Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív, kiszámíthatatlan...

Agresszív, kiszámíthatatlan vizsla?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy egy éves szuka vizslát (van egy már, aki hét éves szuka és nálunk nőtt fel, előtte is volt pár vizslám, ezért úgy gondolom, hogy elég tapasztalt vagyok vizslák terén), a felnőtt kutyámmal hamar összebarátkozott, természetesen a dominancia harc az előfordul, de soha nem vérre menően, a macskát is elfogadta, néha játszanak is együtt, viszont, szinte kezelhetetlen. Egy hónapja van nálam, eddig annyit sikerült elérnem, hogy az ül parancsot, megtanulta, etetésnél ül és amíg nem mondom, hogy ehetsz addig nem nyúl hozzá, most talán a "marad" parancsot is mintha kezdené megérteni. Viszont ezeken kívül szinte semmiben nem fogad szót, főleg nekem nem, férfiaknak inkább. Volt, hogy egy ismerős nálam volt,beszélgettünk én simogattam a kutyát, és elkezdett morogni és vicsorítani az ismerősre (mondjuk elég zavaró a hangja az ismerősnek, és annak ellenére, hogy mondtam neki, ne nagyon hadonásszon a kutya előtt, mégis meg tette, nem fenyegetően, csak hevesen gesztikulált), talán, ha nem vagyok ott, meg is harapja. Volt olyan, hogy beszökött a lakásba (kinti kutya), meg találta a tápos zsákot és mikor mentem, hogy kiküldjem rám is morgott. Ezen kívül pörög nagyon ( jó ez még oké, kölyök is, vizsla is), próbáltam, hogy elviszem egész napos túrára, hátha lefárad és akkor nem fog úgy pörögni, de ugyanúgy :) Tudni kell még róla, hogy nem törzskönyves, tehát arra is gondoltam, hogy talán valami ideg gyengesége is van, mert van, hogy nagyon aranyos, kezelhető, aztán valamitől hirtelen bekattan. A másik kutyával jól kijön, de iszonyatosan féltékeny. Persze, nem tudom nem szeretni, kedvenc fajtám, csak nem találkoztam még ilyen vizslával. Mit tehetnék? Kutya iskola egyelőre egyéb okokból még nem aktuális sajnos. Tudok én, illetve a család, ezen valahogy változtatni, segíteni neki?

2012. szept. 7. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Cesar Milan műsora és könyve én csak ezeket ajánlom,talán így sikerül megoldani a próblémákat..
2012. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
A törzskönyvhöz ennek az égvilágon semmi köze! Egy törzskönyvet már megvehetsz akármelyik piacon, amelyik meg tényleg törzskönyves, az sem 1000% , hogy nem lesz ideggyenge! Nekem is 8 éves van vizslám, és teljesen egészséges, jó ideg rendszerű, gyönyörű, és sosem volt beteg, mégsincs tk-ve! Szerintem az előző gazdái nem bántak vele túl jól, valószinüleg bánthatták, vagy nem kapott szeretet. A vizslákra nem jellemző ez a viselkedés, az agresszió messze távol van a jellemétől. Az meg hogy kicsit hiperaktiv ,azon lehet segíteni, a legtöbb vizsla kicsit kajla, hiperaktiv, le kell mozgatni, szerintem csak dúl benne az energia. Én is vettem a vizslám mellé egy szukát, és őt is felnőtt korában vettem magamhoz, és láttam rajta, hogy kicsit visszahúzódó, de gyerekekre morog, és ivartalanitottam, az orvos azt mondta, hogy lehet a hormonok miatt.
2012. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, egyáltalán nem tartom kevesebbnek a nem törzskönyves kutyámat, egyiknek sincs törzskönyve, csak azért hoztam szóba, mert arra is gondoltam, hogy lelkiismeretes tenyésztő, azért szűri a szülőket, mindenféle betegségre, és ha valami olyat találnak, ami öröklődik, akkor azt kivonják a tenyésztésből. Tehát kisebb az esélye valamivel, hogy beteg kutyát kapsz, mintha semmilyen papírja nem lenne, és most nem a bolhapiacos tk.-ról beszélek. Az ivartalanításon én is gondolkodom erősen, hátha az változtat a dolgokon. Bár a másik is ivaros, és vele az égvilágon, soha semmi gond nem volt,egy cipőt nem szedett szét, nem, hogy rám morgott volna.
2012. szept. 7. 16:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Nahát, mi a szösz, ezt remélem azok is olvassák, akik szerint csak a németjuhász meg a rottweiler stb veszélyesek és agresszívek, na és persze akik még sose hallottak agresszív vizsláról! Szerintem hívd fel a Fókuszt! De inkább ne, mert nem lenne olyan szaftos a történet, mert nem egy németjuhászról van szó...

