Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek más kutyához sétálta...

Engeditek más kutyához sétáltatáskor?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne hogy a kiskutyás tésáltaásakor párszor összetalálkozunk kóbor ebekkel, aminek nem nagyon örülök egyrészről ki tudja milyen szándékkal szaladnak közelednek felénk(némely ugatva), másrészről fertőzés gazdák is lehetnek! Ti mit tesztek ilyenkor? hagyjátok had szagolják meg egymást, (csak félek hogy aztán eldurvulnak)...enyém még kölyök. 17 hetes
2009. júl. 30. 14:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem ha lenne egy vele egyidős tudom hogy midnen oltást megkapott hozzáengedném.
2009. júl. 30. 14:07
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te kutyád minden oltást megkapott, akkor nem kaphat el a másiktól semmit. Ettől függetlenül kölyökkorban én azért még óvnám őt. Gazdátlan kutyához, akit én nem ismerek, nem engedném a sajátomat. Lehetnek ez alól kivételek, de általában így teszek, hisz fő a biztonság.
2009. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

ha a kutyád be van oltva és használsz kullancs/bolhaírtót, akkor nagy baja nem lehet (ugye pl a veszettség elleni védőoltásnak is az a lényege, hogy ha egy veszett kutya mondjuk megharapja, a te kutyádnak akkor se lesz baja).


tehát csak a bunyótól kell félned, de egy agresszív kutyán látszik, hogy az, egy játékoson pedig látod, hogy csak játszani akar. Ráadásul ezek nem is biztos, hogy kóbor kutyák, lehet, hogy csak a környéken lakók kutyái, akik szabadon ki-be járnak a kertbe.


Én játszani mindig engedem a kutyáimat idegen kutyákkal.

2009. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kóborhoz én soha nem engedem.De ha pl.a parkban látok egy kutyát sétáltató embert attól megkérdezem hogy odaengedhetem-e a kutyámat.Ja és nem hinném hogy akik sétáltatják a kutyáikat azok nem oltatták be is.Mert szerintem aki sétáltat az azért oltat is.Aki meg nem az meg nem oltat.Én nem kérdezem meg hogy be van-e oltva a kutyája.
2009. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Na igen azt hozzáteszem, hogy azért ha már összebunyóznak már nehéz ellene tenni, nem szeretném ha megsérténé a kutyámat, főleg hogy nincs a másikank gazdája aki kordában tartaná. Igen az megint más ha szintén sétáltatnak egy kutyát azt lassan összengedni..stb. De a minap is... keritésen belül egy nagy testű kutya (már sötét volt) ugatott mint a mérgezett egér aztán annyit láttam hogy eltünt--- hátraszaladt és valahogy kijött, ekkor felénk rontott.. rögtön a kutyám elé áltam és ráilyesztettem ekkor meg a kuytám ugrott elém és támadt(volna rá)...a kutya habozott kicsit majd visszabujt.

Hálistennek nem volt baj...de komolyan mondom minél kisebbek ezek a kutyák annál veszettebbek. (me kettőbe is belefutottunk az kicsi volt:D)

2009. júl. 30. 14:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Ebből a történetből nekem az jön le, hogy a vezér nem te vagy, mivel ő akart megvédeni téged... :S Lehet, h félreolvastam.

Azért a másik véglet sem jó. Én mindig póráz nélkül sétáltatom a kutyám, tehát el-el kalandozik de egy szaamra visszajön. Szóval vannak gazdik akik olyanokat sipítoznak, mikor odamegy a kutyám h el se hiszem. Miért tart kutyát? A kutyának akkor is a kutya a legjobb társaság, ha imádja az embereket. Ez kb olyan, mintha rámparancsolnának, hogy ezek után csak leguánokkal randizhatok...

És ak utyusok csak sétáltatják a gazdit, és nyöszörögve nézhetik vadul hancúrozó társaikat. De a "gazdi" nem enged. :(

2009. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kóborhoz nem, de minden más kutyához odaengedem, póráz nélkül a 3hónapos kutyám.
2009. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ki a vezér, annyira én ugy gondolom a kutya fogadjon szót, (ha hivom egy szavamra jöjjön...stb...) az meg hogy várt hogy mit reagálok...csak utána ugatta... hát remélem azért én vaok a falkavezér nála:) de nem értem egyébként akkor a normális viselkedés az lett volna nála hogy meghátrál behuzza farkát és nyüszit hogy védjem meg? cvagy nem értzem
2009. júl. 30. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Megvárta, amíg te lépsz, az így jó.

Mert ugye a vezér védelmez, és az falkatag csak akkor támadhat, ha vezér úgy dönt, h itt ez a megoldás. Mert ugye lehet, hogy nem éri meg a fáradtságot, és jobb otthagyni. De ezt a vezér dönti el.

Az én kutyám is a kerítés mögött tombolókra csak akkor reagál, ha én is odanézek v vmi. Ha nem vagyok elég higgadt, akkor ő is belelendül, mert hát kutyából van és tetszik neki ez a fajta heccelődés, de én tudom, h a kerítés mögötti kutyának ez mekkora szenvedés...

2009. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyémnek, amikor még kicsi volt esélye se volt haverkodni, nem tudom miért, de nem túl népszerű a falusi kutyák közt... Az öregapám kutyájával jól kijön, néha elviszem, de úgy tűnik az is elég neki... Ja, az csak természetes, hogy ő véd téged, annak úgy kell lennie.

egyszer egy pillanatra nem figyeltem, ott termett egy nagy ostoba farkaskutya megszagolta a mudimat és nekiugrott... Apám később majdnem elütötte. Épphogy sikerült elrángatnom, kicsit megharapdálta, de nem lett nagy baj, mert a rokonaim kijöttek kapával.

Tehát inkább vigyázz, mert ha egy kóbor nagyobb a te kutyádnál, 80% hogy nekiugrik.

2009. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!