Először is az CSAK a kutyáé. le van takarva, benne párna, igazi kuckó. ott eszik, ha elakar vonulni, oda megy. és este automatikusan oda fekszik le. ha reggel játszol vele, megsétáltatod, és reggeli után a kiskutya be van téve, pár órára, hidd el semmi baja nem lesz. Alszik egy jó nagyot. nyilván nem ugy működik, hogy beletesszük aztán had visitson, majd megszokja. Először csupa kellemes dologgal kötjük össze. nekem a 7 hónaposom, este beronygyol, és automatikusan megy be a helyére, már be sincs csukva az ajtó, reggelig a hangját sem lehet hallani:)
2012. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!