Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz ettől baja a kiskutyának?

Lesz ettől baja a kiskutyának?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: öcsém tegnap összeszedett az utcáról egy apró kutyakölyköt. Kb. olyan 2 hónapos lehet, maximum 3, nem értünk a kutyákhoz, de sokkal kisebb mint egy macska.


A lényeg, hogy öcsém még nem tudja marad-e a kutya, látszik, hogy szeretné megtartani, de a munka miatt csak délután jár haza. Én mondtam nekik, hogy felőlem maradhat, de én NEM akarok vele foglalkozni, nekem már van 3 macskám és 3 teknősöm, bőven elég, sokszor így sincs rájuk elég időm, úgyhogy nem vagyok hajlandó még egy állatot magamra vállalni.


Ezt természetesen lesz@rták, merthogy jelenleg nem dolgozom, és itt hagytak a kiskutyával, aki öcsém szobájában van egy dobozban, és úgy fél órája ordít, mint a sakál. Az éjszakát is ott töltötte, reggel volt kinn egészségügyin, aztán vissza a dobozba. Tiszta ideg vagyok, nem vagyok kutyás, nem értek hozzájuk, pont azért nincs is kutyám, mert tisztában vagyok vele, hogy a kutyatartás nem annyiból áll, hogy kirakom az udvarra és adok neki enni...


Úgy tudom, hogy egy ilyen pici kutyával még nagyon sokat kellene foglalkozni, a kérdésem az lenne, hogy milyen hatással lenne rá, ha a hisztije ellenére délelőtt egyedül lenne hagyva? Komolyan nem tudom, hogy gondolta ezt a családom.... :S


2012. szept. 13. 07:43
1 2
 1/12 Yukióóóó ***** válasza:
hát elég szomorú , hogy így magatokra lettetek hagyva , de mivel az oltásai még nincsenek meg nagyon fogékony rá , hogy vmilyen bacit összeszedjen az udvarról , akármit bármit ! tehát tisztázni kellene a helyzetet mihamarabb , mert ha nem marad akkor vigyétek el egy menhelyre , ott találnak neki gazdát , de ha marad meg kell kezdeni az oltási programját , hogy minél hamarabb ki mehessen az utcára !! ezeken felül nem akarlak el keseríteni de nagyon sok törődést igényel egy ilyen pici kutya , meg kell tanítani ,hogy szoba tiszta legyen hova piszkíthat , hogy ne nyüszítsen folyamatosan ,biztosítani kell neki az enni valóját +vizet , tehát ez nagyon nagy felelősség !! gyorsan döntsetek ,mert ez a kis kutya rovására fog menni !!! ja honnan szedte össze ,nem lehet , hogy anya kutya mellől csavargott el és ő meg haza hozta ???
2012. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kimászna a dobozból, és szétrágna dolgokat,be pisilne, és be kakilna ha egyedül hagynád. Kábé ez történne. Ha dolgod van, próbálj meg lekeríteni egy részt valahol, tegyél be neki valami játékot amit rághat, és vizet, pár órát kibír egyedül. Lényegében az ilyen kis kutyákat azért rossz egyedül hagyni, mert nem bírják visszatartani a pisit, nem tudják még a dogokat, és persze lehet hogy kicsit félni fog, szorong, de a sírást egy idő után abbahagyja
2012. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A doboz óriási, abból nem tud kijönni. Most egyébként egy ideje csendben van, szerintem elaludt.


A házban nem mászkálhat, két törzskönyvezett macskám van benn, akik ugyan be vannak oltva de na... Egyszer még így is összeszedett valamit az egyik, ráadásul szerintem már pont esedékes lenne nekik a féreghajtó is, szóval emiatt is nagyon dühös vagyok.


Az udvaron nem tudom elkeríteni semmivel, nagy parkunk van, a garázsba apa nem engedi.... Az egyetlen normális megoldás az lenne, ha egész nap kinn lennék vele, de mint mondtam, nem én akartam kutyát, egyszerűen nem akarok 8 órán keresztül játszani vele, meg nevelgetni... Hozzányúlni sem akarok, rettegek, hogy valamit elkapnak tőle a macskáim... :S Sajnálom a kutyust, de nekem ők az elsők!


Egyébként a buszmegállóban ült, ott csapódott tesómhoz. Állítólag több testvére is kószál a faluban, gondolom valami féreg kitette őket.

2012. szept. 13. 08:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell vele egyhuzamban 8 órát játszani. Meg is halna. :) Ha játszanál vele fél órát, akkor esélyes, hogy utána kidőlne pár órára, mint egy zsák.

A macskáidnak nem valószínű, hogy bármi bajuk lesz, ne parázz rá előre.

Tényleg nem volt szép rádhagyni a kutyust, de szerintem 1-2 nap és megszereted.

2012. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jajj én már megszerettem amikor megláttam, nem arról van szó... :)


Egyszerűen csak tudom, hogy nem vagyunk berendezkedve a kutyatartásra, én már most vitetném dokihoz vizsgálatra, oltásra, de ők meg még azt sem tudják marad-e... Egyszerűen máshogy fogom fel a kutyázást, mint ők, plusz nekem már tényleg nem hiányzik egy újabb állat, ami még több felelősséggel jár.


Tegnap este amúgy vagy 3 órát játszottunk vele, és még utána sem bírt lenyugodni. :D

2012. szept. 13. 09:15
 6/12 anonim ***** válasza:
A kutya és a macska két külön faj, még a bélférgeik java része is különbözik. A veszettségen kívül most nem tudnék más betegséget mondani, amit elkaphatnának egymástól, tehát ha csak ettől félsz, akkor nyugodtan összeengedheted őket a kiskutyával. Viszont azt tudod, hogy ilyenkor még napi 4x kell etetni a kicsit?
2012. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat! :)


Én napi 3 etetésre gondoltam, de tegnap állítólag tömte magát egész nap (gondolom ez baj), ma reggel meg nem kellett neki. Szerintem lehet túletette tesóm, remélem nem lesz baja. :S


Amúgy adhatom neki a (tudom hogy sz@r de ez van itthon) Friskies juniort, vagy inkább főzzek össze húst rizzsel vagy tésztával?

2012. szept. 13. 09:37
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a parvót nem tudják elkapni egymástól?
2012. szept. 13. 09:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, a macska parvo a macskát fertőzi, a kutya parvo a kutyát.


"tömte magát egész nap"

Ezt meg hogyan sikerült? A tápon rajta van az etetési táblázat, azt a mennyiséget kell 4 részre elosztva naponta négyszer elé tenni és amit nem eszik meg, azt el kell venni előle. Ne annyit egyen, amennyi belé fér és főleg ne legyen előtte állandóan étel!


Ha a Friskies elfogy, utána valami normális tápot vegyetek neki! Ebben az árban már lehet kapni jó minőségű tápot is: Josera, Brit, DogChow, stb... Ha főzöl neki, akkor tészta nem kell, rizs mehet, hús, zöldségek. De az macerásabb, mint táppal etetni.

2012. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Yukióóóó ***** válasza:
bocsi de hány éves az öcséd ????
2012. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!