Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyám nagyon rosszcsont...

Yorki kutyám nagyon rosszcsont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igaz, én választottam a yorkit, mert tudom, hogy okos, és hát igen aktív.

Félig szobakutya, félig "kinti". Közös udvarunk és kertünk van (4 lakás), nem megoldható az elkerítés. Ha dolgozunk, akkor az étkező és folyón van. Ha otthon vagyon, szabadon mászkálhat az udvaron, bár figyelnem kell rá, mert fedezi fel a világot (7 hónapos).

Játszani és sétálni is szoktunk, tudatosan kezdem tanítgatni dolgokra.

De ha egyedül van otthon... hát iszonyatos !!!! :)))

Már 3x tépte meg a tapétát, amit tavaly raktunk fel. Külön saját papucsa van cibálni, a többi cipőt nem is bántja. Mindig hagyok neki játszanivalót: fadarabot, övet, labdát, mü.flakont, műcsontot.

Ennek ellenére már kétszer jó nagy területen felszakította a linóleumot az erkélyen, sőt még a fehér vakolatot is kapargálja, mindezt akkor, amikor nem vagyok otthon.

Nem tudom mit tegyek, mert egyébként nagyon szeretnivaló rosszcsont :)



2012. szept. 6. 14:32
1 2 3
 21/23 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kellett így lehurrogni a kedves segítőkész válaszolókat, akik HASZNOS ÉS EREDMÉNYES TANÁCSOKAT adtak Neked...na mindegy.

Egy fiatal, aktív, TERRIER kutyád van, aki hajlamos a dominálásra...nem mellesleg pont abban a korban van, amikor próbára teszi a gazdáját.

Úgy vettem ki az írásodból, hogy a kutya nincs lemozgatva, lefegyelmezve és bármit megtehet.

A szeparációs szorongás azt jelenti, hogy a kutya magát tekinti falkavezérnek, ezért a gazdái, az alattvalói távollétében aggódik értük, hiszen a kutya, mint falkavezér feladata lenne megvédeni a falkát: de ha az alsóbbrendűek eltűntek a falkavezér nélkül, akkor joggal aggódik, tehát ezért rombol, üvölt.

Át kell venned a falkavezérséget. Jan Fennel könyveire keress rá, jó kis olvasmány ebben a témában :)

Ha elmész otthonról, akkor a kutyával már legalább 10 perccel korábban ne foglalkozz, NE NÉZZ RÁ, NE SZÓLJ HOZZÁ, NE SIMIZD MEG! A falkavezérnek joga van bármilyen engedély nélkül jönni-menni :) Hazaérkezéskor se foglalkozz a kutyával, ne érintsd, se szólj hozzá, ne nézz rá addig, amíg magától le nem nyugszik, el nem fekszik vhol. Ezután TE HÍVD magadhoz, majd mehet a foglalkozás.

Fontos lenne, hogy reggel legalább egy szűk fél órás gyors tempójú sétára vidd el, utána úgyis aludna. Délután-este pedig kellene egy hosszabb, legalább 1 órás séta játékkal és tanulással.

Ez 1,5 óra, ennyit MINIMUM minden kutyára kell szánni, akár kertben, akár lakásban van tartva.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2012. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt már annyi hasznos tanácsot kaptál, hogy úgy gondoltam, mint yorki tulajdonos inkább leírom,hogy én hogy neveletem/nevelem a kutyám.

Jelenleg 2 éves de előrebocsátom, hogy genetikailag sokkal nyugodtabb mint fajtatársai általában.


Nálunk 1 gond akadt, mikor hozzánk került:

Első éjjel szép csöndben megbontotta a tapétát az ágy alatt, amit reggel észrevettünk. Illetve ásni akart minden sarokban, és persze a cserepes növényeket is fölfedezte.

Mindezeket azonnal akartam megszüntetni ezért fogtam egy darab vattát és rácsöpögtettem mindenféle, jó erős illatú illóolajat. Aztán szépen végigkusztam a lakáson és minden sarkot, zöldnövény cserepét, illetve a szobában, ahol a tapétát leszedte bekentem ezzel az eleggyel. Ezt kb. 2 hétig csináltam 2-4 alkalommal hetente.

Már az első próbálkozásom sikerrel járt. Soha többé nem tett ilyet.

Javaslom azokat a helyeket is kend be, ahol szeret piszkolni!


A szobatisztasághoz is hosszú volt az út: 8 hónaposan lett az. (mielőtt valaki kritizálna, amig nem voltak meg az oltásai addig nem mertük kivinni, később pedig sok-sok alkalommal vittük le, de pelenkája nem volt, nem akartam ahhoz szoktatni, mert akkor úgy gondoltam, hogy ezzel lakáshoz kötöm.)


Hidd el, hogy akik leírták a tanácsokat csakis segítő szándékkal tették ezt, bár Akumi, illetve Red amolyan keményvonalas kutyások, néha én is kiakadok rajtuk, de nem szoktak hülyeséget beszélni.

Az is igaz, hogy az emberek többsége nem olyan kutyát szeretne aki csak parancsszóra moccan, de vannak alap dolgok amiket minden kutyának tudni illik!kell.

Mikor kicsi volt és még nem mehetett az utcára nagyon sok mindent megtanítottam neki: pár óra alatt megtanulta az ül, fekszik, marad parancsszavakat, amik a mindennapi élet részei. A játékait is névről ismeri.

Megfogadtam, hogy megmutatom azt, a kutyámon keresztül, hogy a yorkik nem idegbeteg, lenézendő kis vakarékok. Sokan ránéznek és azt mondják: jaj de édi, nekem is ilyen kellene, akkor elmondom,hogy milyen jellemű, milyen gazdira lenne szüksége (hiába pici abszolute nem tutujgatást szerető kutya), sok mozgás és foglalkozás kell neki. Testi-szellemi próbatételek. Ő nem az a fajta kutya, akivel szépen végigballagsz sétáltatás címén a ház, vagy a park körül 'oszt annyi..


Első kutyásnak számítok, folyamatosan tanultam!tanulok mert vétettem én is hibákat de beláttam, hogy ahhoz, hogy normális életet tudjunk mindannyian élni szükség van a kutya nevelésére, a hibák korrigálására ami soha nincs későn.

Nekem sokat segítettek Jan Fennel könyvei. Ha te, mint írod Cesar Milanban bízol, akkor vedd meg a könyvét és alkalmazd a benne lévőket.

Teljesen mindegy, hogy milyen módon de ha odafigyelsz és tanítod a kutyád, meg fogsz lepődni, hogy milyen gyorsan és szívesen fog tanulni.

Sok sikert és még több kitartást hozzá!

2012. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, Te vagy az üdítő KIVÉTELEK egyike!

Köszönöm, soraid zene füleimnek :)

2012. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!