Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff természete milyen?

Amstaff természete milyen?

Figyelt kérdés

olvastam egy örökbefogadó oldalon,hogy:

-Elsősorban fajta szerető és értő gazát keresünk számára, aki tisztában van a típus sajátosságaival és nem retten el tőlük.-

mik azok a sajátosságok,amiktől rettegni kell?

semmi bajom a fajtával,sőt!

csak pusztán érdekelne.


2012. szept. 9. 20:00
 1/7 anonim válasza:
Ez a neveléstől is függ.
2012. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pörgős, sok esetben makacs (terrier...), agresszív lehet más kutyákkal. Természetesen mindezek a sajátosságok egy határozott gazdánál csak ritkábban jönnek elő
2012. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van. Csak jót tudok róla mondani. Nagyon családszerető, gyerekeket dajkálja. Nem kell tőle tartani, ha normálisan tartják, semmi rossz szokása nem lesz. Nagyon nagy a mozgásigénye, rengeteget kell futtatni, póráz nélkül mozgatni. Pórázon nem fárad el, akkor esetleg ha kutyákkal játszik. Rettegni nem kell semmitől, nagyon okos, én úgy vettem észre, csak ha nem szeretsz hosszan sétálni, akkor nem való neked. Nem kell előítéletesnek lenni, nem kell foglalkozni a sok rossz emberrel. nagyszerű fajta, csak mostanában mindenkinek ilyen kell, kezd divatkutyává válni!
2012. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2 ismerősömnek is van ilyen kutyája,de ők sem panaszkodtak.

én hiába olvasom a neten a fajtaleírásokat,mivel egyik sem egyforma,csak támpontok.

de egyik jellegzetesség se olyan,amitől rettegnem kellene.

2012. szept. 9. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Az a jellegzetessége, hogy ha elrontod a nevelését, elég könnyen veszélyes lehet. És nem olyan nehéz elrontani, mint egy goldent vagy magyar vizslát.

Terrier, tehát makacs, kell hozzá ktiartás és határozottság nem kevés, és általában elég nagy a mozgásigényük, tehát rá kell szánni az időt a lemozgatásukra minden nap. A korai szocializáció nagyon fontos, ha kölyökként kerül hozzád, és sokszor komoly rehabilitáció kell, ha felnőttként fogadod örökbe, mert előtted valaki nagy eséllyel péniszhosszabbításként tartotta, és nem nevelte, vagy nevelte, de alaposan félre. Emellett az sem elhanyagolható, hogy rettenetes fizikai ereje van a méretéhez képest, tehát nagy eséllyel egy örökbefogadottat nem fogsz tudni jutalomfalatkákkal meg dicsérgetéssel kordában tartani, ezért kell, hogy legyen némi kutyás tapasztalatod, hogy merj hozzányúlni a kutyához, főképp mert elég magas a fájdalomküszöbük, rengeteg dolgot meg sem éreznek, ami egy másik kutyának már több mint elég lenne.

Emellett természetesen csodálatos fajta, nekem a szívem csücske, de tudni kell, hogy nem való mindenkinek és kész. Amúgy a fenti mondatot minden fajta alá ki lehetne írni, olyan ember ne fogadjon örökbe semmiféle kutyát, aki nem tudja, mi jár az adott fajtával.

2012. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erős kézzel kell fogni, és következetesnek kell lenni. Nem teheted meg azt, hogy valamit egyszer büntetsz utána meg dicséred érte.

Önfejű, de nagyon! Legalábbis az enyém. Ha nem foglalkozom vele amikor hazaérek leül velem szembe, úgy hogy hátat fordit nekem. Na pl ilyenkor nem szabad odamenni babusgatni, mert akkor úgy érezheti, hogy Ő irányit ezzel a cselekedetével.

Az én kutyumból valahogy kiveszett az agresszió, vagy csak még sosem volt rá szüksége, eddig csak egyszer láttam vicsorogni mikor egy nála nagyobb kutya ránk ugatott.


Ám egy nagy nyálgép és nagyon tud szeretni. Csak tényleg nem kezdő kutyásoknak való, mert ha egyszer elveszted a falkavezéri szereped azt nagyon nehéz visszaszerezni.


De a következetesség nem fajtafüggő. Nem is kutyafüggő. Gyereket is így kell nevelni, vagyis hasonlóan ^^

2012. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 13. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!