Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fontosabb egy tápban:...

Melyik fontosabb egy tápban: zsír vagy fehérje?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék, eddig Bosch Active Doggal etettem, de soványak a kutyáim, egy magasabb tápanyagtartalmút tápot szeretnék.

Két táp között vacillálok: Josera High Energy [link] (31%fehérje, 22%zsír)


vagy: Bosch [link] (27% fehérje, 26% zsír).


Az ára kb. mindkettőnek ugyanaz, 15 kg 11ezer, ennél drágábbat már nem szeretnék. Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 16. 12:49
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
88%
Menj el a Cerberosba, és megmutatják neked. Komolyan. Az éheztetés nem megoldás. Ha feladatra nem kap kaját, akkor add neki simán vacsorára. Nem kell űrhajóskajával tömni csak azért, mert te kitartasz egy nevelési módszer mellett. Olyan kaját nem fogsz találni, ami akkor is hat, ha nem eszik a kutya...
2012. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Cerberostól a jó isten mentsen meg:D Én már a tükör mellett elköteleztem magam, és eddig csodát műveltek a kutyámmal. Mostanában rosszabb napjaim voltak, ezt ő szépen ki is használja.
2012. szept. 16. 13:46
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Olyan táp nincs, amiben 10ezer kalória van, és elég belőle 1 maroknyi egy nagytestű kutyának. Ezért lenne fontos, hogy adj neki egy meghatározott időben tápot normálisan, és amikor tanítod, használj valami finom, illatos kaját, mondjuk párizsit, és ezzel jutalmazod, ha jól viselkedik. Ne kajamegvonással akard büntetni, mert az egészsége bánja. Ráadásul jön a hideg, ilyenkor még többet kell enniük. Erre is gondolj, és ne legyél ennyire földhöz ragadt.
2012. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Jajj, ez már fáj:( Tudod mit, hidd nyugodtan, hogy éheztetem a kutyám, nem szokott izgatni, ki mit gondol. Aztán kérdezz meg egy-két munkakutyást, hogy hogy eteti a kutyáját.
2012. szept. 16. 13:56
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdezz meg valakit, aki ért is ehhez a módszerhez, hogy mégis meddig kell éheztetni a kutyát, vagy ők milyen űrhajós kaját szoktak használni makacs kutyákhoz.

Azon meg mondjuk nem tudom, miért csodálkozol, hogy tápért nem dolgozik. Próbáld ki virslivel, aztán adhatsz neki egy rendes tál kaját, és akkor dolgozott is, meg evett is, mindenki boldog.

2012. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Szóval csak azért, mert más rosszabb, te is csinálhatsz akármit? Miféle hozzáállás ez?
2012. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Hányadik héten vagytok a kötődési tréningben?

Barátnőm rottijának gyomorcsavarodása volt és igen kis mennyiségű tápot kaphat egyszerre. Képzelj el egy felnőtt rottit, aki egy-egy étkezésnél 10 dkg tápnál többet nem ehet. Ő 3x eszik, magasabb fehérjetartalmú tápot kap.

Allergiás is és gabonamentes acanát kapott nagyon sokáig, most vegyesen eszi Brit Care-rel.

Tudom, az Acana drágább, de kevesebb is kell belőle! Szerintem nézegesd meg! Ha más nem, hasoníltsd össze melyik egyezik meg legjobban fehérje/zsír tartalomra azokkal a tápokkal, amiket te írtál :)

2012. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

[link]

Ezzel biztos, hogy etette a kutyust, erre tisztán emlékszem.

2012. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálam amúgy a Brit Premium (Senior) nagyon durván bevált ilyen téren, a kutyám a zsákon feltűntetett adag felével teljesen boldog, illetve nagyon lassan fogyogat (ez is volt a cél, ezért indítottunk fél adaggal, de így még jobb is, hogy csak lassan adja le a súlyát). Nem tudom mondjuk, hogy a Bosch ahhoz képest milyen, de nekem meglepően hatékonynak bizonyult a Brit. Érdemes lehet kipróbálni, módszerek ide vagy oda, legyen egészséges súlya a kutyának.
2012. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Ez a második tréning vele, 2. héten vagyunk, muszáj megint egyet csinálni vele. Egyébként fontolgatom, hogy így fog mindig kaját kapni, mivel formáláskor simán megkapja a napi adagját, és akkor mást még nem is gyakoroltunk. Amúgy a tápot mindig virslivel vagy kolbásszal keverem, nem csak a la nature kapja. Köszönöm a kérdésre vonatkozó válaszokat.
2012. szept. 16. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!