Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív, kiszámíthatatlan...

Agresszív, kiszámíthatatlan vizsla?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy egy éves szuka vizslát (van egy már, aki hét éves szuka és nálunk nőtt fel, előtte is volt pár vizslám, ezért úgy gondolom, hogy elég tapasztalt vagyok vizslák terén), a felnőtt kutyámmal hamar összebarátkozott, természetesen a dominancia harc az előfordul, de soha nem vérre menően, a macskát is elfogadta, néha játszanak is együtt, viszont, szinte kezelhetetlen. Egy hónapja van nálam, eddig annyit sikerült elérnem, hogy az ül parancsot, megtanulta, etetésnél ül és amíg nem mondom, hogy ehetsz addig nem nyúl hozzá, most talán a "marad" parancsot is mintha kezdené megérteni. Viszont ezeken kívül szinte semmiben nem fogad szót, főleg nekem nem, férfiaknak inkább. Volt, hogy egy ismerős nálam volt,beszélgettünk én simogattam a kutyát, és elkezdett morogni és vicsorítani az ismerősre (mondjuk elég zavaró a hangja az ismerősnek, és annak ellenére, hogy mondtam neki, ne nagyon hadonásszon a kutya előtt, mégis meg tette, nem fenyegetően, csak hevesen gesztikulált), talán, ha nem vagyok ott, meg is harapja. Volt olyan, hogy beszökött a lakásba (kinti kutya), meg találta a tápos zsákot és mikor mentem, hogy kiküldjem rám is morgott. Ezen kívül pörög nagyon ( jó ez még oké, kölyök is, vizsla is), próbáltam, hogy elviszem egész napos túrára, hátha lefárad és akkor nem fog úgy pörögni, de ugyanúgy :) Tudni kell még róla, hogy nem törzskönyves, tehát arra is gondoltam, hogy talán valami ideg gyengesége is van, mert van, hogy nagyon aranyos, kezelhető, aztán valamitől hirtelen bekattan. A másik kutyával jól kijön, de iszonyatosan féltékeny. Persze, nem tudom nem szeretni, kedvenc fajtám, csak nem találkoztam még ilyen vizslával. Mit tehetnék? Kutya iskola egyelőre egyéb okokból még nem aktuális sajnos. Tudok én, illetve a család, ezen valahogy változtatni, segíteni neki?

2012. szept. 7. 15:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Tudsz változtatni, ha házhoz hívtok olyan embert aki gyakorlott ilyen feladatok megoldásában és megfogadjátok a tanácsait maradéktalanul. Ha ez nem megoldható akkor maradnak a könyvek, tv showból nehéz kutyát nevelni, de egy jó tanács mindenképpen ha soha nem nyomsz a földre le nem mozgatott, nyugtalan kutyát, és ha megteszed valaha is, akkor megvárod míg megnyugszik, elernyed mégha egy fél napot is ülsz mellete különben semmi értelme
2012. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!