Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a jó megoldás? Anyám...

Mi lenne a jó megoldás? Anyám vidéken, családi házban él,70 éves,3 éve teljesen egyedül. Volt 2 nagytestű keverék kutyája, anya és az első ellésből származó kan kölyke,11 éves, tehát az sem fiatal kutya. Az anyakutya 14 évesen kb 2 hónapja kimúlt.

Figyelt kérdés
Azóta a kutya teljesen megváltozott-először szabályosan megsiratta az anyját,aztán teljes letargiába esett. Mint minden kutya,fél mindenféle mennydörgéstől,tűzijátéktól stb. De eddig az anyjával el tudott vonulni egy "biztonságos"mellékhelyiségbe,ahol megvárták,míg elmúlik a "veszély".De,most,hogy egyedül maradt,azt várja,hogy anyám védje meg,de,mivel vidéken élnek,szinte minden nap van valami félelmetes esemény,például elmegy egy helikopter az udvar felett vagy tüzijátékoznak valaki szülinapján,és ilyenkor egyszerűen nem akar tágítani anyám mellől,nem megy be a mellékhelyiségbe,hanem csakis ott akar lenni,ahol anyám.A kutya 60 kilós,és ugrál anyám nyakába és szűköl,ha ki van zárva a házból,szabályosan szétszedi az ajtót.Ez egy mindig udvaron tartott kutya.Nem szeretne anyám kutyát a szobájába.És érthető módon ő sem akar kutyaólban aludni.Viszont én nagyon félek,hogy mikor fog anyámra a kutya annyira megharagudni,mivel nem menti meg eléggé-ez alatt a kutya kb.azt érti,hogy ha dörög az ég,azonnal anyám mellé akar feküdni-hogy agresszív lesz?Az 50 kilós anyám és egy agresszívvé váló 60 kilós kutya nem jó gondolatokat támaszt bennem.Anyám persze szereti a kutyáját,na,de nem ennyire,hogy együtt aludjon vele.Mit tegyünk?

2012. szept. 6. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

'Mint minden kutya,fél mindenféle mennydörgéstől,tűzijátéktól stb.' ... Ostobaság, csak a rosszul nevelt vagy az idegileg gyenge kutya fél ettől.

A kutyának nyilvánvalóan nevelésre lenne szüksége és ezt anyukád már nem tudja neki biztosítani. A család többi tagja talán tudná, de akkor először talán az olyan tévképzeteket és tévhiteket kéne megszüntetni mint az idézett mondat, és a kutya viselkedésének félremagyarázása.

2012. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az elsővel. Egyébként rengeteg ilyen kutyával találkoztam már, és bár természetesen nem mondhatom 100%-ra, de tényleg nagyon kicsi az esélye, hogy megtámadja anyukádat. Ez a kutya nem agresszív, hanem fél és oda akar bújni mellé. Megharapni nem fogja, esetleg véletlenül megcsikarja, vagy ráugrik és ezáltal kellemetlen érzést okoz, de ezek nem komolyak, agyonnyomni pedig nyilván nem fogja/tudja.


El kellene vinni kutyaiskolába vagy kiképzővel konzultálni, persze ezt gondolom az idős anyukád már nem tudná csinálni (de azért nem ártana, ha ott lenne, mert mégiscsak ő a kutya gazdája).

Másik kutyát szerintem már semmiképp se hozzatok mellé, esetleg lehet neki építeni az ajtó mellé egy kutyaólat, vagy valami olyasmit, aminek az ajtaja is védett valamennyire. De igazából ezek félmegoldások, mert ha pl. az ajtót le is feditek lemezzel, hogy ne tudja szétszedni, akkor megy az ablakhoz, vagy szétrág mindent, amit tud. Képes véresre kaparni a mancsait, kitörni a fogát stb. Nagyon félnek ilyenkor ezek a kutyák, így az ember beengedi, de ezzel sajnos csak erősíti benne a negatív viselkedést, mert jutalmazza a megnyugtatás által. Tudom, furcsán hangzik, de így van.

