Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek, mi a véleménye erről?

Kinek, mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
"Kb. 60 évvel ezelőtt jelentek meg az első előre gyártott kutyaeledelek, ám kedvenceink azelőtt is táplálkoztak valamivel. Az egészségi állapotuk jobb volt, (kevesebb allergia és emésztőszervi daganat, erősebb immunrendszer) a megfelelően gondozott ebeknél nem ment ritkaságszámba a 20 évet közelítő életkor sem."
2012. szept. 16. 19:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Példát mindenre lehet mondani. Nekem a kutyáim csak tápot esznek egész életükben és láss csodát, mind élnek és fittek, és még soha semmi bajuk nem volt.

Ja és a kutyának nem kell változatosság, de ezt már csak halkan mondom. Hisz lehet az is ciki ha valaki túl modern és tudományosan utánanéz a kutyatartásnak.

2012. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Kíváncsi lennék, hogy milyen és mennyire hiteles statisztika áll rendelkezésre a 60 évvel ezelőtt élt kutyák egészségi állapotáról. Na meg az se mindegy, hogy a paraszt kutyák vagy az arisztokrata kutyák köréből vették a statisztikai mintát? A falusi lódoktor diagnosztizálta annakidején az allergiát és a daganatot, vagy van valami egzakt mértékegység az "erősebb immunrendszerre"? Esetleg össze lehetne hasonlítani 60 évvel ezelőtti környezet szennyezést a mostanival, a 60 évvel ezelőtti antibiotikum illetve hormonterhelést a mostanival, a 60 évvel ezelőtti alap élelmiszerek beltartalmi értékét a mostanival, a 60 évvel ezelőtt legelésző csirke minőségét a mostani nagyüzemi hormonkezelt tápon felnőtt ketreces csirkével. Egy biztos: akár bemegyünk a boltba, akár kimegyünk a piacra, de még ha a saját hátsó udvarunkba megyünk is ki élelmiszerért, nem azt találjuk ott, amit 60 évvel ezelőtt találtunk volna és nem a 60 évvel ezelőtti levegőt szívjuk. Amúgy én is szívesen etetném a kutyámat nyers hússal táp helyett, csak logisztikailag nehezen tudnám kivitelezni és lusta vagyok. Szóval a táp egyszerűbb.
2012. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt se felejtsük el, hogy 60 évvel ezelőtt nem volt minden második embernek az a megélhetési forrása, hogy orrba szájba szaporította ki tudja honnan származó kutyáját.
2012. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na igen! Elég sok nézőpont van, nem lehet ezt így elegyszerűsíteni. De én meg vagyok róla győződve, hogy régen nem volt jobb a kutyáknak.
2012. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Az idő mindent megszépít!
2012. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én megmondom őszintén igy, hogy 3 kutyámnál ugyanaz a hormonális betegség jelent meg, elhajitottam a tápot. pedig nem olcsó vacakkal etettem. Azóta lekopogom, a szőrük szép, az értékeik rendben vannak.
2012. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

10es hozzászólóval értek egyet.

Régen sokkal egészségesebbek voltak az állatok, nem csak a kutyák, a háztáji pl. tehenek is. A szürkemarhát csak is kizárólag rideg tartással tartják, kint a szabadban,ezért sokkal egészségesebb is, a húsa is. Az a kutya, amelyik egész életében kint van tartva, megfelelő bundát növeszt télre, az is szintén ellenállóbb lesz, mint egy lakásban tartott állandóan mindentől óvott kutyus. A gyerekek is egészségesebbek lesznek, ha nem steril környezetben nőnek fel, nem kell a széltől is óvni. Ma is élnek matuzsálemi korú ebek. Volt egy alpesi kutya amelyik 27 évet élt meg, ásványvizet volt csak hajlandó élni. Biztos a friss hegyi levegő is közrejátszott ebben a kor elérésében. A mopsz, ha jól van tartva, 17 évig is elél. Hajrá házikoszt, de fűszerek nélkül, vitaminnak meg zöldség.

2012. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

egy érdekes adat : a világon 3 X több kutya és macska kaját adnak el ,mint bébiételt,vagy gyermekeknek szánt kaját!!!évente sok milliárd dolláros forgalmat hoz ,és bizony a multik kezében van!

összetétel: pont olyan ,mint a nagyüzemi állatartásra szánt takarmány!!

irnak ezt is,meg azt is, de : a hús az a mi számunkra más értelmű,mint a kutyatápokban lévő,hal ( na ez is,hiszen a hal-filé az emberek számára kerül a boltokba,a belsőség,meg a szálka,megy a darálóba,és mehet a tápba, hová tűnik a sok tojás héj ?? hát a tápokba ,csak nem így nevezik:),gönyüi fehérjefeldolgozó termékei ???

nagyüzemi vágóhidak emberi fogyasztásra nem használható dolgai??

hiszen ezért találták ki: emberi fogyasztásra szánt,illetve állati fogyasztásra szánt:)

ez tisztán üzlet, a sok mellékterméket is el lehet adni .

miért kerül 1 kg super prémium táp 1200-1500 ft-ba??

ja ..!,mert van benne 1 kg tarja?? nem !

jó dolog a táp, csak talán kicsit sok a reklám,és kevés az őszinte tájékoztatás:)

a kutyatápok fő összetevője, nem a hús,nem a tojáshéj,és nem is a halbelsőség :)

a fő összetevő gabona!!! ilyen-vagy olyan ,de gabona.és mivel a kutya MINDENEVŐ ! remekül megemészti a szóját,rozsot,árpát,búzát,rízst,stb.

ezzel,nincs semmi baj, amíg a gyártó be nem csap:)

és szerintem becsapnak!!

ja,a csomagolás és a reklám a teljes költség 65-80 % !!!

akkor ?? mi van a zacskóban??

2012. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

valaki aki egy kicsit többet ért hozzá,ezt irta:

[link]

és ez is egy jó cikk:)

[link]

2012. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a kutya nem mindenevő, bár képes megenni a magokat, megemészteni és saját szervezetében felhasználni már csak korlátozottan tudja, a rostok pedig emésztetlenül haladnak át rajta.

arra is szeretnék rámutatni, hogy az ATEV által feldolgozott állati tetemek (út szélén találtak, üzemekben elhullottak, stb) is a kutyaeledelekbe kerülnek vissza.

2012. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!