Na bocssi, ez nem ellened irányul.

2012. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
19:03 Egyet értek veled, bár imádom a vizslákat, és nem hittem volna, hogy létezik ilyen, míg nem láttam a saját szememmel. De úgy gondolom, hogy helyes neveléssel valahogy majd csak tudok rajta segíteni, és szerintem ez minden fajta kutyára vonatkozik. Nálam nincs olyan hogy agresszív fajta, minden fajtában lehet olyan, aki agresszorkodik, legyen az vizsla, dobermann, tacskó, németjuhász, bármelyik. (egyébként másik nagy kedvenc a német juhász és a dobermann) :) Szóval nem éreztem, úgy hogy ellenem irányult a válaszod, hiszen igazad van.
2012. szept. 7. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Állj hozzá határozottabban a kutyához, mert most szemmel láthatóan nem vesz téged komolyan. Érd el, hogy odafigyeljen rád, és a te akaratod érvényesüljön. Ne sajnálj keményebben bánni vele, ha egyszer a finomkodás nem hat.

Ezen felül olvass utána a falkavezérségnek ( [link] , de Cesar Millant is nagyon ajánlom), és mozgasd sokat, minden nap. 1-1 nap túra nem sok egy vizslának, ha felgyülemlett benne hosszú hünapok feszültsége, pláne ha az a túra káoszkodással, rendszertelenül telik, feladat nélkül.

Mit teszel vele, ha morog bárkire? Van valami retorzió, vagy csak rászólsz, vagy még annyit se?

Azért azt mindenképpen leszögezném, hogy ez is tipikusan az a helyzet, amit látni kellene, mert baromi nehéz távgyógyítani, sőt, leginkább lehetetlen, maximum tippeket tudunk adni, aztán azt vagy úgy alkalmazod, ahogy azt mi elképzeltük, vagy nem... :/

2012. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a kutya előéletéről lehet tudni valamit?
2012. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ismerem Ceasar Milan módszerét ismerem. Amikor morog, vagy odakap, akkor leszorítom a földre, míg nagyjából meg nem nyugszik. Csak sajnos nem mindig jön össze elég ideig. Nem sokára több időm lesz, akkor majd többet fogom tudni mozgatni is, séták alkalmával apportírozni szoktunk, azt szereti, illetve nagyon szeret labdázni, úszni. Abban bízom, hogy idővel azért valamennyit komolyodni fog, sok vizslám volt, tudom, hogy alapba kajla az összes, de ilyennel még nem találkoztam. :)Szerintem az előző gazda is ezért vált meg tőle, bár nem mondta ki, nem adom fel lesz még belőle jó kutyus. Igen abban is igazad van, előttem író, hogy szigorúbbnak kéne lennem ,csak ahogy nézni meg bújni tud, mikor épp olyanja van :)
2012. szept. 7. 20:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha igaz, akkor vadásztak a szüleivel, több kutyával lakott egy helyen, ennyi amit tudok róla, meg még azt, hogy az oltásai rendben voltak, mikor idekerült.
2012. szept. 7. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
A leszorítgatással nem mész sokra, az a kutya nem agresszív, csak próbálkozik, nem fog téged komolyan venni, ha folyton lenyomkodod a földre, pláne ha idő előtt el is ereszted. Szolidabban kéne ezt csinálni, csak pont ez az, amit csak egy több oldalas kisregényben lehetne használhatóan elmagyarázni, megmutatni meg pár percig tartana...
2012. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!