2012. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy igazad van,kedves válaszoló,de nem gondolom,hogy egy 11 éves kutyát most hirtelen jobban meg lehetne nevelni-ebben a formában egyébként anyám nevelése-és a család többi tagja nem azon a településen él,nem akar kutyát a lakótelepi lakásába,és nem is ért a kutyákhoz.Azt sem hiszem,hogy egy 11 éves kutyát,aki az életét ugyanazon területen belül élte le eddig,el lehetne onnét távolítani.A kérdésem inkább arra vonatkozik,hogy létezik-e olyasmi,hogy egy kutyának antidepresszánst adnak,mint mondjuk egy embernek,ha szorongásos zavara van?És egyáltalán van-e valami kézzelfogható terápiás hatása?
2012. szept. 6. 22:32
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy kistestű kutya? 11 évesen egy nagytestű kutya idősnek számít. Esetleg ha nem lenne egyedül nem félne annyira. Vagy csináltok neki egy olyan kennelt, ahol van egy védett tér ahova elbújhat, de nem tud kijönni sem, így nem jelent veszélyt anyukádra. Csak hát így a házőrző szerepkörből is részben kikerül. Milyen fajta keverék?
2012. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok. Egy jó állatorvost vagy kutyakiképzőt kéne erről megkérdezned. Én nem gyógyszerezném be, mert úgy jelenthet veszélyt igazán. (szerintem).
2012. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük a tényekkel:

1) A kutya nem ember. Nem haragszik, nem sértődik meg, nem fog veszekedni, és nem fog kifordulni magából egy pillanat alatt.

2) A kutya nem retteg automatikusan semmitől. Akkor retteg, ha a gazdái nem kezelik megfelelően a szituációt.

3) A kutya nevelésre szorul, méghozzá nem kicsit. Egy 60 kilós neveletlen kutya akkor is veszélyes, ha nem akar rosszat, mert simán feldönti anyádat, kész a combnyaktörés és viszlát. Vagy költözzön oda valaki, aki kordában tudja tartani a kutyát, vagy vigyétek el egy ilyen személyhez, de ha így marad minden, abból bajok lesznek. És mindenképpen kérjetek hozzá szakmai segítséget. Tudom, vidék, nincs közel szuper kutyaiskola, de most ne az számítson, hanem anyukád testi épsége és időskori nyugalma.

2012. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem agressziótól nem kell tartani. A reális veszély az, hogy egy óvatlan pillanatban fellöki ugrálás közben, elesik, és akkor megvan a baj. Az én anyum is 70 körül van, ebben a korban sajnos könnyen törnek a csontjaik, és igen nehezen forrnak.


Én azt mondom, keressetek valakit, mondjuk egy kiképzőt, aki a helyszínen tud valami megoldást találni a kutya lenyugtatására, mert ez így tényleg nem állapot.

2012. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kutya anyja skót juhász-kaukázusi juhász keverék volt. Az apa szerintünk egy ó-németjuhász.
2012. szept. 6. 22:39
 9/19 anonim ***** válasza:

"A kérdésem inkább arra vonatkozik,hogy létezik-e olyasmi,hogy egy kutyának antidepresszánst adnak,mint mondjuk egy embernek,ha szorongásos zavara van?És egyáltalán van-e valami kézzelfogható terápiás hatása?" Jaa, hogy te ilyen kényelmes megoldást szeretnél... Az a helyzet, hogy a legtöbb szernek idő kell amíg kifejti hatását, ráadásul nem is tudni előre, mikorra várható problémás helyzet. Ezért állandóan nyugtatózni kellene. Olyankor a kutya lényegében csak vegetál, tehát ha helyes neveléssel nem akartok próbálkozni akkor azzal az erővel el is lehetne altattatni... De jobb megoldás keresni neki egy gazdát (aki tisztában van a kutya problémájával és képes kezelni azt).

Embereknek szánt gyógyszert, nyugtatót ne adjatok neki semmiképpen, mert rájuk másképp hat! Egyébként a kutya nem depressziós, hanem ideges, pánikol. Nyugtató, stresszoldó hatású készítmény jöhetne szóba, de már írtam, hogy megy ez. Emellett ezt csak átmeneti megoldásként szokták alkalmazni, ha azt veszed hogy az a kutya még él kb. 3-5 évet, hát annyi ideig nem lehet folyamatosan gyógyszerezni. Őszintén szólva én ezt állatkínzásnak is mondanám...

2012. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Biztos igazad van,kedves utolsó válaszoló,de azért képzeld el magadnak ezt a szituációt,nem éppen egyszerű,ugye?Hogyan is lehetne egy problémás idős kutyának új gazdát találni? Hogyan is tudná valaki a családból megoldani a kutya nevelését,amikor nem lakunk ott, a munkánk miatt nem is tudunk (100 km,de van,aki 2000)időt szakítani erre és annak is örülünk,ha a villanyszámlánkat ki tudjuk fizetni,nemhogy egy kutyakiképzőt,hát persze,hogy a "kényelmes" megoldás jutott az eszembe,mert pl.eszembejuthatott volna a kutya kiirtása is,de ezt el akartam kerülni.(meg nem is szeretnék börtönbe kerülni)
2012. szept. 6. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!