Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A kan németjuhászom (2 éves) állandóan meg akarja izélni a másik kutyámat (7 éves). Nekem se kiskutya nem kell, de az sem hiányzik, hogy a szukának valami baja legyen. Egy kistermetű kutyáról van szó, a németjuhász kölykök pedig elég nagyok lennének. Mit tegyek?
2009. júl. 30. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom miért mondják, hogy alap, hogy ivartalaníttasd a kutyádat, nekem ha valaki ilyet mondana kutyára vagy cicára elzavarnám a fenébe. Soha nem bántam rosszul se nagy se kiskutyával vagy cicával, alig vártam, hogy megszülessenek, és szerető gazdikat találtunk neki, mai napig látogatom a cicákat és kutyákat is, és minden a legnagyobb rendben. Nem mindenkinek alapdolog a törzskönyv és X ezer forint kutyáért és macskáért. A cicáim például abszolút nem fajtatiszták, mégis mindenki imádja őket, a sajátokat mi, akiknek pedig ajándékoztunk kiscicát, az is ugyanúgy imádja. Egyszerűen csak körül kell nézni és olyannak adni állatot, aki szereti és megbecsüli. Nos a kérdésre válaszolva mi úgy oldottuk meg, amikor nem szerettünk volna kiskutyát, hogy a tüzeléskor elkülönítettük őket, és soha nem volt vemhes olyankor, amikor nem szerettük volna. Ha megoldható, én inkább ezt javaslom.
2009. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha te minden kölyködnek találsz szerető gazdit, akkor légyszi keress még másfél milió gondos gazdit a kutyáknak, és 3-4 millió gondos gazdit a macskáknak!

Merthogy az állatvédőknek kb. csak ennyi állattal van dolguk!

Az ivartalanítást nem azért mondogatjuk, mert olyan szép magyar szó, hanem azért, mert a menhelyek, az állatszerető emberek képtelen ennyi gazdátlan állatot befogadni, ellátni, gondozni!

Amit leírtál - te is benne vagy a szaporításban, nem is kicsit!

2009. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akármilyen hihetetlen, én magam is állatvédő vagyok, és felelősségteljesen találtam gazdát mindig mindennek, még kintről kidobott kiskutyáknak is, a sajátjaimon felül. Egyszer volt az egyik foxterrirer kutyánk műtéten, sosem kelt fel a műtőasztalról...szóval csak örülni tudok, ha valaki bízik az állatorvosokban és az ilyen beavatkozásokban, mert én nem, és nem is ajánlom. És nem értem miért probléma, ha nálam szaporodott kutya és macska, amelynek a mai napig szerető és boldog gazdája van. Ha nekem épp nincs kiskutyám vagy kiscicám mindenkit elküldök a menhelyre, hogy menjen el és válasszon onnan, mert ott is nagyon kedves, barátságos állatok vannak, amelyek gazdára várnak. Nem értem, miért lenne ez elítélendő...örülnék, ha mindenki hasonlóképpen járna el.
2009. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!