Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sz. Emetek egyesek?

Miért ilyen sz. Emetek egyesek?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a kutyámat a megszokott kutyasétáltatós placcon ahová minden környékbeli viszi a kutyáját. Francia bulldogom van. El volt engedve itt szinte minden kutyát ismerünk a legtöbbükkel jól kijön akivel nem annál megfogom.


Hívott a párom telefonálok látom, hogy jön egy pali egy puliszerű kutyával meg a 2 10 éves forma lányával. A kutyám odaszaladt ismerkedni én már tettem le a telefont szóltam a kutyámnak erre a pali elkezdi rugdosni a kutyámat, de úgy, hogy repült, a telefon kiesett a kezemből.


Megkötöttem a kutyát ordítottam vele, lefújtam gázsprayvel. Mindeközben a gyerekei sírtak, de már azelőtt bömböltek, hogy a kutyám ismerkedni ment, meg sikoltoztak pedig 2 éves gyerekek nem félnek tőle ez milyen már?? Nagyon ideges vagyok most is. Mikor veszekedtem a palival a gyerekek gyorsan felkapták a kutyájukat én meg üvöltöttem velük, hogy én nem vagyok akkora f.éreg, mint a r.ohadt apátok... Nagyon megviselt nagyon kivagyok. Ha először sétáltatja a kutyáját minek hozza egy olyan helyre ahol köztudott, hogy rengeteg kutyát sétáltatnak. Azért mert az én kutyám ismerkedni ment? Ilyen alapon kb az összes kutyát fel lehetne rugdosni amik itt vannak. Hozzánk is sokszor odaszaladtak kutyák és eszembe nem jutott egyiket se felrúgni. De mondjuk én nem is vagyok olyan hü.lye, hogy ne venném észre mikor akar támadni egy kutya vagy nem jönnek ki jól.. Nagyon ideges vagyok. Veletek volt már hasonló? Ti mit tettetek? Vagy hogyan tettétek túl magatokat rajta? Nekem ez egy trauma volt..


2012. szept. 8. 08:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hivatalos bekerített kutyafuttató, hanem csak egy füves tér akkor a kutyádon kötelező a póráz és nem futhatott volna oda senkihez. Én se szeretem ha idegen kutyák letámadják a pórázon vezetett kutyámat és ezerszer jobban jár az odaszaladó eb ha én odébb rúgom mint ha a kutyám szájából kell kivenni mert szabadon flangáló fifike "játékból" bele akar harapni.
2012. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Én is feljelentenélek, hiszen egyértelmű, hogy a kutyád támadott, aztán te. Mond csak, ki is raboltad őket, vagy elég volt a bántalmazás?

Azért, örülök, hogy nem kés volt nálad, vagy löfegyver.

Tehát, azért, mert te ismersz 2 éves gyerekeket, akik nem félnek a kutyátol, másik 10 éveseknek sem szabad félni.

Foglaljuk össze: Nem haszáltál porázt, nem figyeltél a potenciálisan veszélyes kutyádra (foga van, veszélyes) kérdezés nélkül gyerekek közelébe engedted, majd miután a gyerekekkel levő felnött elháritotta a kutyád által keltett vszélyt (le is fujtatta volna gazsprével) te megkötötted a kutyát, és szándékosan, felfegyverkezve megtámadtad, a gyerekek szeme láttára.

Ez minimum garázdaság.

Tehát, tedd össze a mancsodat, és imádkozz, hogy a pasinak ne legyen esze/kedve feljelentést tenni, mert megteheti, és akár börtönbüntetésre is itélhetnek.

Ettöl persze, nem kellene rugdosni a kutyát, de mivel telefonáltál, nem tudhatod 100%osan hogy miért történt, de odaengedni egyértelmüen nemkivánatos kutyát félő gyerekekhez...

2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jegyezze már meg a sok felelőtlen kutyatartó ,hogy a kutyát és legfőképp más idegen ismeretlen kutyáját nem KÖTELEZŐ szeretni és rengetegen félnek az idegen, kontrol nélkül rohangáló kutyáktól! Attól ,hogy a gazdájának ő a szemefénye prüntyőkéje ,más emberben rettegést válthat ki ,akár egy gyerekkori trauma miatt egy felé rohanó kis méretű kutya is! Ezért kellene betartani azt az egyszerű szabályt ,hogy nem engedjük oda idegenhez kutyánkat,csak miután egyeztettünk vele ,hogy oké.Ha jólnevelt ezt szóval is elérhetjük ,de ha nem ,ott az a madzag amit póráznak neveznek és nem mellesleg kötelező lenne használni.
2012. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Huhh :O :O :O

Előrebocsátom, hogy én is bárhol elengedem a kutyámat pórázról, de hívásra visszajön, tiltásra nem megy oda kutyához. Pórázos ismeretlen kutyához 99,9%-ban nem engedem. A maradék 0,1%-ban pórázos kölyökhöz, kistestűekhez szoktam, ha a GAZDI "ODAMEHET" KÉRDÉSEMRE IGEN-NEL FELEL!!!

Ismerős kutyákhoz engedem természetesen akkor is, ha pórázon vannak.


Már ott hibáztál, hogy a másik kutyáshoz szaladt a kutyád. Írásodból az jön le nekem, hogy a másik pórázon volt, de ezt nem írtad így ki, szóval nem tudom. Ha pórázon volt, vagy a gazdi lába mellett ment a puli, akkor nagyon bunkó dolog odaengedni a kutyát kérdezés nélkül! A pasi lehet, hogy féltette a kutyáját, lehet, hogy az övé szokott bajt okozni, ezt nem tudhatod. Persze mindenféle "hívja el", "fogja meg" figyelmeztetés nélkül, szó nélkül felrúgni egy másik kutyát szintén gusztustalan dolog. Az más, ha a gazdi hívására nem reagál, vagy a gazdi szarik az egészre, esetleg támad a kutya. Ilyen esetben már ÉN IS rúgtam fel kutyát, kicsit-nagyot egyaránt.


