Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fontosabb egy tápban:...

Melyik fontosabb egy tápban: zsír vagy fehérje?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék, eddig Bosch Active Doggal etettem, de soványak a kutyáim, egy magasabb tápanyagtartalmút tápot szeretnék.

Két táp között vacillálok: Josera High Energy [link] (31%fehérje, 22%zsír)


vagy: Bosch [link] (27% fehérje, 26% zsír).


Az ára kb. mindkettőnek ugyanaz, 15 kg 11ezer, ennél drágábbat már nem szeretnék. Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 16. 12:49
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
És nem hinném, hogy a munkakutyások rosszabbak lennének, valamit félreértettél akumi. Én ezt egy teljesen elfogadható, élhető módszernek tartom, hogy munkára kap kaját. Inkább mint a fojtó- meg szögesnyakörv és egyéb találmányok. Nekem sem ad senki a két szép szememért fizetést, és a farkasfalkában sem lökte oda az alfa az alatta állóknak a kaját, hogy 'jajj látom olyan éhes vagy, egyél már egy kicsit'. Sosem éheztettem a kutyám, ha nem akart enni az az ő döntése volt.
2012. szept. 16. 15:09
 22/38 anonim ***** válasza:
60%

Így van nem itt kezdődik az éheztetés, csak valakinek ez új és Úr isten .....

Ha a kutya nem eszik magától nem eszik nem azért mert nem kap enni. Nekem is volt és van is ilyen kutyám aki 2-3 naponként szik mert nem eszi meg a kaját ,( ja és még dolgozni sem kell érte ) 10 éves elmúlt é s köszöni szépen jól van. Kicsi korától saját maga nem eszik minden nap megkapja az adagját nem én tehetek róla, hogy 2-3 naponta eszi meg!

2012. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kutyáknál egyébként ugyanúgy megfigyelhető, mint embereknél, hogy már a dagadt számít a normál testalkatúnak, a normál meg vékonynak.
2012. szept. 16. 15:25
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Te magad mondtad, hogy sovány. Akkor hogy is van ez? Nem mi találtuk ki...
2012. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
88%
Na, ha meg ennyire rendben van az, ha a kutya sovány és nem eszik, akkor mi a probléma az étkeztetésével? Döntsük el, hogy van gond, és akkor oldjuk meg (ha nem tetszenek a javaslatok, lehet menni ahhoz, aki kitalálta a kajamegvonásos nevelést, ő biztos tud olyat mondani, ami belefér a módszerbe, és hatásos), ha meg nincs gond, akkor minek beszélünk róla?
2012. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit el vagy maradva a munkakutyás vonalon. Nem éheztetik a nyomon a kutyát. Amelyik kutya nagyon éhes, nem bír koncentrálni a nyomra, így csapnivaló lesz a munkája is.

Úgy neveled a kutyádat, ahogy akarod, de olyan táp nincs, amitől nem rendszeres etetéssel kiváló hatást érnél el.

Minden táp a napi etetésre van optimalizálva.

2012. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elmaradva, olyanokkal beszéltem, akik világbajnokságon szerepeltetik a kutyájukat. És ezt te így tudod, hogy minden kutya olyan, hogy ha éhes, akkor nem bír koncentrálni? Aha, ahogy minden ember kékszemű és szőkehajú, ugye? Ahány kutya, annyi típus. Az én kutyámnál ez jön be, és nyomkövetést egy szóval nem említettem.


Szerintem ti vagytok elmaradva, mert szerintetek ha valaki vár cserébe valamit a kutyájától a kajáért, az már egy mocskos éheztető. Balkáni egy felfogás.

2012. szept. 16. 18:17
 28/38 anonim ***** válasza:
Örülnék neki, ha az én válaszomra is reagálnál :) Most akkor sovány a kutya, és ezt meg akarod oldani, vagy sem, és ha igen, mi akadályoz meg benne, hogy olyat kérdezz, akinek a véleményével biztosan egyet fogsz érteni?
2012. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
45%
A szüleid csak akkor adtak neked enni, ha 5-öst hoztál haza a suliból?
2012. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

A kutyám a kutyám, nem a gyerekem. A kutyám egy éves koráig szökött az előző gazdájától, olyan szinten elvadult, hogy bármilyen ember vagy kutya közeledésétől rettegett, a póráztól szabályos hisztirohamot kapott, egy hétre begubózott a szoba sarkába, ahonnan csak néha jött elő. Szerinted egy gyerekkel ezt össze lehet hasonlítani? Szerinted a gyereknek meg akarom tanítani a behívást? A gyereket le akarom tiltani, hogy ne szaladjon el a macska után? A gyereket pórázon viszem? Mi köze is van a gyereknek a kutyához?


Akumi: mit reagáljak? Megkaptam pár linket tápokról, megnéztem, végül a Josera High Energyt választottam. Részemről eldöntöttnek tekintem a dolgot.

2012. szept. 16. 18:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!