Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg tanulnak egymástól a...

Tényleg tanulnak egymástól a kutyák?

Figyelt kérdés
Könnyebb egy kiskutyát tanítani ha van egy jól nevelt felnőtt kutya is mellette? Hatással vannak egymásra ilyen téren? Mert apámék szerint igen, de én nem vagyok biztos benne. Ti tapasztaltátok már ezt?
2012. szept. 7. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapám juhászkutyáit mindig egy öregebb juhászkutya tanította be, az öreg kutya mellett, gyakorlatilag tőle tanult terelni mindig a fiatal.
2012. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen ez létező dolog. Nekem itthon 3kutya van, de csak 1ik az enyém, járok vele suliba is meg minden. Van egy palota pincsink aki az ülön kivül sok mindent nem tudott mielőtt megvettem. Most már fekszik marad lábhoz jön :D ugy hogy senki se kérte rá..
2012. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen tanulnak egymástól jót is és rosszat is!!
2012. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
jah igen 2es vagyok :D ugyan ez a pincsim megtanulta a másiktól hogy bot rágcsálás és az ásás milyen jó móka... :D ugyhogy most 2t kell lenevelnem róla..
2012. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tanulnak egymástól, persze, bár valamiért a hülyeség mindig előbb átragad rájuk, mint aminek tényleg kellene :D
2012. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
:D köszi:) Csak valahogy nem tudtam elképzelni. Mármint azt észrevettem hogy szokásokat átvesznek, csak apum is mondta hogy a vadászatnál visznek ki kutyákat, hogy lássák a többit vadászni és akkor látják mit hogy kell csinálni, valahogy nehezen tudom elképzelni ahogy megtanulnak egymás után ilyeneket, de köszi, akkor elhiszem:)
2012. szept. 7. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

na ná, hogy tanulnak sőt a rossz szokásokat még sokkal könnyebben átveszik mint a jókat. :D

Nekem az egyik idősebb kutyámnak van az a rossz szokása, hogy ha betereli a nyájat a karámba akkor nem az ajtón vagy alul jön ki a karám alatt hanem felugrál a birkák hátára és úgy közlekedik... most vettünk egy fiatal kutyát 1 éves, terelésnél még nem jól kordinálható minden helyzetben de ezt a birkán ugrálást már szuperül tudja bemutatni XD

2012. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
xD jól nézhet ki:D Szegény barik:D Hát mi nemrég hoztunk egy kis vizslát, a másik kutyánk meg mindig ellopja a flakonokat, és zörög velük, ezt a vizsla is élvezettel csinálja utána, de gondoltam csak tetszik neki hogy zörög, de anyumék szeriont azért tanul ilyen gyorsan, mert a másikat utánozza, így hogy írjátok lehet benne valami:D köszi:)
2012. szept. 7. 16:31
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tanulnak ám egymástól, naná.


Örökbefogadott kutyámmal elmentünk barátnőm társaságában a kutyasuliba. ŐV-re beálltunk poénból. Akkor volt nálam a kutyám kb. másfél hónapja. A segéddel még rongyozni sem volt hajlandó, kiköpte :D Aztán leültünk nézni a többieket, Argos is ezt tette.

Másnap is mentünk, de nem mentünk fel ŐV-re. Padon ültem, Argos-t fogtam pórázon. Mikor a segéd az ostorral csattogtatott és egy kutya vágódott a karra, Argos felpattant és egy hatalmasat rántott rajtam :) Ezután mi is beálltunk, és bőszen tépte a rongyot :D


Azóta millió rendezvényen jártunk, ahol ŐV bemutató volt. Argos azóta sem jár ŐV-re.

De a bemutatókon látta, hogy ez milyen jó buli, és legtöbbször őrjöng, hogy ő is mehessen :)



Másik sztori, hogy mostanában napi szinten sétálunk együtt egy bearded collie-s lánnyal. Argos imád fetrengeni a földön és közben mindenkit odébbtolni a lábával, ha pedig a földön ülünk, akkor hasbarúg és az ölembe mászik :D

Ezt a beardie szuka is eltanulta, és hosszú szőrével fetreng a koszban a gazdi legnagyobb örömére :D

2012. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na az enyém a fogcsattogtatást terjeszti, arra véletlenül vettem rá régen, mikor ugatni akartam tanítani, és hát volt már olyan kutya, amelyik tőle tanulta el :) Ő meg a rácsnál őrjöngést tanulta meg még menhelyes korában a többiektől, de szerintem akkor sem értette, miért kell ezt csinálni, mert amúgy rettegett az emberektől, és az agressziónak még a szikrája sincs meg benne :D Labdázni is ismerős kutyától tanult meg, magától le se tojta, hogy repül meg gurul...

Antiszociális kutyákat is azért szoktak normális kutyatársaságba rakni, hogy lássák, hogy másképp is lehet viselkedni, és eltanulják, hogyan kell "kutyául" létezni.

De hallottam már olyat is, hogy mudit nem tanítottak semmire, csak vitték mindenhova (amúgy aktív kutyás volt a gazdi de a mudit pont csak hobbiból tartotta, ezért egyáltalán nem foglalkozott a tanításával, még ülni sem tudott vezényszóra), és annyit nézte a kutya a többieket dolgozni, hogy egyszer csak poénból beálltak egy valami vizsgára, és teljesítette a kutya :D Ezt amúgy arra hozták fel példának, hogy a magyar fajták maguktól tanulnak, ha hagyják őket, mert a magyar ember lusta, ezért tenyésztett önműködő kutyákat :P

2012. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!