Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitassal kapcsolatos?...

Ivartalanitassal kapcsolatos? Mennyi ido mulva fog jatszani ujra?

Figyelt kérdés
Kutyusomat jovo heten ivartalanittatni fogjuk.Tartok tole,felek kicsit,de nem is a mutettol,hanem hogy utana hogy lesz.Mert van meg 2 kutyusom,az egyik kan,a masik egy kistermetu szuka,ivartalanitott.A kis szukammal nagyon jol elvannak,es joideje mar nagyon jol osszerazodtak,osszeszoktak,rengeteget jatszanak,szinte egesz nap.A kutyusom most tenyleg nagyon fitt,jokedvu,jetekos,jo formaban van.A mutet utan mennyi ido mulva lesz ujra ilyen?Es felek hogy fognak azutan is jatszani,nem lesz belole baj,a sebbel?A kis szukamat mikor ivartalanittattuk,meg nem volt csak a kanom meg.Igy egyszerubb volt.Legyszi osszatok meg tapasztalataitokat.Elore is koszi.
2012. szept. 11. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy amíg benne van a varrat (10 nap kb), addig ne engedd össze őket, mert könnyen belemelegedhetnek a játékba és akkor gond lehet.

Én a helyedben külön tartanám őket, és egyedül vinném sétálni.

2012. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én labi kanom 7 hónapos volt, mikor ivartalanítva lett. Nálunk eleve kinti kutyák, csak néha járnak be a házba, de akkor bent lakott egy hétig, többiekkel az első öt napon csak kerítésen keresztül találkozott, mert rögtön játszottak volna. De ivartalanítás utáni 5. napon már simán összeengedtem őket felügyelettel, egy hét után pedig minden olyan volt, mint a műtét után.:)
2012. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:

Szerintem már a műtét másnapján szivesen menne játszani.

Legalábbis az én szuka kutyám a műtét napján, este már ment volna.

Szerintem varratszedésig (kb.10 nap), ne engedd játszani a többiekkel, mert felszakadhat a sebe. Zárd őt külön erre az időre, vagy csak szigorú felügyelet mellett engedd oda a többi kutyushoz.

2012. szept. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom amint kiment az altató hatása, ugyanúgy játszott volna. De nem engedtük. Az állatorvosunk azt tanácsolta, hogy varratszedésig ne engedjük össze másik kutyával, mert felszakadhat a seb. Addig csak pórázos séták voltak.
2012. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!