Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónaposan korai lenne az...

6 hónaposan korai lenne az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapos a kutya, kan. De a szomszédban van egy szuka, akiért a környékbeli kanok oda meg vissza vannak. Én szeretném ezt elkerülni. De nem tudom, mikor lenne ideális az ivartalanítás. Korai lenne a 6 hónap? Vagy várjam meg az ivarérést?

2012. szept. 12. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
nem feltétlen... Sztem ivartalanithatod. VÉGRE EGY ÉRTELMES EMBER! A szomszédodnak is lehetne ennyi esze, a szukának még rosszabb, mint egy kannak...
2012. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
akár holnap is lehetne a műtét, nincsen korán.Minél elöbb annál jobb! és nagyon nagy pirospont hogy ivartalaníttatod! :D
2012. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

:D Köszi!

Hát a szomszéd..van egy szép kis staffi szukája, és egyszer szeretné pároztatni. Úgyhogy nem tervezi az ivartalanítást. Én meg nem akarok szenvedni a kutyámmal, látom lelki szemeim előtt a harcot, hogy minden áron át akarna menni a szomszédba...Szóval akár most is lehetne? Mondjuk most még nincs szívem, olyan picur még...:)

2012. szept. 12. 21:49
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Várd meg amig ivarérett lesz. had fejlődjön ki rendesen.
2012. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Idézem:


"Tévhit, hogy a szukáknak és a nőstény macskáknak egyszer meg kell elleniük és elavult nézetnek számít az is, hogy egyszer tüzelniük kell az ivartalanítás előtt. Azokban az országokban, ahol a fiatal kölykök ivartalanítása általános, nagy esetszámok alapján tudományos alapossággal vizsgálták meg a különböző életkorban operált állatok egészségi állapotát, így a szőrzet és a csontozat fejlődését, a viselkedési rendellenességek kialakulását, szukákban az inkontinencia, kandúrokban az alsó hugyúti betegség előfordulását, valamint az ivartalanítással megelőzhető problémák (pl. agresszió, jelölés, here-, prosztata-, méh- és tejmirigy-gyulladás és daganatok) előfordulását is és ezek alapján állapították meg azt, hogy mind a nőivarú, mind pedig a hímivarú állatok ivartalanításának vonatkozásában a legoptimálisabb időpont az ivarérettség kialakulása előtti időszak. Ott viszont, ahol ezt soha nem vizsgálták, gyakran légből kapott tévhitek a közkeletűek, ami azért is káros, mert miattuk kevesebb állat és rossz időpontban lesz megoperálva."



Teljes cikk itt: [link]

2012. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
ismerem már ezt a szöveget, hogy jajj egyszer legyenek már kölykei... juj,, sikerült eladni, és pénzem is lett. na még egyszer... Az amstaff egyébként is tömeg kutya lett. Ez nem neked szól, hanem a szomszédnak... Neked piros pont.
2012. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Ezt neked kell eldöntened, mondjuk én már egy nagy testű kutyát csak akkor ivartalanítanák amikor már szépen kifejlődött. Nem egy ismerősöm járt, úgy, hogy hamar ivartalanította a kanját, és magas, vékony csontozatú kutya lett belőle (50-60 kg-os kutyáról van szó). Egy közepes fajtánál már nem lenne ilyen szembetűnő, lehet nem is látszana.
2012. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ő golden retriever keverék. Én hallottam már mindent, van aki azt vallja, hogy állatkínzás az ivartalanítás, van aki azt vallja, hogy az ivarérést meg kell várni, van aki szerint a szukának egyszer fialni, a kannak egyszer párosodnia kell, és van aki szerint ezek mind elhanyagolhatóak. Én az utóbbit vallom, de nem vagyok állatorvos. Bár mindegyik mást mond...
2012. szept. 12. 22:12
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nagytestű kanom van (bullmasztiff), 6,5 hònaposan ivartalaníttattam (bőven ivarérés előtt). Magasabb lett a standardnél és egy hònappal ezelőttig aggòdtam, mert vékonyabb volt és ùgy tűnt, mintha nem szélesedne. Most 14,5 hònapos amùgy. Aztàn pàr hete elkezdett szélesedni, izmosodni :) Ùgyhogy megnyugodtam :)

Fejlődik ő, csak lassabb ütemben :)

Nyugodtan vidd el 6 hònaposan vagy akàr előbb is :)

Minél fiatalabb, annàl gyorsabban regeneràlòdik.

2012. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most még túl picinek érzem ahhoz, hogy kitegyem egy műtétnek. Lehet hülyeség, de a macskám ivartalanításánál is kivoltam, pedig ő 9 hónapos volt akkor. Tudom, hogy ez rutinműtét, de akkor is...kicsit betegesen féltem, de előbb utóbb rá kell vennem magam. :S Hogy a szomszédra kitérjek: Amúgy szép kutyája van, törzskönyves, és keresni akarnak neki egy tk-s kant. Tudom, hogy ez még semmi, nem tenyésztés. Igazából nekem az a problémám, hogy amikor tüzel a kutyája, akkor nem lehet aludni, mert a környékünkön minden háznál kan van, és meg vannak őrülve, ha tehetnék, átfolynának a kerítésen. Sok kutya úgy megőrül, hogy egész nap megállás nélkül ugat. Most miért tegyem ki a kutyámat ennek? Az a baj, hogy ezt sokan nem értik meg. Olyanokat mondanak, hogy nincs joga az embernek eldönteni, hogy a kutya szaporodhat e, vagy sem....De azt nem értik meg, hogy egy olyan kutya, akiben dúlnak a hormonok, és nem tudja kiadni magából a mérgét, sokszor kezelhetetlenné válik, és az se a kutyának, se a gazdinak nem jó.. Ezt csak azért írtam le, hogy ha esetleg jön egy ivartalanítás ellenes, az értse, miért akarom alávetni a kutyámat a műtétnek. :) Szép napot mindenkinek! :)
2012. szept. 13. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!