Milyen jogon fújtad le a pasit gázspray-vel??? Ezért simán feljelent testi sértés címén akár!!! Mivel nem önvédelemből tetted!

Miért, 10 éves gyerek nem félhet kutyától??? Ostobaság!


"Ha először sétáltatja a kutyáját minek hozza egy olyan helyre ahol köztudott, hogy rengeteg kutyát sétáltatnak"

Manapság minden lakótelepen rengeteg kutyát sétáltatnak...hova menjen a kutyájával, a Holdra, a Marsra vagy a Jupiterre??? Ugyanolyan joga van ott lenni, mint Nektek.

Semmi közöd hozzá, hogy mikor hova és miért megy, amíg a kutyája nem támad és nem zavar másokat!

2012. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek,de viszont Te is hibás vagy nem csak ő!!


eleve a bulldogok röfögő vagy milyen hangot adnak ki és ezt sok ember morgásnak hiszi és félnek az ilyen kutyáktól,főleg ha még oda is rohant,lehet én is azt hittem volna támadni akar, az tény,hogy a kutyádat nem kellett volna,hogy megrúgja tényleg nagyon szemétség volt tőle,de viszont te is figyelhettél volna..


az én kistestű kutyám pl mindig fél amikor egy másik kutya fut felé,ezért sokszor félelemből oda kap, ha nyugodtan oda sétál hozzá egy másik kutya nincs gond,szóval lehet,hogy a puli is ilyen és ezt tudta a gazdája ,mondjuk másképp is meglehetett volna fékezni a kutyádat,pl lábbal csak eltolni, NEM rúgni..

amúgy tényleg merre sétáljon?? közterület mindenki arra megy amerre akar,viszont neked illet volna jobban figyelni a kutyádra!!

2012. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos a háborgásod, mert te okoztad a problémát. Máskor, ha nem tudsz 100%-ig a kutyádra figyelni, hívd be, kösd meg. A palitól nem volt szép dolog, hogy belerúgott a kutyádba, de az vesse rá az első követ, aki mindig helyesen reagál le egy stressz helyzetet, mert te lehet nem így élted volna meg, de neki féltek a gyerekei, te meg nem tudtad visszahívni a kutyádat. Tiszteletben kell tartani, hogy akár milyen barátságos egy kutya más félhet tőle. 2 éves gyerek nem fél tőle és? Az én lányom 2 évesen félt minden kutyától, ami egy foxinál kisebb volt, de eljátszott 2 közép ázsiaival, német juhásszal stb. A gyerekeknek is elég trauma lehet, hogy lefújtad az apjukat gázspay-vel, jogtalanul. Velem nem fordult még ilyen elő, mert pórázon sétáltatok. De ha ilyen esetben lettem volna, hogy az én hibámból történik ez, akkor bocsánatot kérek, de felhívom rá a figyelmét, hogy jó ember, azért megrúgni nem kellett volna.
2012. szept. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért álljon meg a kérdezőt ócsároló menet! Ha megbízol a kutyádban te sem szívesen pórázozol, hisz a séta a kutya és a gazdi számára is felüdülés. Másodszor... Más állatát megrugdosni akkor sem etikus, főleg nem egy francia bulldogot. Harmadszor... Abban igazatok van, hogy kiskutyát félteni kell, de ha látta volna előre biztos megköti. Én is kiskutyás vagyok és igen tudom milyen jó érzés mikor azt mondod a kutyádnak, hogy "lábnál gyere" és ő póráz nélkül is hozzászegeződik a lábadhoz. Hogy történt-e velem ilyen, hogy megrugdosták a kutyusom? Nem. De volt olyan, hogy a kutyafuttatónál sétáltam Luluval és megtámadott minket 2 vizsla. A gazda meg b.szott visszahívni akár egy kutyát is. Ilyen helyzetekben az ember igen is pánikrohamot kap, majd dührohamot. Mert félti a kutyáját. Ez természetes. Ti sem tudtok egy ilyen helyzetet jobban lereagálni. Én speciel felkaptam a 8 kg.-os kutyámat odamentem a gazdához és leüvöltöttem a fejét.. mind ezt úgy, hogy a kutyái a hátamat felváltva támadták. Igen vannak még bunkók a gazdák világában!
2012. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ha megbízol a kutyádban te sem szívesen pórázozol, hisz a séta a kutya és a gazdi számára is felüdülés."

Ha megbízol. De a bizalom ne legyen már ok nélküli. A kérdező NEM tudta behívni a kutyát, így tök alaptalaul bízik benne.

Én pl megbízom az enyémben, ha hívom, akkor a tüzelő szukának is képes hátat fordítani és rohanni hozzám. De érdekes, ha valaki megjelenik kutyával vagy anélkül, akkor minimum magamhoz hívom és leültetem a lábamnál, ha kisgyerek van, akkor a szülők megnyugtatása végett automatikusan rárakom a pórázt is.


Oké h el kell engedni a kutyát, meg hagyni kell neki szabadságot, de tanuljunk már meg mellette kulturált kutyatartók is lenni. Jóhogy nem kezdünk el tünteni azért, h tiltsák be a pórázt.....

2012. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!