Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a tacskónak?

Mi baja lehet a tacskónak?

Figyelt kérdés
A nagyapámnak van egy idős 12 év körüli,hím tacskója.Ma nem tudott lábra állni,csak feküdt,úgy kellett enni/inni vinni neki.Valószínűleg megint fáj a lába,mint fél évvel ezelőtt.Holnap,ha nem javul az állapota,fel fogjuk hívni az állatorvost.Mi baja lehet?

2012. szept. 15. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy magától javulni fog sajnos. Fél évvel ezelőtt mi volt a lábával?
2012. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hogy lehet ezen viccelődni te szerencsétlen?Homoszexuális szerintem te vagy-.-
2012. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtuk mi lehetett a baj,gondolom az öregséggel járt/jár.Akkor sikerült kikúrálni a nagyszüleimnek.Most is adtak neki egy kis tejet és fájdalomcsillapítót,de nem hiszem,hogy most elég lenne,mert még sose volt ilyen,hogy ne tudott volna lábra állni...
2012. szept. 15. 19:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Elérte a tacskóék öreg-korát.
2012. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom ez egy általános "tacskóbetegség". Márpedig azért, mert hosszú a gerincük és rövid a lábuk, és az esetleges sok ugrálás és/vagy lépcsőzés miatt gerincsérvük lehet. Nem vagyok annyira otthon a témában, de ez sokszor előfordul náluk és akkor nem bírnak lábra állni. Ennyit tudok segíteni, de az orvos majd elmondja.
2012. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönjük a második válaszolónak az okos infót,biztosan homoszexuális lett a Morzsa kutya...-.- Állati vicces vagy,de ha a te kutyád lenne,akkor nem hiszem,hogy nevetnél...
2012. szept. 15. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet az ízületei vannak oda, ha nem a gerince miatt vannak gondjai. Szerintem jót tenne neki egy kis fogyókora. Ilyen állapotban jobb keveset adni neki, mert könnyebben fog hizni a mozgásszegénység miatt.
2012. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha kisebb fajta gerincsérv, az még injekció-kúrával (időszakosan) visszaszorítható. Ebben az esetben segít a gyógyulásban, ha igyekszünk a kutya hátát, gerincét melegen tartani. Mi takarót raktunk rá, legalábbis éjszakára. Ha nem kell neki, úgyis köjön alóla, vagy lerugja magáról.


Ha majd a doki a magneB6 vitamin-tablettát írja elő, (ha azt írja elő) no azt csak csellel fogja megenni: közel 1 cm széles karikára szeltünk közönséges májast (boltba vásárolt), és abba a falatkába csempésztük a tablettát. A májas illata elnyomta a tabletta szagát. Persze, ha nem jól "csomagoltuk", és megtalálta, rögtön kiköpte.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!

2012. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babywasser válasza:

Ne adj isten hogy az legyen a baja mint a mi drága kutyusunknak.

Neki egyszer csak reggel azt vettük észre hogy nem tudott lábra állni. Húzta mindkét lábát mint egy fóka. Az állatorvos mikor meglátta annyit mondott hogy ez fókamászásnak nevezett hétköznapiasan, és kutyabetegség, ami ellen van védőoltás hogy ne kapja el. Mivel őt anno úgy hoztam 80km-ről vonattal haza, nem tudtuk hány éves lehetett soha. A vasútállomáson találtam rá kirándulásból hazafele jövet, és egy szalámis szendviccsel "csábítottam el". Mivel nem volt kutyusunk, így haza hoztam egyből.

Még a mai napig is könny szökik a szemembe ha rá gondolok hogy a kert hátuljában alussza örök álmát, pedig ennek már májusban volt 5 éve. Az állatorvos elaltatás mellett voksolt mert szerinte kb 12 éves lehetett. Soha nem feledem mikor beadta neki az altató injekciót. Én hoztam ide, és pont az én karjaimban kellett meghalnia szegénynek. De ha nem így döntök, csak szenvedett volna állítólag, bár így ezt már utólag nehéz lenne megítélni mi lett volna ellenkező esetben!

Most egy fajtiszta tacsink van és neki mióta ide hoztuk 2 hónapos kora óta, minden kiskori és felnőttkori oltást megkap (a veszettség ellenin kívül egyéb más betegségekre is kapja a kombinált oltást. Nem akarom hogy bármi baja legyen és ne legyen itt közöttünk. Sokáig kell élnie mint minden más kutyusnak, mert megérdemlik ők is az életet és kényeztetést, nem csak mi.

Bár beszélni nem tudnak, de ugyanúgy éreznek, van lelkük, és kifejezik magukat ha kell.


Remélem minden rendben lesz a kutyusoddal!! Szívből kívánom.

2012. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutya?? Van valami változás tegnaphoz képest?
2012. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!