Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fontosabb egy tápban:...

Melyik fontosabb egy tápban: zsír vagy fehérje?

Figyelt kérdés

Váltani szeretnék, eddig Bosch Active Doggal etettem, de soványak a kutyáim, egy magasabb tápanyagtartalmút tápot szeretnék.

Két táp között vacillálok: Josera High Energy [link] (31%fehérje, 22%zsír)


vagy: Bosch [link] (27% fehérje, 26% zsír).


Az ára kb. mindkettőnek ugyanaz, 15 kg 11ezer, ennél drágábbat már nem szeretnék. Előre is köszi a válaszokat!



2012. szept. 16. 12:49
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Akuminak még annyit: nekem ez fér bele a nevelésbe, a Cerberos fée falkából kizárásos baromság nem. Nem kizárni akarom a kutyát, hanem nevelni, meg rettegő kutyához nem kannákat akarok hajigálni, hanem letiltani (mint ahogy sajnos több ottjárt gazditól is hallottam, hogy ott boldog boldogtalan megkapja a kannát).
2012. szept. 16. 18:32
 32/38 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kispalikee:


Egy-egy feladatra csak 1-1 szem tápot adsz? Vagy van, amikor kisebb marékkal esetleg?

Amikor Argos-nál csináltam ilyet, akkor volt, amire 1 szemet kapott, volt, amire 1-2 marékkal, így minden nap megette a napi adagját, csak nem tálból, hanem kézből.

Azt tudod csinálni, hogy naponta 1-1 evőkanál zsírt keversz kis táphoz és vízhez, és este csak ezt a keveset kapja meg egy sikeres feladat után a tálból úgy, hogy Te adod a kezedből a tálat. Így a tréning sem esik sutba és még hízhat is a kutya!

2012. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Behívásra, ültetésre, fektetésre egy marék, lábnál követésre szemenként. A zsíros ötlet jó, köszi, kipróbálom! Na meg remélem az új táp is jó lesz. Te egyébként mennyi ideig csináltad? Nálunk az első 7 hét volt.
2012. szept. 16. 18:36
 34/38 A kérdező kommentje:
Amúgy ő is meg szokta általában enni a napi adagját, de van, hogy kimegyünk, és nem érdekli a kaja, hát könyörögni nem fogok, hogy egyen már. Ha nem, hát nem.
2012. szept. 16. 18:39
 35/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kb. 2 hónapig evett így...utána már nem kötődési tréningként, de a napi adagjáért megdolgozott általában vacsi időben. Kiraktam tálba a kaját, és abból kapta egy-egy feladat után marékszámra :)

Ez akkor volt poén, mikor kint volt mínusz tízen sok fok és főtt kaját kapott...gondold el, a rizst, húst, vizes kaját kapta marékszámra, vagy a szájába fakanállal...kesztyűben ezt nem lehet, majd lefagyott a kezem :D Hát igen, a kutyások megszállottak, nem normálisak :D

2012. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Haha, ez aranyos történet. Megszállottság nélkül nem is érdemes csinálni:)
2012. szept. 16. 20:06
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem a Cerberosról alkotott véleményed érdekel, hanem hogy miért nem a tüköroktatókat kérdezed erről, nyilván nagyobb a tapasztalatuk makacs kutyával, tudják, mi nekik a jó kaja, esetleg a jobb taktika arra, hogy elégséges mennyiséget egyenek nevelés közben is. Elkerülhetted volna ezt az egész balhézást, és biztosan olyan választ kaptál volna, amivel meg vagy elégedve :)
2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Nehogy már meg kelljen magyaráznom, hogy miért teszek fel egy kérdést. Tudtommal ez egy kérdezős oldal, ahol meg lehet kérdezni más emberek véleményét, tapasztalatait. És ha értő olvasással elolvasod a kérdést, sehol nem szerepel benne az, hogy 'szerintetek kegyetlenség-e feladatra adni a kutyának a kaját?'.
2012. szept. 17. 07:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!