Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amstaffot lehet lakásban...

Egy Amstaffot lehet lakásban tartani, vagy nem? Gondolok ezekkel a jogszabályokra, meg satöbbikre. Ha lehet, akkor hogy? Nem a sétákra gondolok, meg a lefárasztásra. Hanem inkább a lakás paraméterei érdekelnek.

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd az istenek eldöntik
2012. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:
84%

Miért ne lehetne? Ha megfelelően gondoskodsz róla, szófogadó, és nem ugat egész nap.

A lakás paraméterei pedig nem meghatározó tényezők. Ha te elférsz tőle, akkor nyugodtan tarthatod. A területi meghatározás, amit a törvény előírt a tartósan kennelben tartott kutyákra vonatkozik.

Esetleg ha társasházban laksz, előfordulhat hogy a szomszédok beleegyezését kell kérned. (de ez esetben teljes milyen fajtájú)

2012. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, csak annyi mindent mondanak az emberek. Az egyik azt, hogy nem lehet lakásban tartani. Max, ha meg van a 15 nm kutyára fordított rész, van aki azt mondja, hogy ez hülyeség, és egyébként is. Csak szeretnék tisztán látni, mielőtt beszerzek egy ebet. Nem lenne jó egyből belefutni egy fini büntibe.
2012. szept. 16. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Nem kell egy komplett szobát kiutalni a kutyának lakásban sem, ezek csak rosszindulatú és/vagy ostoba félremagyarázások. Gondolom nem 10 négyzetméteren akartok élni a kutyával, hanem egy normális méretű lakásban, ahol nagyjából szabadon mozoghat a kutya, szóval ne aggódj a törvény miatt.
2012. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A házirendet olvasd el, maximum az akadályozhat meg és a szomszédok..

Vmelyik lépcsőházban egyáltalán nem engedik a kutyát (sajnos ilyenről is hallottam), vhol a környező szomszédok beleegyezése kell.

De nálunk pl. senkinek sem kellett a beleegyezése.

2012. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk lakásban van. 23 négyzetméteren lakunk párommal, és a kutyussal. Ha rendesen le van mozgatva alszik nagyjából egész nap. Erre szokták mondani, hogy nincs kis lakás, csak kevés séta. Szerintem nyugodtam vágj bele :)
2012. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gesopron válasza:
én is lakásban tartom, 35 négyzeten, napi háromszor leviszed egy jó órára egésznap feküdni meg játszani fog a játékaival, egyáltalán nem ugatós fajta, persze nevelés kérdése.
2012. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!